30 dní dlouhá noc (2007)

Oceňujem nápad..mrazivá Aljaška,prichádzajúcich niekoľko dní bez slnka,malé mestečko Barrow, odrezané od zvyšku sveta,tabuľa na začiatku mestečka oznamujúca počet obyvateľov ako denné menu pre všetkych upírov alebo akékoľvek iné bytosti živiace sa za súmraku ľudským pokolením.Čo sa týka vizuálnej stránky nemám námietky (zábery na zasneženú krajinu hlavne na začiatku filmu boli nádherné),herecké výkony boli uveriteľné,dej bol napínavý,dialógy trošku "ujeté",ale to mi pri tomto žánri až tak nevadí,nakoľko sa v takýchto filmoch vačšinou kričí,plače,šepká alebo stoná :-) Mínus jedna hviezdička je pre nelogický sled niektorých udalostí ako napríklad prechody medzi jednotlivými dňami, počas ktorých sa postavy vizuálne skoro vôbec nemenia,niektoré scény akoby odseknuté niekde v polovici a za nimi nasledujúce úplne iné scény ma trochu miatli,domy, v ktorých sa hlavní hrdinovia ukrývali boli napriek vonku pobehujúcim krvilačným upírom vysvietené ako Las Vegas...ale dávam 4 hvizdičky,pretože niektoré filmy treba zrejme preživať srdcom,nie rozumom :-))))

Anděl smrti (1998)

Taká dobrá myšlienka,taký nudný film..také skvelé obsadenie,také nepresvedčívé výkony hercov..film bol veľmi pomalý,málo napínavý,ale záver sa vydaril...bol veľmi zábavný :-)

Líbáš jako Bůh (2009)

Film bol na mňa a na moje zmyslové vnímanie priliš dlhý a okrem filmov,spomínaných v ostatných komentároch mi miestami pripomínal Kameňák.Príbeh mi pripadal trochu mimo,teenagerské smskovanie medzi hlavnými postavami nudné,miestami trápne až nudné, manželsko-nemanželský štvoruholník trošku zvrátený..ale aby som nekrivdila žánru "komédia",tak sa musím úprimne priznať,že som sa asi tri krát úprimne zasmiala,no pri záverečnych titulkoch som si vydýchla,že to konečne skončilo..a ono to titulkami neskončilo a doteraz sa pýtam: "to bolo čo?" Prvá hviezdička je za herecké výkony Jiřiho Bartošku a Evy Holubovej,druhá za herecké výkony ostatných hercov. PS: A kto neverí, že všetko je na webe? Vygoogliť si možete aj sokov a sokyne v láske,spolu s fotkami,adresami,telefónnym číslom,rodostromom a mapou k ich obydliam :-)))

Hvězdná pěchota (1997)

Toto asi režisér Verhoeven nemyslel až tak vážne ako by sa na sci-fi/akčný/dobrodružný film patrilo..tato myslienka ma prenasledovala počas celého filmu, a nakoniec mi z toho vyšlo,že to bola predsa len paródia na sci-fi/akčné/dobrodružné filmy. Dávam tri hviezdičky, jednu za efekty, druhu za Neila Patricka Harrisa z HIMYM a tretiu za rozkošne zaobalenie paródie do obalu tváriaceho sa ako akčný film.

Báječní a bohatí (1987) (seriál) odpad!

Úroveň seriálu je pomerne a podstatne vystihnutá už v samotnom názve. Je naozaj bohatý, ale akurát tak na svojich niečo vyše 2000 častí. Manželstvá a ľúbostné vzťahy sú podané tak, že ich tvorcom by mohli závidieť aj autori gréckych tragédii. Oidipovský komplex je nič oproti tomu, čo Báječní predvádzajú. Najviac koncentrácie budete potrebovať na to, aby ste pochopili kto je koho žena, otec dedko a babka a kto je s kým súrodenec a potom si vydýchli, že predsa len nejde o incest. Stačí si pozrieť pár častí a začnete robiť akúkoľvek činnosť, ktorá vám pomôže zabudnúť na infantilnosť tohto seriálu.

Kleopatra (1963)

Jeden z najdrahších a najvýpravnejších filmov 20. storočia, možno trochu v štýle výpravných filmov Cecila de Milla. Tvorcovia mali naozaj šťastnú ruku pri hereckom obsadení. Príbeh Kleopatry a Marka Antonia zatienil hlavný motív, jej lásku a mocensko-politický vzťah k Caesarovi, pretože diváci majú možnosť na plátne sledovať skutočný milostný pomer E. Taylorovej a R. Burtona. Krása a sexualita hlavnej predstaviteľky a pikantnosť analógie milostných pomerov boli naozaj silným magnetom, aj keď film nebol kritikou prijatý priaznivo. Okrem nádherných výpravných efektov majú dialógy majú vznešený punc a sú podfarbené veľmi silnými gestami. Napr. Pompeiova vražda, Kleopatra v koberci, rozhovor pri hrobke Alexandra Macedónskeho, jej príchod na sfinge do Ríma, bitka pri Aktiu, až po vznešenú legendárnu smrť – uštipnutie hadom. Film si vychutná len romantik so zmyslom pre krásu a históriu.

Stmívání (2008)

Knižnú predlohu Stephenie Meyer som nečítala a cely „twilightovský“ boom ma akosi obišiel, takže som pred pozeraním filmu netušila, do čoho idem. V celom filme cítiť ženský režisérsky element Catherine Hardwicke, ktorý spolu so scenárom Melissy Rosenberg vytvára romantický príbeh o úpírovi a teenegerke pre všetky „teens“ nežného pohlavia nového milénia. Samotný dej filmu rýchlo odsýpa, scenéria mesta Forks je nádherná, herecký výkon Billy Burka a Kristen Stewart veľmi presvedčivý. Uznávam, hlavný hrdina Robert Pattinson podal herecký výkon, ktorý nebude ovenčený oceneniami a zrejme sa nezapíše do dejín kinematografie, ale musím uznať, že „niečo na tom Pattinsonovi je“ a svojou vizážou si získa srdcia miliónov dievčat  Odhliadnuc od zbytočných ničnehovoriacich scén /napr. scéna Belly a otca pri rozhovore v kuchyni, beh Edwarda s Bellou na chrbte/, zrýchlené zábery pri pohybe upírov, ktoré boli viac smiešne ako úžasné, dialógy, ktoré akoby neboli dopísane by to bolo možno aj za 5 hviezdičiek a to mi už dávno nie je –násť. PS. Predvčerom som si bola kúpiť knižne pokračovanie New Moon...povedzme zo ženskej zvedavosti 