Straight Outta Compton (2015)

Bezkonkurenčne natočený skutočný príbeh o snáď najzásadnejšej rapovej formácii, ktorej členom je človek, bez ktorého by mená ako Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg či 2 Pac neznamenali to, čo znamenajú dnes.. Výber hercov a ich podobizeň s postavami ktoré stvárňujú je neuveriteľná a hlavne to dodáva filmu ten punc vierohodnosti a autenticity. Spomedzi filmov podobného štýlu (8Mile, Get rich or die.. ) je Straight Outta Compton jednoznačný víťaz, tu nie je o čom.

Rohy (2013)

Slušný úlet. Aja je talentovaný blázon, jeho filmy mám rád (až na Zrkadlá, nuda) a nesklamal ma ani týmto tu. A aj keď všetci vieme, že Radcliffe nie je najtalentovanejší herec na svete, Rohy dal pekne krásne s prehľadom.. takže 4 body pre Chrabromil.

Extraterrestrial (2014)

Tak toto bol čistý des. Ani neviem kde začať. Nehorázne predvídateľná a nudná sprostosť s ultra amatérskymi "hercami", ktorá sa absolútne nesnaží niečim inovovať, prekvapiť alebo zaujať.. Celé je to sterilné, šablónovité a totálne bez akejkoľvek atmosféry, či nebodaj napätia/strachu. Prvá polovica by ešte ako tak stála za slabé dve hviezdy, ale v tej druhej sa z toho stáva priam seba paródia na ktorú fakt nemám nervy. Jedna hviezda za to, že to nik z tých idiotov neprežil.

Železná srdce (2014)

Nehorázne atmosferický vojnový počin pri ktorom mi nebolo všetko jedno. S tými chlapmi som sa za tie dve hodky bleskovo zžil, a aj keď som tušil ako to celé dopadne, nemám najmenší dôvod nevypáliť tomu plný počet..

Interstellar (2014)

Takto.. neviem či som to správne pochopil a či mám vôbec dostatok šedej kôry mozgovej na podobné filmy.. ALE, hubu som nezavrel od začiatku do konca a mám pocit, že som bol vyše dve hodiny v tranze, takže ma to pravdepodobne bavilo.. Navyše tá hudba bola neuveriteľná, normálne neverím, že to zložil Zimmer, ktorého soundtracky znejú v každom druhom filme rovnako.. tlieskam.

Everest (2015)

Dokonale mrazivo natočená dobrodružná dráma so všetkým, čo k tomu patrí.. nemám čo vytknúť. Navyše IMAX tomu pridal nehorázne gule, či už po obrazovej alebo zvukovej stránke. Bola by obrovská škoda nevidieť to v kine, na domácich tv to pravdepodobne stratí tretinu svojho lesku..

Šibenice (2015)

Slabé. Príbeh a pointa jak vystrihnuté z dvesto osemdesiatej deviatej časti Supernatural. A to som sa na to po zhliadnutí traileru pár mesiacov dozadu v kine celkom tešil..

Creep (2014)

Už dlho som nemal pri sledovaní filmu na tvári tak potmehúcko debilný úsmev ako dnes pri tomto tu, fakt... Po celú dobu som sa náramne bavil. Mark Duplass bol výborný.. tie jeho "lakačky" ma proste rozsekali, nemôžem si pomôcť, obzvlášť tá úplne posledná :D.. Horor to nie je, ide skôr o triler s prvkami komédie, ak si tie prvky ovšem nájdete/všimnete. Netreba nad tým zbytočne polemizovať a brať to úplne vážne, chce to len trošku nadhľadu..

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

TRON na púšti a.k.a ultimátny audiovizuálny zážitok, ktorý musíš vidieť. Nič viac, nič menej. Viac to tu ospevovať nemusím. Hodnotenie a viac než 1500 komentov plných nadšenia by ti malo stačit..

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Zmysel tohto filmu som teda vôbec nepochopil.. Vtipy nevtipné, príbeh žiadny, postavy z originálu totálne bez pointy, nasilu.. celé mi to pripadalo prvoplánové a hlavne zbytočné, nezasmial som sa snáď ani raz, a to už je čo povedať.. Jedna hviezda z milosti.