• Pohádka

3-iron (2004)

Nějak si tou poslední třetinou nejsem jistý... Happy End? Sen? Realita? Ale celkově určitě zajímavý film, který stojí za to.

Cokoliv (2003)

tak jsem zas jednou odcházel z kina dosti spokojen! bavil jsem se celou dobu, Allen nezklamal a Biggs velmi velmi mile překvapil. pseudointelektuální žblepty + paranoia + panoptikum šílených lidí okolo... jediné, co bych snad vytkl, byly někdy až moc polopatické komentáře, kterými Biggs zasvěcoval do situace. ale to je jen drobnost - a spousta hlášek má podle mě těžce kultovní potenciál :)

Good bye, Lenin! (2003)

Spíš čtyři než tři hvězdičky, protože Chulpan Khamatova má sice prapodivné jméno, ale moc jí to sluší ;) Ale vážně - Good bye, Lenin je docela vtipná komedie, která sice hodně kopíruje - naprosto jistě z Amélie a možná i z České sody (opravdu by mě zajímalo, jestli ji pan režisér viděl, shoda náhod by to musela být neuvěřitelná). Slušné herecké výkony, dobrá kamera - jen ten scénář mohl snad být víc než sbírka skečů... Občas jsou tam nelogické pasáže a hlavně mám dojem, že z toho strašně trčí, že W. Becker nikdy v DDR nežil, a tak trochu netuší, o čem to bylo... Shrnuto a podtrženo: "Děkujeme, že jste si vybrali Good bye, Lenin a přejeme vám dobrou chuť!" ;)

Houština (2003)

pokdu vás užije na surrealistické experimenty a roztahanost vám nevadí, přidejte si hvězdičku ;) opravdu podivné dialogy a cukavá kamera... ale pár nápadů skutečně dobrých ;)

Johnny English (2003)

nebo spíš 2 a 1/2 *? tak 3 s odřenýma ušima... snad protože bylo léto, já se nudil a viděl jsem to v italském dabingu s polskými titulky, což občas přidávalo filmu na komičnosti (když jsem se na to díval s belgičany). ale za jiných okolností bych to asi nikomu nedoporučil... pár vtipů a z toho už polovinu znáte. děj není vůbec podstatný (naštěstí, protože je stupidní). herci jsou kulisou pro atkinsona... ach jo.

Kafe a cigára (2003)

trochu haluz, ale byly tam pětihvězdičkové momenty :) bill fuckin murray!

Kameňák (2003) odpad!

Tak i já si přihodím jeden "odpad". Včera jsem se zařekl, že se na to prostě musím podívat, a opravdu: bylo to tak strašné, jak mě všichni varovali, ba možná ještě horší. Ale napadlo mě, že kdyby se k tomu udělala akademická práce, tak 80 stránek s citacemi, literaturou a průzkumem, mohlo by to být vrcholné surrealisticko-konceptualistické dílo. Ale... Ono to tak myšleno nebylo. Takže přeju všem, kdo se v tomhle filmu ocitli, ať si užijí výčitky svědomí za propůjčování svého jména takovéhle sračce.

Kámoš (2003)

možná dost záleží, jakou máte náladu, když jdete na tenhle oddychový film. trocha pohádkovosti je podle mě na místě - magická moc televize (která hraje jako další herec) prostě podobné věci umožňuje. a některé situace jsou docela dobře okouknuté ze života, chvílemi se s postavami filmu můžete úplně ztotožnit. a jejich fórky nemají chybu :) výborná zábava, která potěší a rozesměje - nic víc. ale to je přeci docela dost, ne? (mimochodem, oficiální text distributora je asi o jiném filmu? kristoffer není žádný outsider, spíš sympatický flákač ;)

Láska nebeská (2003)

Asi jsem poslední, kdo se na to díval (šest let zpoždění - po všech těch televizních reprízách), ale líbilo se mi to moc... čtyři hvězdičky a něco :) protože dobří herci, povedený scénář a prostě správná vánoční pohádka :)