Mladá žena zazrie na Halloween tajomnú postavu pred svojím domom. Nerobí jej to žiadne starosti, veď je predsa Halloween. O malú chvíľu však pred svojimi dverami nájde videokazetu, ktorú si ihneď pustí. Páska obsahuje nasledovné príbehy:
1. Dievča sa na sviatok Halloweenu musí starať o svojho mladšieho brata, tak sa rozhodne vyrezať s ním tekvicu a upiecť si semienka. Chlapec sa jej spýta, či tú tekvicu rezanie nebolí. Dievča mu samozrejme odpovie, že tekvica nič necíti. Dnes večer sa však súrodenci presvedčia, že plody z našich záhrad môžu okrem úžitku spôsobiť veľké škody.
3. Otec so synom prinášajú každoročnú obetu monštru, ktoré sa nachádza v blízkom lese, a to ich na oplátku nechá nažive. Otec však zabudol na najdôležitejšiu súčasť obety - mäso. Vtom ho ale napadne, že aj ľudské telo sa skladá z mäsa a kostí...
4. Žena prichádza do bytu svojej kamarátky, s ktorou sa mala v daný deň stretnúť, ale nájde ju v kaluži krvi. Okamžite sa skryje, pretože vrah je stále v dome. Našťastie si ju vrah nevšimne a ona sa dostane v poriadku domov. Tento traumatický zážitok ju však trvalo poznačí a ona napriek svojej vôli ublíži nevinným ľuďom.
5. Partia troch kamarátov narazí na atrakciu, v ktorej môžu ublížiť človeku-masochistovi. Atrakcia sa im zapáči, o to viac, keď zistia, že ľudskou obeťou je otec jedného z nich, ktorého jeho syn z celej duše nenávidí.
6. Matka, ktorej manžel-vojak zahynul, sa musí sama starať o svojho syna. Má to veľmi ťažké, pretože jej syn nezdedil po otcovi ani trochu odvahy, a tak sa bojí spať sám vo svojej izbe. Neustále sa vyhovára na monštrum, ktoré ho v noci straší. Matka sa rozhodne pomôcť mu prekonať jeho strach, a tak s pomocou hry monštrum zabijú. Po malej chvíli sa však presvedčí, že monštrum je skutočné a stále nažive.
7. Starší pán má každoročne na sviatok Halloweenu najkrajšiu výzdobu z celej ulice. Všetky jeho dekorácie vyzerajú ako živé, a tak sa každý okoloidúci zastaví pri jeho dome a obdivuje túto krásnu výzdobu. Nikto z nich však netuší, že pán svoje živé dekorácie väzní celý rok a zabije ich len krátko pred začiatkom Halloweenu...
8. Alexia zomrela vo veľmi mladom veku a v tento deň je výročie jej úmrtia. Jej bývalý priateľ na ňu stále nedokáže prestať myslieť a jeho stav sa ešte zhoršuje, keď si musí čítať dojímavé odkazy na jej facebookovej nástenke. Aby na ňu prestal myslieť, klikne na tlačidlo odobrať z priateľov. To ale nemal robiť, pretože Alexiin duch je stále prítomný vo svete živých. (Marceloo)

Bloody13

Jedničku jsem neviděl, ale mám tušení, že nic zásadního mi neuteklo. Další sváteční antologie o osmi chodech - jak jinak -různých chutí, bohužel celková návštěva téhle halloweenské restaurace je poněkud hořko-kyselá. Protože zatím, co první půlka zdejších povídek dokáže překvapit vcelku svěžími nápady, ta druhá část už spíše nudí, což je samozřejmě špatně. Hlavně s připomenutím faktu, že trvají plus mínus deset minut. Některým chybí pointa, jiným zase jakýkoliv důvod zdejší existence. Nejlepším momentem tak zůstal příběh číslo 1, ostatní jsou v lepším případě zbytky ze spodního šuplíku. ()

Marceloo

Mladá žena zazrie na Halloween tajomnú postavu pred svojím domom. Nerobí jej to žiadne starosti, veď je predsa Halloween. O malú chvílu však pred svojimi dverami nájde VHS pásku, ktorú si ihneď pustí. Páska obsahuje nasledovné príbehy: 1. Dievča sa na sviatok Halloweenu musí starať o svojho mladšieho brata, tak sa rozhodne vyrezávať s ním tekvicu a upiecť si semienka. Chlapec sa jej spýta, či tú tekvicu rezanie nebolí. Dievča mu samozrejme odpovie, že tekvica nič necíti. Dnes večer sa však súrodenci presvedčia, že plody z našich záhrad môžu okrem úžitku spôsobiť velké škody. 2. Jack a Kate sú pár z chudobnej štvrti, ktorý si môže dovoliť len tie najzákladnejšie potreby. Keď na ich dvere na sviatok Halloweenu zaklopú štyri deti, Jack ich pošle preč. To ale nemal robiť, pretože tieto deti v nádherných kostýmoch nie sú také nevinné, ako navonok vyzerajú. 3. Otec so synom prinášajú každoročnú obetu monštru, ktoré sa nachádza v blízkom lese, a to ich na oplátku nechá nažive. Otec však zabudol na najdôležitejšiu súčasť obety - mäso. Vtom ho ale napadne, že aj ludské telo sa skladá z mäsa a kostí. 4. Žena prichádza do bytu svojej kamarátky, s ktorou sa mala v daný deň stretnúť, ale nájde ju v kaluži krvi. Okamžite sa skryje, pretože vrah je stále v dome. Našťastie si ju vrah nevšimne a ona sa dostane v poriadku domov. Tento traumatický zážitok ju však trvalo poznačí a ona napriek svojej vôli ublíži nevinným luďom. 5. Partia troch kamarátov narazí na atrakciu, v ktorej môžu ublížiť človeku, ktorý je masochistom. Táto atrakcia sa im zapáči. A zapáči sa im ešte viac keď zistia, že ludskou obeťou je otec jedného z nich, ktorého jeho syn z celej duše nenávidí. 6. Matka, ktorej manžel, ktorý bol vojakom, zahynul a ona sa musí sama starať o svojho syna. Má to velmi ťažké, pretože jej syn nezdedil po otcovi ani kúsok odvahy, a tak sa bojí spať sám vo svojej izbe. Neustále sa vyhovára na monštrum, ktoré ho v noci straší. Matka sa rozhodne pomôcť mu prekonať jeho strach a tak pomocou hry monštrum zabijú. Po malej chvíli sa však presvedčí, že monštrum je reálne a je stále nažive. 7. Starší pán má každoročne na sviatok Halloweenu najkrajšiu výzdobu z celej ulice. Všetky jeho dekorácie vyzerajú ako živé, a tak sa každý okoloidúci zastaví pri jeho dome a obdivuje túto krásnu výzdobu. Nikto z okoloidúcich však netuší, že pán si svoje živé dekorácie väzní celý rok a zabije ich len krátko pred začiatkom Halloweenu. 8. Alexia zomrela vo velmi mladom veku a v tento deň je výročie jej úmrtia. Jej bývalý priatel na ňu stále nedokáže prestať myslieť a jeho stav sa ešte zhoršuje, keď si musí čítať dojímavé odkazy na jej Facebookovej nástenke. Aby na ňu prestal myslieť, klikne na tlačidlo odobrať z priatelov. To ale nemal robiť, pretože Alexiin duch je stále prítomný vo svete živých. - Tak toto bola pre mňa velmi uspokojivá záležitosť. Hororové antológie som si v poslednom čase velmi oblúbil a možno to je spôsobené tým, že ich nevzniká velmi vela. Po pomalšom rozjazde sa väčšina príbehov drží na velmi dobrej úrovni. Prvá poviedka má velmi dobrý nápad a strašne sa mi páčila. Druhá poviedka má absolútne dokonalé masky, aké sa len tak nevidia. Tretia poviedka mi strašne pripomínala Dark Was the Night, len škoda že monštrum sa neukázalo. Ale atmosféra a pointa boli kvalitné. Štvrtá poviedka ma až tak velmi nezaujala, aj keď finálna pointa bola pekná. Piata poviedka bola kratučká, ale napriek tomu dejovo velmi slabá. Hlavne velmi slabé gore, ktoré tu myslím bolo potrebné. Potešil aspoň psychouš Bill Oberst. Šiesta poviedka bola zase strašne natiahnutá a dej sa mi zdal jemne pasívny, takže ma velmi nenadchla. Siedma poviedka perfektná, hlavne herci. Zvrátený chlap a tupá bloncka, nádherná kombinácia. A na záver Unfriended v skrátenej verzii. Cyberploitation je na vzostupe, čo ma velmi teší, veď je moderná doba nie? Pre mňa je to ďalší dôkaz, že hororové antológie mi sedia velmi dobre. + herečka z Day of the Mummy a The Black Water Vampire + herec z The Den, The Black Water Vampire, Zombieworld a Legend () (méně) (více)

S.Quentin QUALE

Hororový povídkáč s úrovní TV filmu, který je až na jednu trapnou povídku (s děckem a postelí) docela vyvážený svou průměrností, což se ale o tématičnosti moc říct nedá. Čas zaplácne, ale příliš nepotěší. 50% Update: Po dvou týdnech a releasu Tales of Halloween snižuju na 40%, protože jsme v jiné lize.... ()

George Stobbart

Pokračovanie 2 roky starého "All Hallows' Eve", ktoré bolo halloweenskou antológiou režiséra Damiena Leoneho ponúka zbierku ôsmich hororových kraťasov od nepríliš známych nezávisláckych tvorcov. V duchu predchádzajúceho počinu je to obalené segmentom ženskej, ktorá na Halloween dostane VHS na ktorej tieto príbehy sú a pozerá ich, po čom ju samozrejme nečaká nič dobré. Samotné príbehy (z ktorých sa mi najviac páčil úvodný, rýdzo halloweensky "Jack Attack") sú pomerne vyvážené a kvalitatívne porovnateľné, aj keď štýlom a obsahom dosť rôznorodé, takže nejaký ucelený dojem / zážitok som z toho nemal. Ale ináč ok. ()

misterz

Kvalitatívne nevyvážené hororové poviedky. Všetky vrátane ústrednej spája téma Halloweenu a pomerne slušná technická prepracovanosť, veľmi pekná kamera a v niektorých prípadoch aj masky. Za najväčšie negatívum považujem príliš krátku dĺžku, niektoré mi prišli obsahovo nedorobené, prípadne odbité. Najviac sa mi páčila hneď prvá s vyrezávaním tekvice, slušnou atmosférou disponovala aj poviedka o obetovaní syna otcom a výborná bola aj posledná o mŕtvej priateľke. Zvyšné boli skôr len do počtu. Niekde mi chýbalo gore, niekde rozvinutejší dej a niekde zase samotný bubák s väčšou porciou strašenia. Za mňa lepší priemer. 65/100 ()

• Dom v úvodnej scéne má číslo 237 – rovnaké ako neslávne známa izba zo slávneho The Shining (1980). (beso74)