Antikrist (2009)

Psychárna, ve které jsem občas nechápal chování hlavních postav, ale vizuálně zajímavě provedený film, který rozhodně není pro každého.

Orphan (2009)

Výborné překvápko. Čekal jsem zpackání nějakým satanovo dítětem, ale vybruslili z toho na jedničku. Trochu mě zaskočila role Karla Rodena, ale je dobře, že to nebyla ta největší lekačka. Vypadá to na horror roku.

Záhada Blair Witch (1999)

Máme rádi horrory, protože se rádi bojíme. Ale rádi se bojíme v bezpečí domova, kde nám nic nehrozí. Tento (na svoji dobu) originální film, vytvořený dokumentárním stylem bych si sám na chatě nepustil a proto je tak svělý. Temné lesy jsou vždycky nebezpečné, zvláště když v nich něco je a my nevíme co to je. Pro mnohé je Blair Witch pouze nafouknutá bublina, ale já jsem si po jeho shlédnutí jen těžko došel na záchod, aniž bych si nerosvítil na cestu světla v celém bytě.

Kalvárie (2004)

Jde o takovou jezeďácko-vidláckou prasárnu. Na filmu je sympatické to, že zde nenajdeme jedinou sympatickou osobu. Všichni jsou ošklivý, lehce úchylní, dementní a nebo alespoň špinavý. Film mě nalákal na pár vět z obsahu viz. (...Marka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase...) Nic zvláštního bych však od tohoto filmu nečekal.

Střepy v hlavě (2008)

Tajemný, tichý, bojavý, místy až atmosféricky zmáknutý horror, kde se celou dobu se budete bát a nebudete vědět čeho. Třeba dodat, že mám slabost pro Lenu Headey, takže je tímto moje hodnocení značně zmanipulované.

Vymítač ďábla (1973)

I když jde o klasiku mám s tímto filmem krapet problém. Celé se to nějak loudá, tahne a spíš než horror to vnímám jako psychologicko-rodinné drama. Chápu, že v době vzniku filmu musel působit na diváka jinak, ale Exorcistu jsem viděl před 20 lety a nic zásadního to se mnou nedělalo a nic se nezměnilo ani dnes. Co se týče filmů o vymítání, drze doporučuji přeskočit obtloustlou klasiku a jít rovnou na mladší dcerku "The Exorcism of Emily Rose". Uvidíte skoro stejný film, akorát u něj nebudete usínat.

Identita (2003)

Nevím jestli jsem závěrečnou pointu pochopil dobře, ale i tak jde o zábavný thiller který má spád, který vás od začátku chytne a nepustí. Mám sice v hlavě trochu segedýn, ale paranoia se zatím nedostavila.

Monstrum (2008)

Další celovečerní podívaná zaznamenaná na jednu handku. Vykrádačka mnoha jiných filmů v daném žánru, obohacená o slušné efekty. Na mě to působí jako updateovaná Záhada Blair Witch pro trendy cool prcínky, kterým bude v kině padat popcorn z huby. Dostanou sci-fi, thiller i horror dohromady, nebudou se nudit, protože je to akční, příšera i efekty monstrózní a celé to vypadá jako doopravdy. Přiznávám se, mě to taky celkem bavilo.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Na tento film mám spíš určité nostalgické vzpomínky, než aby se jednalo o nějaký klenot filmových archívů. Bylo to moje první setkání se zombíky a tento film mě možná i ovlivnil v mém kinematokrafickém vývoji. Byť jde o klasické béčko a v dnešní době "Úsvitu mrtvých" působí naivněji a zatuchleji, tak mě ani po letech nenudí a rozhodně se jedná na svoji dobu o povedený remake.

3:15 zemřeš (2005)

Starý vrzající dům skýtá vždy možnost něčeho zlého a tajemného. Takových jsme viděli mnoho a ani tento americký tuctový snímeček nenabízí nic zcela originálního. Jedná se o průměrný haunted-house, který má od každého filmu něco. Nicméně z těch amerických průměrných blafů je tento tím lepším.