Austrálie (2008)

Tak toto bol naozaj nádherny film. Dĺžka vôbec nevadí. Aj ta druhá část dáva zmyseľ, pretože všetko nekončí len tím, že sú kravy nahnané do ľode. Život je neustály boj a v tomto filme je to krásne vidiet. Predchodzie dva filmy od tohoto režiséra sa mi moc neľúbili, preto som sa Austrálie trochu bál, ale vskutočnosti ma ten film dostal. Môžem stopercentne doporučit, nudit určite nebude.

Baby Máma (2008)

Úspešná slobodná obchodníčka Kate Holbrook (Tina Fey) uprednostňuje svoju kariéru pred osobním životom. Čas neúprostne letí, biologické hodiny bijú na poplach, a preto sa 37ročná Kate rozhoďne priviest na svet dieta a stát sa slobodnou matkou.. Jej plán začína mat vážnu trhlinu po tom, čo zistí, že pravdepodobnosť jej otehotnenia je milión ku jednej. Pohánaná túhou po dietati, si nájde náhradnú matku Angie Ostrowiski (Amy Poehler), ktorá brzo otehotnie a Kate sa začíná pečlivo pripravovat na rolu matky. Ovšem ani tentokrát Kate nevýde skvelo organizovaná stratégia. Tehotná náhradna matka sa jednoho bežného dňa objaví na prahu Katineho bytu z kuframi. Kate nemôže dopustit, aby jej potomok trávil život ako bezdomovec, poskytne teda Angie azyľ. Tímto okamžikom začínajú tie pravé problémy, biologická matka má iné predstavy o prípravách na príchod vytúženého dietata.

Zábavný park (2009)

Príjemny film, ktorý je skôr romantikou ako komédiou. Solidná depresívna atmosféra a výkony hercov /len mám strach, že K.Stewart zapadla do škatulky podivínskych a depresívnych krások. Jedna vec mi však vadila - film kritizuje pokrytectvo a sám bol pokrytecký. Vo filme nie su žiadne cigarety / to už nikto v Amerike nehúli cigarety?/,ale travú a chlastaniu za volantom sú tam hromady / každý Američan je hulič a alkoholik, čo si da pár pohárikov a sadne do auta?/. No neviem...Každopádne tento film stojí za hriech a obetovanie Vášho času, ale musite mat náladu a hlavne ho nebrat ako čistokrvnú komédiu.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Asi zo všetkého najviac sa mi na celóm filme lúbil John Travolta, lebo mi opät dokázal, že v úlohe záporáka či poriadneho drsnáka mu najviac sedí a tu som mal pocit, že naprosto exceloval a vetšinu pozornosti strhával na seba. Denzel sa mu snažil sekundovat, ale tentokrát to bola skôr one-man show. Ani vlastne vo zbytku nie je na čo sa moc sťažovat. Pre mna bol film sviežy, pohodový a nedošlo ani jeden krát, že by som uvažoval od tohoto filmu odíst alebo premýšlat nad niečim iným a osobne som za to hrozne moc rád.

Stáhni mě do pekla (2009)

Po nejakej dlhšej dobe som už zase videl poriadny horor s dejom. Jeho sledovanie nebola žiadna nuda, ako je to pri iných filmoch tohoto žánru. Dej bol pútavý a napínavý, čo sa týka špeciálnych efektov boli na veľmi slušnej úrovni, a samozrejme nechýbala tu ani desivá atmosféra.

Ruslan (2009)

Seagal v úlohe ruského mafiána Ruslana je opät v dalšej akčnej vyvraždovačke, ktorá je síce opät o ochrannej téme pomsta chceli ste mi zabit dcéru, máte velký problém se Stevenom. Ruslan prichádza na svatbu svojej jedinej dcéri, ktorá sa nekonala, pretože sa ju niekto pokúsil zabyť aby chytiľ toho čo jej to urobyl predstiera, že zomrela tím sa rozbieha hľadanie jejho vraha, začiatok sa rozbieha dost pomali samotná akcia začína asi v 30minute nakoniec ide o vyrovnanie starých mafiánských účtov. Príbeh je jednoduchý, ale fanúšikov Seagala nezklame a ruština mu sadla taktiež dobre. Preto film doporučujem najprv jeho fanúšikom a postupne fanúšikom akčních filmov.

Program na ochranu princezen (2009) (TV film)

Po smrti svôjho otca sa má princezná Rosalina (Demi Lovato) stat kráľovnou. Skôr než dôjde ku korunovaní, tak jej postavenie ohrožuje diktátor susednej zeme. Agentúra pre ochranu princezien začne rýchlo jednat a princezny sa ujímá tajný agent Manson, ktorý za pomocou svojej dcéry Carter (Selena Gomez) sa z Rosaliny snaží urobyt úplne normálne dievča zo stredním menom Rosie. Presto všetko ako sa Rosie snaží zapadnút, svojim chovaním na seba stále upozorňuje. S blížiacim sa plesom sa vo škole stává rýchlo oblúbená a to Carter nesie zpočiatku trochu tažko. Medzi obomi dievčatami je veľmi silné kamarádské puto a postupne na to prichádza aj Carter. Obe dievčatá si dajú navzájom čo preto. Z jednej sa stáva silná budúca kráľovna a zachrání svoju zem a druhá konečne objaví svoje pravé já a prebudí v sebe trochu tej princezny. .

Poslední dům nalevo (2009)

Skvelá hororová dráma, film vás udrží v napetí od začiatku až do konca, preto nechápem, ako niekto môže napísat, že sa prvú hodinu nič nedialo. Ja som sa u tohoto filmu rozhodne nenudil ani nachvíľku. Čo sa týka spomenutej dĺžky filmu, tak podla môjho názoru je tak akurát. Film vás prinutí k zamysleniu, prečo sa vlastne oby dve dievčatá do tejto situácie dostali, bolo to nezodpovedné a ľahkomyselné chovanie, íst s niekym, koho vôbec nepoznám, do motelu... Rozhodne doporučujem, nudit se určite nebudete.

Piráti na vlnách (2009)

Film natrieskaný hereckými esami nesklamal,ale z danej témy mohol vytažit omnoho viac. Čo sa týka hudobnej zložky tej niet čo vytknút. Ako na tanieri tu máme obrovský prehľad skvelej hudby, na ktorej fungovali naši rodičia, a ktora má čo dat aj dnes. Herecké výkony výborne je vidiet s akou obrovskou chuťou sa herci zhostili svojich roli /hlavne R.Ifans bol fantastický/.Bohužial scenár je slabý a komediálna zložka mohla byt výraznejšia. Skutočne vtipných scien bolo minimum. Film doporučujem predovšetkým kvoli perfektnej hudbe a atmosfére.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Trailer bol veľmi nabúchaný a sľuboval nekonečnú jazdu obľúbeného športu parkour, bojového umenia a honičiek, ako tomu bolo v predchodzom diele, ktorý ja osobne považujem za vydarenejší. Nestáva sa mi často, že by som sa nudil u akčníh filmov, ale tu to bolo viacmenej nevyhnuteľné. Zápletka ma neoslovila a pár tych akčních a kaskadérských scien, titul moc nezachránil.