Válečná generace (2013) (seriál)

Skvělý miniseriál, který člověk musí dokoukat naráz. Skvělé příběhy postav, děj, různé pohledy na válku a životní osudy hlavních hrdinů.

A Fine Line (2012)

Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera v Krnově 2015.

Whiplash (2014)

Kde je hranice pozitivní, ale hlavně negativní motivace ? Kde to zavání šikanou. Tenhle film jde ještě dál.

Temný případ (2014) (seriál)

S1: Tenhle seriál se vám zaryje svou atmosférou pod kůži jako nic. Začíná to úvodními titulky, perfektně odvyprávěným příběhem a temnou atmosférou. Ze začátku je možná vyprávění příběhu pomalejší, spíš než vyšetřování se řeší vztahy mezi detektivy a jejich rodinou Harrelsona. Jedná se o old school detektivku, která se jen tak nevidí. Srovnatelné možná atmosférou a žánrem s filmy Zodiak, Sedm. S2: Úplně jiný seriál, první díly se hned zapomenou, za to od poloviny je to pěkné krimi. Poněkud se nedají obě série srovnávat je to úplně jiný styl seriálu. S2: 80%

Fargo (2014) (seriál)

Kdo miloval film FARGO z roku 1996. Tak si tento seriál nenechte ujít. Je to FARGO na druhou :) 10 x víc dílů, padouch je chytrý, zlý, bez svědomí a vynalézavý až běhá mráz po zádech. Jediné co mě ani moc nepřekvapuje, jak jsou v tomhle seriálu opět poldové hloupí. První díl - 90% "řezničina"; Druhý díl - ----10 díl, to byl fofr.

Jmenuji se Khan (2010)

"Na světě jsou dva druhy lidí. Hodní lidé, kteří dělají dobré skutky a špatní co páchají zlo. To je jediný rozdíl mezi lidmi". Tento film není o propagaci muslimského náboženství, ale o tom jaké hodnoty jsou v životě důležité. Hněv, násilí a rasová nesnášenlivost vede jen k dalšímu většímu násilí.

Cerro Torre - A Snowball's Chance in Hell (2013)

Takhle by měl vypadat festivalový film o outdooru. Spousta pěkných záběrů z vrtulníku, detaily, rozhovory, informace, zábava. Hlavně skvělý adrenalinový výstup na vrchol, který je skvěle natočený. Má to děj, který má začátek, střed a parádní konec. Žádné zbytečné střihy a klipy. Odkaz na filmové zpracování: http://www.csfd.cz/film/4265-vykrik-z-kamene/. Shlédnuto v rámci MFOF 2014 v Opavě.

Interstellar (2014)

Naprosto brilantní. Najdou se zde určitě jisté zkratky či doslovné vysvětlení. Tenhle film má však vyšší LEVEL oproti ostatním sci-fi. Má famózní atmosféru, spoustu nezapomenutelných scén i humor. Tam, kde by mnohé filmy skončily a byly by dobré, tak tady se jde světelnými kroky ještě dál. Samozřejmě se film bude srovnávat s takovými filmy jako: 2001: Vesmírná odysea, Gravitace, Sunshine, Rudá planeta, Počátek, Apollo 13. Pro mě film roku 2014.

Divoké historky (2014)

Hned bych to přejmenoval na Drsné historky :) Skvěle jsem se bavil.

Anna Karenina (1967)

Mistrovské výkony herců, netradiční kamera, historický náhled do kultury (dostihy, divadlo, "kriket") a života vyšších vrstev. Shlédnuto v rámci festivalu 70mm filmů Krnov 13.4.2014.