Chickenka

Česko
Charles University // medical student //

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.1.2017  19:08
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Asi chápu rozpolcené pocity a nespokojenost některých divaků, je mi totiž jasné, kdo nečetl knižní předlohu a čekal něco podobného ve stylu filmu z roku 2004, tak nemůže být ze seriálu tak nadšený jako ten, kdo četl Snicketovu knížní sérii. Já jsem naopak velice překvapená a nadšená tímto zpracováním.! Je vidět, že na scénáři se podílel sám autor, jelikož celý seriál se nese v jeho známém stylu vyprávění, slovních hříček, narážek a osobitém humoru. Tenhle seriál jsou vlastně téměř přesně přepsané knihy (doslovně namluvené repliky), či víc, autor zde spojil i informace z jeho dalších knížek, odkrývá nějaká tajemnství a celému příběhu dává vizuální podobu. Jistě, není to strašidelné ani děsivé, ale tak to by ani nemohlo být, když knihy byly určené pro mladší čtenáře. O dost lepší než divně poskládaný film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod z roku 2004.

• 17.12.2016  15:33

Ani bych neřekla, že od předchozího dílu uběhlo již neuvěřitelných 15 let. Nepoznala bych, že hlavní protagonisté o tolik let zestárli - vypadají stále stejně, snad jen Bůh vypadá lépe než v prvním díle. Příběh je možná o něco slabší, postavy ostře rozdělené na ty hodné a zlé, ale o tom víc, se člověk během filmu pobaví, humor vyzrál, je zde spousta vtipných hříček, které skvěle útočí na dospělejší část publika. I výběr lokality, zasněžené uličky, hvězdné nebe sloužilo k navození té pravé předvánoční atmosféry. Nechci film srovnávat s jedničkou, to ani nejde, ale na závěr bych chtěla říct, že právě druhý díl mi připadá povedenější, vyzrálejší a o poznání veselejší. Po dlouhé době konečně pěkná česká vánoční pohádka.! :)

• 25.12.2015  08:59
    Korunní princ (TV film) (2015)

Na to, že se jedná o českou pohádku, tak musím uznat, že se celkem povedla. Po dlouhé době se objevila na Vánoce pohádka, která se zkrátka a dobře povedla. Příběh je pěkný, žádný stupidní jako tomu bylo předešlé roky, hlavní herci jsou sympatičtí, nechybí padouch, kouzla, drak a dobrý konec. Se staršími pohádkami se to nedá srovnávat, ale za poslední roky jedna z nejlepších pohádek.

• 30.10.2015  16:53

Konečně pořádná česká pohádka! Ale že jsme si na ni museli počkat pěkně dlouho. Sama pohádku Sedmero krkavců moc v lásce nemám, navíc adaptace z roku 1993 se mi vůbec nelíbila. Ale jak jsem byla překvapená, že během prvních 10 minut mě začala pohádka bavit. Žádné hrůzostrašně scény, ale samý vtípek, vtipné svěží dialogy, pro malé děti naprosto ideální, co pro malé děti, ale pro celou rodinu. Rozhodně všem vřele doporučuji.

• 11.9.2015  12:29

Podle ohlasů jsem čekala originální komedii. Komedii! Čekala jsem, že se zasměji, nebo alespoň pousmeji. Bohužel ani jedno ani druhé. Film má sice originální námět, ale hlavní lákadlo a to večeře blbců chybí. A stejně stále nechápu, co na tomto filmu všichni vidí. Nenadchne, neurazí....Pro mě lepší tři.

• 9.5.2015  16:31

Zbytečně protahované, neskutečně rozvleklé. Nápad a potenciál by tu byl, ale tak pomalu to utíkalo. Než se konečně něco stalo, uplynula snad celá věčnost. Body dolů také patří výběru hlavní hrdinky, která mi byla neskutečně nesympatická. Děkuji, ale příště si nechám podobné pokusy o návrat do Pemberly ujít.

• 25.4.2015  10:08
    Rozum a cit (TV seriál) (2008)

Čtvrtou hvězdu přidávám za Dana Stevense! Jinak slabší nadprůměr, doporučovala bych spíše verzi z roku 1995.

• 8.3.2015  01:25

Nebylo to nejhorší, ale když je příšerná předloha, tak z toho Sam Taylor-Johnson nemohla vykouzlit nic lepšího. Ale odvedla vcelku dobrou práci až na výběr Jamie Dornana. Na něj se prostě nedalo koukat- Jeho výkon byl až moc přehrávaný, umělý a vůbec hrozný. Na rozdíl od něj však výkon Dakoty byl dobrý, o dost lepší než jsem čekala.

• 8.2.2015  21:37

Velmi zvláštní film...málo předvídatelný, naprosto vynikající. Donutí vás zamyslet se, ještě po zhlédnuté mám pocit, že film ve mě zanechal svou stopu. Velmi emotivní a geniálně inteligentní.

• 27.1.2015  08:31

Obrovské zklamání! Na film jsem se těšila už od léta, kdy jsem zhlédla trailer a byla nadšená, že muzikál Into the Woods převedli i na filmové plátno. Ale to, co z očekávaného filmu udělali, mě zaráží. Film by měl obrovský potenciál hemžící se samými známými jmény, kteří deklarují, že film by měl být zárukou kvality. Ale opak je pravdou. Jedná se o neskutečnou slátaninu, už po prvních minutách jsem se začala nudit a měla jsem co dělat, abych to vydržela až do konce (nezachránily to ani písničky). Nehledě na to, že některé postavy (ano, přesně ty, Karkulko!) mi byli nesympatické a působili až moc uměle a přehrávaně. Prostě čeho je moc, toho je příliš!. Film rozhodně nedoporučuji ke zhlédnutí nikomu.

• 10.1.2015  09:32
    Kód Enigmy (2014)

Nemám slov! Jsem opravdu ohromená výkonem, který předvedl Benedict Cumberbatch, jehož talent je stále podceňovaný. Je vidět, že během posledních dvou-tří let, nám ukazuje, že on opravdu hrát UMÍ. Nedovedu si do hlavní role vyšinutého matematika představit nikoho jiného. To je prostě jeho parketa, hrát podivíny. Musím říct, že to byl chytrý krok obsadit právě jeho, jelikož tím se filmu udává úplně nový rozměr. Slušně mu sekundují i ostatní herci, kde u oceňuji i výběr některých méně známějších, resp. obsazovanějších. Tvůrcům se zkrátka povedlo ze životopisného díla udělat mistrovský kousek s vysokými uměleckými ambicemi. Nejedná se o obyčejný životopis, který je točen kde kdy, ale o perfektně propracované drama, které ve vás po zhlédnutí zanechá stopu po nějakou dobu. Navíc hudba Alexandre Desplat vše krásně doplňuje. I na jeho tvorbě je vidět posun od posledních pár let, který vyvrcholil právě zde. Za mě jeden z nejlepších filmových počinů za rok 2014. (už jen kvůli výkonu Benedicat Cumberbatche stojí film za zhlédnutí!!).

• 23.12.2014  22:54
    Louskáček 3D (divadelní záznam) (2012)

Hezké, ale Louskáček v podaní Národního divadla v Praze je zpracován lépe!!

• 31.10.2014  13:29
    Fargo (TV seriál) (2014)

Tak tohle je hodně dobře provedená minisérie! Zajímavá zápletka, která se čím dál tím více zamotává, postavy se stále vyvíjejí a vlastně, nic není jisté. Celý seriál na mě působí ohromujícím dojmem a je už na první pohled vidět, že tento televizní počin se zkrátka povedl, vše šlape na plné obrátky. A postava Martina Freemana, "wow"! Tomu zdatně sekunduje Bully Bob Thornton. Pro ně je tohle objev roku! Jasných 100%!

• 25.10.2014  11:56
    Selfie (TV seriál) (2014)

Náhodou to není vůbec špatné, krásně to parafrázuje životy dnešních teenagerů, kteří bez svého telefonu a sociálních medií nedají ani ránu.

• 18.10.2014  01:07
    The F Word (2013)

Milý snímek, který ničím moc nepřekvapí, možná až na Adama Drivera a jeho hlášky.

• 17.10.2014  20:46

Je to až moc zvrácené, ale stejně tak zábavné!

• 9.10.2014  23:08
    Zmizelá (2014)

Opravdu děsivé, až mě zaráží, že něco takovéhle ho mohla napsat žena. Překvapení nespočívá v dokonale propracovaném ději s hutnou dávkou inteligence a občasným břitkým humorem, ale jeho atmosférou. Mrazivou! Divák nevěděl, co se bude dít v dalším časovém okamžiku. A ta vizualizace! Opět tleskám Davidu Fincherovi, který opět dokázal vytvořit snímek, kde funguje vše na 110%, ať už je to ohromující výkon Rosamund Pike, temných momentů nebo i mistrovské převyprávění příběhu.

• 4.10.2014  18:13
    Od A do Z (TV seriál) (2014)

Těžko hodnotit po prvním díle, ale zatím tento seriál ničím zásadně nevyniká, sice je příjemný a rádoby vtipný, ale mám takový dojem, že se brzy vyčerpá a humorné scény nebudou tak vtipné, jak byly původně zamýšleny. Seriál sám o sobě zatím nepůsobí špatně, ale není to nic extra..uvidím, co se z toho ještě vyvine.

• 4.10.2014  18:10
    Forever (TV seriál) (2014)

Zatím musím říct, že mě to baví, hlavně tedy přízvuk Ioana Gruffudda! :) A seriálu dávám šanci, doufám jen, že se to časem nevyčerpá a nespadne to do stereotypnosti krimi seriálů.

• 24.9.2014  19:19
    Satisfaction (TV seriál) (2014)

Nějak mi uniká smysl tohoto seriálu...

• 18.9.2014  21:51

Jedno velké zklamání. Po vydařeném traileru poměrně šok, jelikož film začal být poněkud průhledný a snadno prokouknutelný a ten konec? Vážně? Všichni čekají na konci nějaké velkolepé odhalení, ale to se nekoná, film nikoho ani nikoho moc nepřekvapí. Neurazí, ale člověk by čekal něco poněkud zdařilejšího s touto tematikou, jelikož filmů na tento způsob je hodně a zatím žádný nijak vysloveně nevyniká. Hvězdičky patři snad jen výkonu Colina. Firtha a Marka Stronga, který přestává být záporákem.

• 14.9.2014  14:22
    Pianista (2002)

Zobrazeni hrůz 2.světové války, bez zbytečně natahovańyc scén, reálně a syrově ukázány zvěrstva, která byla páchána na Židech. A Adriean Brody prostě! Rozhodně zasloužené ocenění od Akademie za tento výkon!, celou dobu vás nutí během filmu přemýšlet, jak mohl být někdo schopen páchat tak hrozivé činy? I přes to, zě příběh má šťastný konec, zanechalo to ve mně smutnou stopu, která se neobešla během filmu bez slz...

• 8.9.2014  00:44
    Broučci (TV seriál) (1995)

Takový jiný večerníček...snad jediný u kterého jsem brečela, snad nejvíc, když zemřela Janinka, depresivní...

• 8.9.2014  00:40
    Příhody Kozlíka poplety (TV seriál) (1969)

Když jsme si ve školce mohli vybrat, co chceme pustit za video, všichni jedním hlasem vykřikli o kozlíkovi. Byl to super seriál! :)

• 6.9.2014  14:10

Tak tuhle pohádku jsem viděla minimálně 20x jako malá. (:

• 6.9.2014  11:32
    Trojčátka (TV seriál) (1995)

Nejoblíbenější seriál z Kouzelné školky. :)

• 6.9.2014  11:31
    Mumínci (TV seriál) (1990)

Seriál mého dětství, srdeční záležitost!

• 6.9.2014  11:27
    Belle (2013)

Náhodou, tak špatné to zase nebylo. Přiznávám, že film jsem zhlédla kvůli tomu, že tam hrál Tom Felton, můj oblíbenec ze ságy Harryho Pottera. Bohužel se tam moc nevyskytoval. I přes to byl film vcelku podařený, z větší části musel těžit z toho, že se tu občas mihla nějaká větší umělecká jména. Příběh byl poměrně zajímavý, hudba na 1*. Jediné, co mi vadilo, byly místy přehnané romantické scény a jednoduchý závěr.

• 26.8.2014  16:04
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Tleskám! Jen tak dál...koho by napadlo, že se Soderbergh vrhne do takovéhi projektu? Drsné, bez přikrášlování, konečně něco nového s ohromným potnciálem!

• 26.8.2014  15:57

Všechno, co zde mohli udělat špatně, taky udělali. Až moc průhledné, až moc bez emocí, až moc bez nápadu...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7