Nezvratný osud 3 (2006)

Tak trošku blbosť, ale stále o niekoľko stoviek tried lepšie než odpadová štvorka a päťka. Bavilo ma to asi rovnako ako prvé dve časti aj keď sa prakticky jedná o identický scenár len s inými hercami. Jeden z prvých kino filmov vtedy debutujúcej Mary Elizabeth Winstead.

Nezvratný osud 5 (2011)

Rovnako dementné ako predchádzajúca ubohosť. Jedna hviezda z milosti za ten akože "ultimátny" koniec.. Dúfam, že táto séria už skončila, lebo sa to očividne nemá kam ďalej pohnúť. Piaty krát pozerať ten istý, dookola recyklovaný scenár ma už naozaj unavuje.. ďalšiu časť by som nezvládol..

V moci ďábla (2005)

Zopár zimomriavkových scén tam bolo, ale inač celkom ukecaná súdna dráma, ktorá vôbec nie je strašidelná, alebo nejakým spôsobom znepokojivá. Porovnávať to s Friedkinovým EXORCISTOM je smiešne, to je úplne iný level.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Nehorázna tuposť, ktorá už po štvrtý krát nie je ani vtipná..

Zmeškaný hovor II (2005)

O niečo lepšie ako jednotka, no stále nie až tak zaujímavé, strašidelné a originálne, aby som hodnotil vyššie. Príbeh je o čosi zrozumiteľnejší ako minule a prostredie v druhej polovici ako-tak atraktívnejšie (pripomína výborný Forbidden Siren).

Zmeškaný hovor (2003)

Nebolo to zlé, ale.. ta stopáž ma skoro zabila. Prečo to muselo mať dve hodiny? extrém. Začiatok vcelku fajn, príbeh sa rozbiehal (a jasom mu ešte stále rozumel), atmosféra tiež. No potom nastala pre mňa najkrízovejšia časť filmu, ktorou bol nudný a chaotický stred, kde sa takmer nič nedialo skoro 40 minút. Našťastie to posledná dvadsať minútovka ako tak vynahradila.. alebo sa o to skôr snažila. Nič z čoho by som padol na zadok. O nejakej desivosti sa tu tiež nedá hovoriť. Rozuzlenie som pravdepodobne nepochopil, ale nevadí mi to. Slabšie 3*

Tales of Halloween (2015)

Tu nemá absolútne žiaden zmysel šetriť hodnotením. Jednoducho TAKTO by mala vyzerať halloweenska zbierka hororových poviedok, a nie to, čo predviedol chabý All Hallows Eve 2 a jemu podobné nudné amatérčiny. 10 naozaj výborných historiek uvádzaných príjemným hlasom sympatickej Adrienne Barbeau, ktorá rovnakým štýlom moderovala aj rádio v kultovke Hmla (1980). Náhoda? No určite. Podobných žmurknutí na diváka je vo filme požehnane. (čokoláda značky CARPENTER, chlapec v kostýme Snakea Plisskena atď). Nejdem tu teraz hodnotiť každý jeden príbeh zvlášť.. načo. Bavili ma všetky +/- rovnako. Malo to atmosféru, vtip, nadhľad a samozrejme aj gore. Natočené je to na vysokej úrovni so známymi hercami, ktorí potešili a prekvapili zároveň. Som nadmieru spokojný. Spolu s Trick 'r Treat jednoznačne najlepší zárez do antology subžánru. Laicky povedané, popiči.

All Hallows' Eve 2 (2015)

Tak toto sa s vydarenou jednotkou nedá ani porovnať.. Antológia ôsmich krátkometrážnych "hororových" počinov bohužiaľ dosť pochybnej (amatérskej) kvality, z ktorých stojí za pozornosť iba prvý a posledný príbeh. Ostatok je nezaujímavá prázdnota.. škoda.

All Hallows' Eve (2013)

Tak toto áno. Milujem osemdesiatkové horory. Prehnané/afektovaná herecké výkony, latexové masky, more krvi, mrazivá hudba a výborná atmosféra. To je All Hallows Eve. 4 hororové príbehy pričom jeden z nich je ten hlavný v ktorom si deti s pestúnkou púšťajú ošuchtanú vhs pásku na ktorej sú ostatné tri. Hlavným spojníkom medzi všetkými storkami je samozrejme ksicht z plagátu, Art the Clown, ktorý sa mihne všade pričom v jednej si strihne rovno hlavnú úlohu. Bavili ma prakticky všetky segmenty. Ten s mimozemšťanom asi najmenej, aj keď začal veľmi sľubne. Škoda tej detinsky vyzerajúcej masky. Inač veľká spokojnosť.

Plivu na váš hrob 2 (2013) odpad!

Kreténsky zvrhlá sadistická pičovina bez štipky pointy, napätia a logiky.. Celá táto uškriekaná zhovadilosť je len samoúčelná prehliadka nechutného násilia s pravdepodobne najškaredšími hercami akých som za posledných 10 rokov videl hrať. Ani neviem čo viac mám k tomu napísať. Je mi z toho zle. Doslova. Len chorá hlava môže drbnúť do filmu detailný záber na praskajúce mužské gule vo zveráku.. Scenárista a režisér pravdepodobne v detstve zažili niečo veľmi nepekné a ventilujú to podobnými scénami. Inač si neviem vysvetliť ako môže normálne zdravého človeka napadnúť natočiť niečo takéto. Pripadalo mi, akoby sa v tom vyžíval. A to nie je všetko. Podobných scénok je plný film. Radšej to tu ani nejdem vypisovať, lebo sa mi z toho dvíha žalúdok. Navyše to prostredie je fakt odporné. Prečo musí každý zvrhlo-sadistický film pochádzať akože z Európy ? otravne klišé, už ma to unavuje. Furt len samé Bulharsko, Srbsko, Nemecko........ sem tam Slovensko. A nerozumiem tomu hodnoteniu. To všetkým stačí len to, že vidia niekoľko minút polo-nahú mladú ženu ? alebo všetci radi sledujú mučenie, týranie a trhanie genitálií.. ? Neviem a je mi to jedno. Remake z 2010 je fajn, normálne neverím, že to robil ten istý človek. Tento "sequel" neberiem ani omylom, úplne zbytočný humus..