Nikdy neodvracej zrak (2018)

Film inšpirovaný skutočnosťou, ktorý má akýsi silný pozitívny a zároveň hrôzostrašný nádych s veľmi silným príbehom a úžasným zakončením. Tento nádych vo vás zostane dlhodobo, takže pridávam do rebríčku obľúbených filmov.

Ex Machina (2014)

Veľmi dobrý psychologický film. Žiadne náročné scenérie s efektami a veľkou akciou. Jednoduchý film vyskytujúci sa na jednom mieste, s nevinnými ale za to veľmi náročnými efektami a brutálnou naráciou so zaujímavou filozofiou a psychológiou.

Cuky Luky Film (2017)

Jedna hviezdička za remeselne dobre odvedenú prácu (kamera, strih), scenár nekomentujem...

Na hraně zítřka (2014)

Dlho som posúval pozretie tohto filmu, nakoľko tieto sci-fi blockbusterovské trháky začínajú byť na jedno kopyto všetky rovnaké. Musím ale povedať, že zo stránky scenáru som bol nakoniec spokojný a dej bol pekne premyslený. Tento ambiciózny scenár bol dokonca až tak komplikovaný, že jeho spracovanie v réžii Douga Limana občas pokulhávalo a určite ho nenechal vydýchať. V tom ale nemám na mysli, že by bola réžia zlá. Je to silno zdvihnutá látka, ktorá bola dobre zvládnutá. Záver mi prišiel akčný ako z Matrixu, ale vo svojej originálnej podobe. Ten koniec až taký slabý nebol, poznám aj slabšie a lepšie by som ho taktiež asi nespravil ;-). Pekná téma o cestovaní v čase. 90%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Celý film nuda v neznámom prostredí ktoré začalo hneď in-medias-res čo pôsobilo mätúco. Scény, ktoré boli točené s 5D Mark III trhali - neviem či mali MagicLantern v Alpha verzii alebo im nestíhali pamäťovky, ale na to si mali sakra dať bacha - šetrilo sa kde sa dalo. Za minulosť hlavnej postavy, koniec filmu a efekty dávam dve hviezdičky.

Láska na vlásku (2014)

Obraz už je na slovenské pomery krajší. Takže kamera, svietenie a grading sa mi páčil a musím ho pochváliť ale čo sa týka zvukovej stránky tak úplne zlé. Dialógy maximálne neprirodzené - dramaturgicky tento film maximálne upadá. Navyše zlý master, Spišák má hlas jak starý pán niekedy - celé vidieť že to bolo na novo nadabované no veľmi zle. Mali tie dialógy radšej opraviť kľudne nech im nesedia ústa mne je to jedno, dialógy by som im kompletne pomenil a urobil nový master nech majú postavy interakciu s prostredím a neznejú stále ako pol metra odomňa aj keď sa vyskytujú 5 metrov od kamery. Pohľady tiež celkom pekné a prirodzené ale dialógy to maximálne skazili, škoda. Tie zároveň súvisia s hereckými výkonmi takže to tiež radím do podpriemeru s výnimkou niektorých vedľajších postáv - akoby vytiahnuté z Game of Thrones. Podarený nepodarok či nepodarený podarok?

Gravitace (2013)

Doslova ťažko opísateľný zážitok. Takto som sa do hlavnej postavy ešte nevžil. Film narába s pocitmi diváka naozaj drasticky! Experiment ktorý im naozaj vyšiel! Klobúk dole pred tvorcami, najlepší film roka :)

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Máloktorý film som preciťoval tak moc, ako tento. Jednoznačne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Herecké postavy sú prirodzené ako aj celý film. Hudba je úžasná a Jay Chou ukázal aký je multitalent - či už v herectve, réžii alebo hudbe. Pekne sa pohrali aj s vizuálnymi efektami ktoré na miesto amerických blockbusterov nepodporujú scenár ako taký, ale práve ten scenár podporuje tie vizuálne efekty a dodáva im harmóniu a perfektné vyzobrazenie toho, čo tým filmom chcel režisér povedať. Naozaj nemám čo vytknúť, ťahá ma nostalgia po dlhom čase si tento úžasný film znova pozrieť. 99%

Atlas mraků (2012)

Dobre, zmenil som rozhodnutie, tomuto filmu patria aspoň štyri hviezdičky z piatich a nie len tri, pretože soundtrack je jednoducho úžasný. Nakoľko nedávno jednému filmu chýbala dobrá hudba k dokonalosti, tomuto čo sa týka hudby nie je čo vytknúť. Škoda že je to tak dlhé kde možno vidieť zbytočné vákuum a hlavná myšlienka je povedaná už niekde v polke deja.