• Thriller

Poslední adresa (1970)

Vynikající Ventura. Pomalý snímek s napínavou druhou polovinou. Konec jsem tušil, přesto mě zaskočil.

Škodná (2007) (TV film)

Nebývá zvykem, aby si divák všiml tolika nelogických dramaturgických chyb v jediném snímku. Kromě toho skvěle zahraného magora a Oldřicha Vlacha velká slabota.

Mamas & Papas (2010)

Feministickej blábol s jediným dobrým hercem - F. Čapkou.

Stav obležení (1998)

Velmi slušný snímek, který v době svého uvedení musel vypadat trochu přitažený za vlasy, dneska se už nikdo nediví. Zajímavé umírání A: Benning.

Druhý dech (1988) (seriál)

Dát něčemu odpad jenom proto, že je to módní, je úžasně jednoduchý. Kdyby si každý z vás, kdo si poprvé zobrazil stránku s tímhle seriálem, nevšiml šedé barvy a 26 %, a nenechal se tak dopředu ovlivnit.... Seriál není žádná modla, Abrhám očividně trochu trpí, ale jinak to zase taková slátanina není. Vydržel jsem naprosto bez problémů až do konce a to i proto, že Kratina, Husák, Štibich nebo dvojice Dlouhý-Svobodová jsou tak trochu nepřehlédnutelní. PS: Vašutova největší svině je v díle Portrét duše v Dobrodužství kriminalistiky.

Muži v naději (2011)

V podstatě to samé jako Ženy v pokušení. Stejná hudba, stejné finále, místo Balzerové Polívka. Čekal jsem trochu víc. Navíc si myslím, že běžná rodina neřeší pořád dokola ty problémy, jako v tomhle filmu. Mimochodem. Rodině se moc finančně nedaří a to bydlí s monstr bytě u Staromáku a má hospodu u Karlova mostu?

Marie Antoinetta (2006)

Pro mě zklamáním. Plusem je vykreslení přepychu a okázalosti Versailles, tady se vše povedlo, ale jinak? Příběh nesedí pohromadě, velmi podrobně se věnuje začátku a pak skáče rychle kupředu ( i když pomocí zajímavých režisérských vychytávek - viz měnění obrazů). Líbilo se mi i komunikování s matkou M. Terezií a možná i způsob, jak byl zahrán Ludvík XVI. jako frigidní ťunťa. Ale tím to končí. Rockový soundtrack byl možná odvážný pokus, ale nezafungoval. Ruší, a v momentech, kdy se u klipových scén objevuje rokoková hudba vystihující svou dobu, je jasné, že dobová hudba je lepší. Nějak moc se film věnuje různým přejezdům v kočárech. Josef II. měl mít do 40 let, ale hraje ho tady obstarožní herec (zlatý casting v Amadeovi!!). A ten konec? Měl jsem pocit, že Nova Cinema film usekla kvůli reklamám, leč poslední čtyři roky, kde se mohli filmaři věnovat starostem o děti v době revoluce, popravě manžela a i samotné Antoinetty, chybí. Jsem rejapl, ale historický film by měl respektovat ucelenost osobnosti. A mimochodem - v roce 1768 docela určitě nesousedilo Rakousko a Francií. AMeričtí scénaristi jako pozapomněli na Svatou říši římskou, které taktéž vládli Habsburkové v čele s rodinou M. Terezie. Jen to nebylo Rakousko, ale Německo.

Krvavý příliv (1995)

Gene Hackman je velkej frajer a bouchač a člověk by mu v tomhle případě proti Denzelovi fandil. Jenže fandit mu znamená zkázu. A tak je vlastně dobře, že prohrál.

Planeta opic (1968)

Klasika žánru s vynikající hudbou.

Do nitra Planety opic (1970)

Až do doby, než se objeví lidé, solidní filmeček s napětím. Třeba vlez do metra - paráda. Pak hrůza.