Virgin River (2019) (seriál)

Virgin river je určitý hybrid mezi Hart of Dixie (včetně doktora Breelanda) a Men in Trees, ale citelně slabší. Jedno mi tady ale vadí - a sice, všichni jsou ke všem neúnavně supportive, každá postava na každého bere ohledy, pořád se tam někdo někomu omlouvá, jestli se nedotknul jeho citů, všichni se o všechny starají - tohle prostě není normalní. Ani v ideálním světě, a už vůbec ne v takové intenzitě. Po několika dílech, resp. někde v druhé sérii končím, neboť mám chuť skoro všechny takzvaně punch in face. Mezi veskrze kladnými a empatickými charaktery v seriále není moc rozdílů, snad jediná postava, která se trochu vymyká, je potížista Dan Brady. Floutky jsem nikdy moc nemusela, ale tady díky bohu za jeho zasazení do série, protože alespoň trochu srazí to nepřirozeně ohleduplné nastavení všech ostatních. Záběry na přírodu tomu seriálu hodně pomáhají, což je na druhou stranu trochu smutné, protože to znamená, že o to víc je život v seriále méně zajímavý. Oproti HoD a MiT není VR vtipný. To mi nevadí, alespoň se odlišuje, avšak škoda jen, když už to takto má být, že ty místní příběhy nejsou hlubší a zajímavější.

Volání divočiny (2020)

Digitální pejsek je roztomilý a velmi dobře udělaný. Jen mě to nepřesvědčuje a mnohem vděčnější bych byla za pravého psa a pravé všechno, co je dodělané v postprodukci, i za cenu toho, že pes bude mít méně empatických výrazů. Tyhle postprodukční vymoženosti už jsou za hranou přijatelnosti v rámci hraného filmu, a jak někdo níže poznačil, hraničí s Disneyovskou pohádkou, a to je škoda. Beethovena bychom přece taky nechtěli z počítače a Neuvěřitelná cesta by v digitálu taky nefungovala tak dobře. Mně to va, že už to s živými hrajícími tvory neumíme (nebo spíš nechcem umět). :/ Konec s vyhasínajícím Fordem se mi vůbec nelíbil. Pes má zůstat s člověkem.

Zemřít mladý (1991)

Dying Young byl celou dobu moc pěkným snímkem, přesně to, co na devadesatkových filmech miluju a vyhledávám. Nejsou přehnané. Navíc, téma lásky versus nemoci je vždycky tahák na emoce. Na to jsem sázela a tři čtvrtiny děje se k tomu schylovalo. S očekáváním jsem tady v tu chvíli už hodila 4 hvězdy .... Než přišel závěr. Za ten stahuju jednu hvězdu dolů, protože se se mnou nic nestalo. :/ PS: Jde poznat, že se těží z úspěchu o rok starší Pretty woman - na začátku sledujeme chudou střapatou Juliu v červeném kostýmku a krátkou sukní. Nemůžu si to odpustit nepoznamenat. :D

Zlý časy v El Royale (2018)

Nalákal mě vizuál a vzpurná Dakota drze vykračující si k recepci bipolárního hotelu. Bohužel však existence, motivace ani počínání postav mi nedávaly nikterak moc smysl a následně se proměnily v 142 minut ničeho.

Zmizelá (2014)

Tak na tenhle film jsem se těšila. Už proto, že jsem si před rokem na Vánoce chtěla koupit knihu, i když teda nekoupila. Pak ale přišly všechny tyhle pozitivní ohlasy na csfd. A já jsem ozivila svůj původní úmysl a těšila se ještě více. Pak se přidali nadšení přátelé. No těšila jsem se nejvíc. Takže jsem si konečně koupila tu knihu a přečetla. Podívala se na film - konečně!!! ... No a 3 hvězdy. Takže - těžko asi vyčítat, kolik pasáží z knihy je vynecháno. Ohraná písnička o filmech dle knižní předohy. Tedy to vezmu z jiného soudku. Tenhle film měl super herecké obsazení, a teď nemyslím Bena a Rosamund jako takové. Mám na mysli to, že postavy Nicka a Amy si pro mě s herci sedly, dostaly přesně tu podobu, kterou měly v mé hlavě. A nejen oni - obsazení Barneyho z HIMYM sedlo jako prdel na hrnec. Akorát postava Andie byla v mých představách něco jako americká náctiletá Vica Kerekes (ale na tom až tak nezáleží). Druhý klad = vizuál. Moc příjemně se na to dívalo a filtr filmu korespondoval s odstínem vibrací příběhu. Nejdlužnějším faktem však bohužel zůstává, že film se nevypořádal s tím, co kniha chtěla sdělit. Knižní příběh stojí a padá s Amy (tzn. ne Nick!) a celou tou spletitou pavučinkovou sítí fabulací okolo ní, do které jsme se v knize chytali. Filmová Amy byla téměř dokonalá. Téměř, protože Rosamund rozhodně měla na to na ní dosáhnout, ale nakonec se jí jen letmo dotkla. Ne však vinou svého hereckého výkonu, který byl přesný, když Rosamund v prostoru, který na Amy měla, zahrála na stejnou intrikářskou strunu, na jakou hrála knižní Amy. Největší bolístka a vada filmového zpracování byla, že její postava dostala toho prostoru málo. Jak jsem k tomu došla? Jednoduše. Dokázali byste na základě filmu odpovědět na otázku, proč proboha PROČ to udělala? ... Já ne. Já jsem s tou zvrácenou čůzou v knize dokonce chvíli sympatizovala, kdežto film mi pro to vůbec důvod nedal. Toto zásadní vynechání podstaty, čili dilematu o mrše nebo oběti, je pro mě kámen úrazu celého filmového zpracování.

Zpátky ve hře (2012)

I když vás děj třeba neohromí, já budu vždy obdivovat, jaký je Clint Eastwood, i když natočí něco jednoduchého tříhvězdičkového.

Ženská na vrcholu (2019)

Vůbec nerozumím zdejšímu hodnocení. Čekala jsem absolutní blbost. Bylo to sice nenáročné, zato úsměvné a milé. Dokonce i pár vtipných momentů. Předvánoční oddychovka. Točíme teda mnohem horší věci.

96 hodin (2008)

Důkaz, že akčňák se dá natočit i bez huge akčních nereálných scén. Takže za mě super, vynikající ve své obyčejné jednoduchosti :) Trochu mě mrzelo, že ta část týkající se mafie s prostitutkami nebyla rozvedená a řešená více (dekadentnosti mám rád), ale na druhou stranu chápu, že hlavní dějová linie byla o něčem jiném. A že právě díky tomu to z filmu nedělá akční tuctovku, kde akční hrdina sám odhalí a zpráská všechny zloduchy, odhalí organizovanou zločineckou skupinu a ze scény odchází pouze s roztrženým tričkem a za ním leží jako domeček ze sirek poskládaná hromádka špatňáků. Daddy je neoblomný a neúprosný se silně vyvinutým tatínkovským syndromem... ale přesně takového bych právě chtěla :) Jen mě malinko štvala Maggie Grace... to, že ve 25 musela nějakým způsobem zahrát 17tku beru, ale s tou neohrabaností to trochu přeháněla.

96 hodin: Odplata (2012)

Ale notak. Koukla jsem nejdřív na to jedno a dvouhvězdičkové hodnocení a čekala jsem fakt průser. Jenže ono to tak špatné vůbec nebylo. Na první díl to sice má daleko, ale ohodnotit ten film jednou hvězdou mi po jeho shlédnutí přijde jako nepřiměřený trest. Přestože mi brada nepadala, můžu s určitostí říct, že jsem se bavila. Jen to určování polohy počtem sekund a variabilitou zvuků jsouc s kuklou na hlavě unášen autem bylo fakt wtf. A ještě více WTF bylo, že si to pamatoval. A úplně nejvíc WTF, že to pak dle toho našel :-D Tohle prostě néééé.... Ale jinak dobrý :-)