Manituova bota (2001)

Celkem průměrná parodie na Mayovky s většinou předvídatelnými, ale i přesto několika velice zábavnými gagy.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Pohled na Nový zéland trochu jinak (trochu víc krve, střev a zombíků), než výpravnou trilogií Pána Prstenů má taky něco do sebe. Jacksonovy prvnotiny ukazují jeho zvláštní zvrhlý smysl pro humor. To ale není na škodu, protože mně celkem sedí. Chápu ale, že ne každému může tenhle styl sedět, je to prostě taková poctivá béčková parodie na zombie vyvražďovací horory 75%

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

No tak tohle byl výplach se vším všudy, absolutně nic pro mě. Ale chápu, že některým dětem se tenhle fantasy-zplácáme-všechno-co-jde styl může líbit. Za mě skvělých 15%

Hooligans (2005)

Frodo válí! Ano Elijah Wood se touto rolí zbavil svého klaďáckého vzezření, známého z trilogie Pána Prstenů, a představuje se nám jako drsný fotbalový fanoušek z prostředí britských hooligans. Výborné drama o surovosti života na hraně se zákonem. Jediné, co se mi nezdálo je, že by s takovou postavou dokázal přeprat partu o hlavu vyšších grázlů. 80%

Braindead - Živí mrtví (1992)

Absolutně nechutná hororová parodie, která si mě získala už v mládí. Ani se mi nechtělo věřit, když jsem se na tento film díval zpětně tady na ČSFD, že je od stejného režiséra jako Pán Prstenů. Scéna s motorovou sekačkou neměla chybu, stejně jako hostina, po které zaručuji, že puding nebude to co bíval :-)

Kletba bratří Grimmů (2005)

Celkem průměrná pohádka, která mně teda vůbec nesedla. Jediné pozitivum je snad vizuální stránka a možná taky, že se to točilo u nás. Jinak by to stálo tak maximálně za *

Skřítek (2005)

Pro mě příjemné překvapení, groteska zasazená do současnosti, ukazující běžné mezigenerační problémy tu ještě nebyla -no a navíc česká, není co řešit 80%

Serenity (2005)

Celkem zajímavé sci-fi, bohužel místy velmi nudné, aspoň to semtam vyvažovaly vtipné hlášky.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Nevím, čemu všemu z tohoto dokumentu bych mohl věřit - je to dokument o Bushovi (možná až moc zaměřený proti němu) a jeho možné vině na útocích z 11. září 2001, který je podaný lehce stravitelnou vtipnou formou i pro diváky, kteří by normálně na nějaký dokument nekoukali. Mě se ale líbil, ikdyž druhá část ubrala na tempu.