Legendy zločinu (2015)

Líbí se mi pocit, herecké výkony, hudební podbarvení... ale prostě jsem se během filmu nechytil. Škoda.

Hai to gensó no Grimgar (2016) (seriál)

Krásná kresba a zajímavý přístup k Isekai, jenže také zoufale dlouhé povídání o pocitech, které by šlo pochopit i z dialogů o polovinu kratších. A také taktická rozhodnutí, která mi příjdou hrozně divná (nepovraždím spící koboldy, ale raději se nechám v zádech, protože "na to nemám čas" při sestupu doly).

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Není to pořad pro mě a zároveň má dost do sebe na to, abych se díval. Postavy jsou živé, uvěřitelné. Občas mě štvou. Vnitřní úvahy soudce mám rád. Soudní kauzy jsou skvěle vybrané. Občasné zádumčivé scény a nostaligcká hudba dodávají atmosféru. A občas brzdí až moc a já si přeju, aby to poskočilo.

Vincenzo (2021) (seriál)

Další korejský seriál zaměřený na ženy v domácnosti. Pěkný hlavný hrdina, spousta pozlátka, sem tam nelogičnost (ten typ, kerý neakazí seriál, ale atmostféru ano). A k tomu postavy, které člověka dráždí. Hodně jsem čekal, málo jsem dostal.

Kaifuku džucuši no jarinaoši (2021) (seriál)

Kombinace hentai a isekai. Některé fetiše mi nesedly (Hlavně první díl), na druhou stranu, celkem chápu, že výsledný produkt takového zacházení nebude uplně normální. Takže jsem se částečně bavil, jaká zhovadilost to je a hlavně tím, že po všech těch "Omráčím ho, odpustím mu a silou přátelství zachráníme svět." přišlo zase něco jiného. Animace mohla být lepší, hudbení doprovod taky a vlastně i víc jiných věcí. Ale stejně si to nechám.

Wataha (2014) (seriál)

Výborný seriál, pochmourný, bez falešného pozlátka a výkřiků, spíš tak tiše plyne. Jako slivovice před cestou temným lesem. V lese žijí vlci. (A oceňuji, že postavy se chovají jako lidé, ne jako vyumělkovaní herci.) A doporučuji dívat se v originále, ten český překlad zní oproti syrovosti originálu opravdu příliš .... měkce, ploše.

Učú kjódai (2012) (seriál)

Spousta lidských i humorných chvilek se střídá se poněkud rozvleklým výprávěním. Navíc se objevují občasné chyby a neločinosti.

Mahóka kókó no rettósei: Cuioku hen (2021)

Část událostí si může divák odvodit z předchozích částí příběhu a většina ostatního je v ránci charakteru také očekávatelná, nicméně jsem se bavil. Dobře, že má celý příběh něco málo přes hodinu. Kdyby byl delší, nebavil by. Takhle to bylo akorát.

Kapitán Exner (2017) (seriál)

Nejdřív mi to přišlo skvělé, ale po čase mi ta celké wokeness přišla otravná. Herecké výkony neměly chybu, ale samo o sobě to nezachrání.

Zpřítomnělí (2019) (seriál) odpad!

Takové politicky korektní, rádoby sci-fi, na téma uprchlíků. Jakožto normální (čti: bigotní, rasistický, sexistický) člověk jsem se nudil čekáním (čti: projevoval svou nenávist).