Psycho (1960)

Klasika s nejznámější horrorovou scénou.

Rocky (1976)

Když jsem byl malej kluk, opakoval jsem různé věci po filmových hrdinech a Rocky je jediný film u kterého mi to vydrželo do dnes. Můžu ho vidět 100x a vždycky mam pak chuť se do něčeho pořádně opřít.

Moucha (1986)

Fyzická i psychická přeměna člověka v mouchu byl v době perestojky kazetový hit a ani dnes nic neztácí ze své originality. S patřičně nechutným zjevem a chováním této bizarnosti se Cronenberg vyloženě vymazlil. V dobách laciných příšer se mu podařilo z béčkového hororu udělat krásný film na dobrou chuť.

Sliz (1988)

Klasická 80 léta. Zvlášte na poli hororového žánru nejde snad mluvit ani o hororech, ale spíš o kečupových komediích. Nevím z jakého důvodu se tvůrci snažili do každého druhého hororu nacpat vtip, obvykle vtip velmi trapný. Všelijaké příšery a mutanti vypadali jak z loutkového divadla Špalíček a příběhy byly nudné a hloupé. Když jsem v roce 1989 přišel k VHS, která nesla název filmu "Plasma", poměrně se mi to líbilo. Dnes nechápu, ale mezi těmi parodiemi působil Sliz poněkud originálněji tím, že zlo zde bylo zformováno do obludné hroudy gelu. Klasické "béčko" 80´s pochopitelně s tragickými hereckými výkony a tunou klišé, ale pro nostalgiky super.

Ed Wood (1994)

Už jsem si zvykl na to, že 99% komedií mi nebaví z důvodu, že mi (asi bohužel pro mě) nepřijdou vtipný. Takže když se mi dostane pod ruku něco, kde se skutečně nachechtam, považuji to za malý zázrak.

Saw: Hra o přežití (2004)

Velmi chytře napsaný a natočený film na způsob skládačky, plný zvratů a překvapení. Dvojka je ještě koukatelná. Ve trojce už jde jen o to, jaké nové pastičky a efektivně šokující způsoby úmrtí si autoři vymyslí.

Čelisti (1975)

Když jsem tento film viděl jako malý kluk, nechtěl jsem se koupat ani v jezírku na chatě. Následná pokračování Jaws 2 a hlavně Jaws 3 a Jaws: The Revenge, jsou hovadiny.

Klub rváčů (1999)

Jelikož mám sklony k audiovizuálnímu násilí, nemohu popřít, že možná proto jsem si tento film skutečně oblíbil.