Dům na konci ulice (2012)

3,5* To, že ani mě tento film nepřipadal jako horor, tak to už je co říct. Vůbec mi to ale nevadilo a naopak jsem to velmi mile přivítal. Spíše bych film zaškatulkoval jako thriller s prvky hororu. Více méně jsem se na to koukal jenom kvůli Jennifer Lawrence, kterou doplňoval Max Thieriot z Batesova Motelu a oba dva předvedli skvělé herecké výkony. Zbytek obsazení mi absolutně nic neříká. Velkým plusem byl pro mě zvrat na konci, který jsem vůbec nečekal. Celé to nakonec hodnotím horšími čtyřmi.

Captain America: Občanská válka (2016)

4,5* Čekal jsem opravdu hodně a dostal jsem o něco méně, ale i tak mě film celkem dost bavil. Občanská válka mi prozatím přišla jako příběhově nejsilnější Marvelovka. Bratří Russovi odvádějí výbornou práci a doufám, že se s nimi ještě u nějakého filmu od Marvelu setkáme. Bohužel ve filmu se pro mě nachází několik nezajímavých scén, akční pasáže nejsou takové, jaké jsem si je představoval a některým postavám se tu dostává málo prostoru (většinou jsou to samozřejmě mé oblíbené). Tony Stark a Black Panther mě většinu filmu víceméně štvali a ani Kapitán s Buckym mě tu nijak extra neoslnili. Největším překvapením pro mě byl Spiderman, který se opravdu povedl a Tom Holland ho zahrál naprosto perfektně. Dále mě znovu úplně učarovala Scarlet Witch a potěšili Vision, Hawkey, Antman a Black Widow. Na závěr musím ještě vyzdvyhnout Daniela Brühla jako hlavního záporáka a Martina Freemena a Marisu Tomei v jejich menších rolích. Jako dodatek nedoporučuji chodit na 3D, které je v akčních scénách naprosto příšerné a absolutně nic nevidíte.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Popravdě si myslím, že tenhle pořad je nejkvalitnější show, kterou Nova za posledních x let vydala. Vystoupení jsou velmi dobře propracovaná a kolikrát valím oči, co soutěžící dokážou. Ne teda všichni jsou nadání pěveckým talentem a perfektně ovládají anglickou výslovnost (viz. Ivana Chýlková), ale i tak všichni odvádějí skvělou práci. Mé favoritky jsou Anička Fialová a Iva Pazderková a ani Hanka Holišová, David Kraus nebo Petr Rychlý nejsou špatní. Musím uznat, že je tahle show stokrát lepší než americký Lip Sync Beatle. Jediné, co bych vytkl je někdy moderování Ondřeje Sokola a hlavně hodnocení a sestavení poroty. Jediný normální mi v porotě přijde Kohák. Janek Ledecký mě svými stále stejnými názory začíná pěkně nudit a štvát a Čvančarová ta se mi tu zprotivila tak, že jí už nemůžu vůbec cítit. Pokud bude další řada, tak prosím pány producenty tuto paní nahradit někým lepším a Ledeckého můžete taky.

Já, Earl a holka na umření (2015)

3,5* Bohužel, ale ani lepší druhá půlka a srdcervoucí finále mě nedonutí tam tu čtvrtou hvězdu dát. I přesto, že jsem viděl lepší filmy s podobnou tématiku, musím říct, že snímek stojí rozhodně za shlédnutí a Olivii Cooke už musím taky konečně vidět v jiné roli než jen jako holku, která trpí smrtelnou chorobou.

Fantastická čtyřka (2015)

4,5* Po všech těch negativních komentářích, hodnoceních a recenzích jsem do toho šel s velmi malým očekávání, ale nakonec jsem byl dost překvapen. Film hraje na vážnou notu stejně jako první X-meni nebo první díly Thora a Captain America a nesnaží se do každé druhé scény nacpat kopu vtipů a hlášek. Všechny ty negativní ohlasy zřejmě nikdy nepochopím a absolutně s nimi nesouhlasím. Kromě příběhu a zpracování byl pro mě velkým plusem výběr herců a jejich ztvárnění hlavních postav. Velmi mě mrzí, že se s velkou pravděpodobností dalšího pokračování nedočkáme.

Sázka na nejistotu (2015)

Celý film jsem si přišel jako na přednášce o bankovnictví, která je ovšem podaná trochu zábavnější formou a místo přednášejícího mi informace podává skupina áčkových herců. Sršili na mě tolik informací, že se mi to v půlce začalo všechno motat dohromady a ke konci jsem se v tom úplně ztratil. Možná by bylo lepší, kdyby mi u toho celou dobu běžel doprovodný film s Margot Robbie ve vaně, která vše pro nás nechápavé vysvětluje.

Dánská dívka (2015)

2,5* Čekal jsem, že situace vyvolá ve společnosti skandál a začne se něco dít, ale nestalo se tak. Místo toho jsme dostali neuvěřitelně se vlekoucí životopis, který neobsahuje absolutně žádné wow. Jediné plus pro mě byla Alicia Vikander a Eddie zazářil v loňské Teory of Everything o mnohem víc.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

"How do you know all that? I googled you. That sounds obscene!" Po prvním dílu jsem myslel, že už dál pokračovat nebudu, protože mě naprosto znechutil. Tolik nechutností, co bylo v prvním díle, nebylo ve všech zbylých dohromady. Takže jsem byl rád, že se to nevyvíjelo tímto směrem. Bohužel ale většina dílu mě tu nudila a nedokázaly si úplně upoutat mojí pozornost. Nejlepší postavy tu jsou Liz Taylor, Mr. March, Ms Evers, Sally a ke konci Iris, jinak zbytek postav jsem nesnášel. Lady Gaga mě tu překvapila, i když ne pořád se mi její výkon zamlouval. V prvním díle se mi dost líbila, pak šel její výkon strmě dolu a asi od pátého dílu se pomalu zlepšoval, ale zase ne do takové výše, aby za něj musela dostat Zlatý Glóbus. Finále mě zklamalo a vůbec mi nepřišlo jako finále. Nejvíc jsem očekával pomstu Covenu, ale ta jaksi bohužel nenastala. 55% - 5. nejlepší série

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

4,5* I když jsem četl knihu, tak jsem čekal přeci jen o něco víc epičtější finále. Nečekal jsem žádnou bitvu v podobě Harryho Pottera nebo Pána prstenů, ale mohlo se to udělat líp, ale to by se nejdřív musela přepsat kniha. První čtvrthodina nic moc, nebýt Johanny a Peete, tak bych u toho asi usnul, ale když jsme se přesunuli konečně do Kapitolu, tak jsem ožil. Nejlepší scéna byla ta s muty, která si dost líbila, ale neskončila vůbec dobře. Nejvíc mě potěšilo, že to skončilo skoro téměř podle mých představ. Mrzí mě, že spousta postav se na plátně jenom mihla a moc prostoru tam neměla. Nejvíc to odnesla asi Gwendoline Christie, která tam byla tak na dvě minuty. Rozhodně ale Hunger Games sága patří mezi mé nejoblíbenější.

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

"Don't call us freaks!" Popravdě u téhle série jsem dost v rozpacích. Z jedné strany se mi líbilo téma a i některé postavy jsem si celkem oblíbil, na druhou stranu mě to kolikrát ani nebavilo a nakonec mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Rozhodně se z přehlídky zrůd se dalo vytěžit mnohem více. Všechny ty ukázky byly lepší než seriál samotný. I když nemám hrůzu z klaunů, tak z Twistyho jsem nemohl dojít ani do postele. Takovou radost, jako když ho po pár dílech odpráskli, jsem už dlouho neměl. Zároveň to bylo pro mě překvapení, protože jsem si myslel, že bude hlavním záporákem série. Nejlepší postavy tu pro mě jsou Pepper, Ma Petite, Desiree a Eve. I přesto, že jsem Dandyho nesnášel, tak musím uznat, že Finn Wittrock ho zahrál skvěle. 70% - 4. nejlepší série