V jako Victoria (2010) (seriál)

První dvě série skvělé, ale potom čím je to novější díl, tím je horší. Nové díly mi nedávají ve většině případů smysl a přijde mi, že "vtipy" jsou vymýšlené narychlo a nedotažené. Navíc všechny postavy kromě Tori, Andreho a Triny se vyvíjejí k horšímu. Jade je čím dál protivnější, Beck slizštější a trapnější, Cat blbější (stejně jako nové díly) a Robbie s Rexem mě budou iritovat už napořád. Je to velká škoda, protože měl seriál podle mého skvěle našlápnuto. Měli by si u Nickelodeonu uvědomit, že v nejlepším se má přestat a nevymýšlet všelijaké koniny.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Desetkrát lepší než první film. Pokud jsem prvním Hunger Games dal pět hvězdiček, tak tady bych jich potřeboval nejmíň deset. Výměna režiséra filmu velmi prospěla a je velká škoda, že Francis nerežíroval i první díl. I když možná je to tak i lepší, protože by ve filmu místo Jennifer nebo Joshe mohl být někdo jiný a druhý díl by pak byl jiný než je teď. Herecké výkony (pro mě "nečekaně") výborné, po vizuální stránce mnohem lepší než předchůdce (díky bohu zmizela roztřesená kamera a džungle je předci jenom mnohem víc atraktivnější než nějaký Boubín) a aréna mě naprosto dostala. Je mnohem promakanější a zajímavější než v jedničce. Nechápu, jak někdo může napsat, že druhá půlka s arénou byla slabší, než předcházející polovina (12. kraj, turné apod.). Když se aréna na plátně objevila, okamžitě jsem zapomněl, co se před tím odehrálo.Také velké plus jsou nové postavy jako Finnick, Mags nebo Johanna, která sice v knížce nebyla tak moc výrazná, ale ve filmu si pro sebe ukradla každou scénu, ve které se objevila. From this moment I'm in Team Johanna. Jelikož druhá knížka je pro mě tou nejlepší, věřím, že to tak zůstane i u filmu, ale i přesto si další díl rozhodně nenechám ujít :).

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nevím, co tady proti tomu všichni mají, ale rozhodně šestkrát lepší a zábavnější film než třeba takový Osamělý jezdec. Akorát bych si přál, aby místo těch dvou tam více byli ten starý číňán s tou sexy blonckou (hlavně v akčních scénách).

Osamělý jezdec (2013)

Verbinski chtěl po velmi zdařilém Rangovi zřejmě zrežírovat další westernovku, ale tentokrát hranou. Podle trailerů to vypadalo na velmi slušnou zábavu a akci, ale bohužel mé nadšení z upoutávek se nedostavilo. Nebýt závěrečné vlakové scény, Heleny Bonham Carter, která se na scéně objeví celkově tak na 5 minut a občasných Tontových vtípků v průběhu filmu, tak nevím, kam by až mé hodnocení kleslo. Pro mě největší zklamání tohoto roku.

Hostitel (2013)

Prvně jsem se bál, že se to promění ve stejný brak, který se stal ze stmívání, ale nakonec mě film mile překvapil. Hlavní hrdinka (btw Saoirse Ronan je skvělá a talentovaná herečka) se nechová jako ta největší tupka a nerozhoduje se mezi dvěma chlapci, jak tady někteří píší (vždyť v těle jsou dvě dívky). Scény typu "Miluju tě. Neopuštěj mě" mě celkem nudili a i když soundtrack byl skvělý a v titulcích se objevila má srdcovka Radioactive, tak dávám tři.

127 hodin (2010)

81 % to jako fakt ? Za co ? Za to, že tři čtvrtě filmu je uvězněný někde v divočině, jelikož mu kamen přiskřípl ruku a nakonec si ji uřízne, což jsem "opravdu nečekal". Ne tohle je jedna velká nuda s Jamesem Francem, kterého zrovna dvakrát nemusím. Alespoň mi film zpříjemnila Clémence Poésy, která i tak tenhle "trhák" zachránit sama nemůže.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter: Mezi dvěma světy. O čem, že to vlastně bylo ? Už si to skoro ani nepamatuji, jak moc mě to nebavilo. Ne vážně tohle byla jedna velká nuda se speciálními efekty. Dávám dvě hvězdy za tu zelenou Máňu, rychlopsa a dvě obrovská monstra v aréně.

Sex ve městě 2 (2010)

Rozhodně lepší snímek než jednička, ale i tak nemůžu dát tři hvězdičky. Samantha je pro mě hvězda celého filmu a u každé scény s ní, jsem se náramně bavil (ať už se jedná o zatknutí za milování na pláži, stesk po hormonech nebo závěrečná soulož na korbě auta). Carrie mě tentokrát neotravovala svým fňukánim a na ně zbývající tři se taky celkem dobře koukalo :). Jenom by mě zajímalo co přimělo Penélope Cruz zahrát si na 10 vteřin snad tu nejmenší roličku z celého filmu (u Miley Cyrus bych její sekundování ještě pochopil) ???

Sex ve městě (2008)

Film o čtyřech kamarádkách, které jsou posedlé módou a řeší svůj milostný život. Film mně naprosto nic neříkající. Nebýt Samanthy, která špehuje svého věčně souložícího souseda a její dokonalé scény se sushi, byla by to ještě větší nuda. Nejotravnější byla Carrie, která celý film profňukala, jelikož ji nevyšel sňatek s "Panem Božským". I ty další dvě mě bavili víc než ona.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Milá Šeherezádo už nikdy více tě nechci spatřiti !!! Na závěr ještě poděkuji své milované matince, která mě nenechala ochudit se o tento kulturní zážitek. Děkuji mami :'-)