Argo (2012)

Perfektně zvládnutá 70tá a 80tá léta, nejen vizáže, ale i výprava a vzhled celého filmu. Jinak nemám problém s tím jak Afleck hrál, škrobený a suchý obličej paráda, já to oceňuji. Režie je také OK, obsazení herců, no nevím co je na tom špatného, jsme spokojen… BTW: ti Američané si umí natočit film a téma, mezi tím vším marastem, parádní…

Probudím se včera (2012)

Příjemný film, Jirka Mádl, Eva Josefíková jsou fajn, Petrovi rodiče nebo profesorský sbor rovněž . Také by se mi hodila ta příležitost co dostal Filip Blažek alias profesor Petr ;-)

Zátah: Vykoupení (2011)

Je to jako pořádný tatarák…. Nefalšovaná surovost a živočišnost tohoto filmu mne překvapila, nejsem zrovna příznivec tohoto žánru, ale navedl mne na něj brácha a musím říci, že 4 hvězdy dám, minimálně proto, že ta ne-Hollywood-skost je super. edit 11.1. 2015: po shlédnutí 2ky musím zde hvězdu přidat, i když to není na úplných, 5 je třeba 1dničce zvednout laťku…

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Sledoval jsem celou sérii, zpočátku proto, že na to koukali doma holky, ale tento poslední díl, byl opravdu, opravdu dobrý, jeho první část také, sic o něco horší. Pochopitelně, že jsme na to byli v kině a pochopitelně, že hodnotím až něco vidím. Ovšem jak si zde člověk počte, možná to dělám špatně :-D

Skyfall (2012)

Bylo to pěkné, hlavně už konečně pořádně zazněla James Bond znělka, ale je to hlavně dobrý akčňák, už méně onen zavedený James Bond. Ale i p. Spáčilová má se svojí kritikou pravdu, je to James Bond, ale není to James Bond, Daniel Craig dává vše co umí, jeho J.B., je vysportovaný a dokonce i lidský, jenže tyhle „nové“ Bondovky, nějak postrádají onu nadsázku, Britský humor, tu správnou aroganci a ano jsem staromilec, ten klasický (dřívější) byl povýšenecký, sexistický frajer, vysnění špion, ne ex SAS zabiják. James Bond v podání Daniela Craiga, je James Bond 21. století a určitě přitáhne ty diváky, kteří dříve o J.B. ani nezavadili. Tento James Bond, je surový jako naštvaný Dobrman, pokud bych to nějak přirovnal, tak Nolanově sérii Batmana je temný, nebezpečný a lidský.

Temný rytíř povstal (2012)

Co na to říct, film je důstojným završením (tedy pokud opravdu je) Temného rytíře od Nolana. Bruce Wayne/Batman je zde, již unaveným, ale stále odhodlaným mužem a soupeř je více než důstojným protihráčem. Možná to chtělo některé pasáže trošku rozvést, ale v celku mi to nikterak, tak jak to je, vůbec nevadilo. Otevřený konec, je přesně v duchu žánru.

Bitevní loď (2012)

Jsem spokojen, film dal přesně to co nabídl, jsem spokojen, že nešlo o další šíleně magaupasuper 3D akci, kterou někteří tolik opěvují. Od začátku jsem čekal na zapojení USS Missouri a nezklamalo mne ani zapojení veteránů, to tam prostě být muselo, otočka na kotvě byla rozhodně efektnější než v Pirátech z Karibiku :-D No a hudba, ta byla prostě super. Jsem positivně zaujatý, zbožňuji lodě a zbožňuji letadla bohužel tuto podívanou mi ve filmech nabízí hlavně US kinematografie, takže koukám a kašlu na logiku (je to přeci film), nebo pro některé tolik důležitý umělecký náboj, když mne film zaujme, tak mne zaujme. A musíme si otevřeně přiznat, že ten patriotismus, který nám ve filmech ukazuji, tam za oceánem, ať už se nám to nelíbí jak chce, prostě mají. Jen ta mimochodem kolik ho vidíte u nás nejen ve filmu, ale vůbec…. (když zrovna není fotbal nebo hokej)

Discopříběh 2 (1991)

Už to nebylo ono, ale jsou tam, alespoň některé dobré hlášky.

Discopříběh (1987)

V 15 jsem to vnímal lépe než dnes, ale ani dnes to není žádný odpad. Některé příspěvky zdejších na slovo vzatých odborníků, no …. Film pro mládež s dobrou ano s DOBROU hudbou a jak jsem koukal i dnešním „puberťákům“ se líbí, jistě ne všem, ale každý neposlouchá Rytmuse a spol.