Hank a Mike (2008)

Skvělej a originální nápad, výborný obsazení. Na čem film ztroskotává jsou místy nudný dialogy a nedotaženej závěr. Pro mě trochu zklamání. Takže jen 3*.

Klan létajících dýk (2004)

Mě tenhle kousek zas tak moc nenadchl. Připouštím, že se na tom podepsal i český dabing, ale to není vše. Možná je problém ve mně, ale romantika s kapkou akce (souboj v bambusovém lesíku - žůžo), ač vyvážená pěknými obrázky (- ale s digi-efekty si mohli dát víc záležet), mi prostě mnoho neříká. Je to neškodná oddechovka s hlavním hrdinou, na kterého se moc pěkně kouká, ale jinak nic závratného.

Království ohně (2002)

Mám hodně ráda draky, Christiana Balea a tísnivou atmosféru. Možná právě proto se cítím být podvedená ve všech směrech. :(

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Krásné, milé, rozpustilé. Zatím poslední Miyazakiho film, tentokrát zaměřen (hlavně) na malé děti. Vykouzlil mi infantilní úsměv na rtech, ale nemůžu se vyhnout srovnání s Totorem, který byl dějově bohatší a postavy byly propracovanější. Velmi pěkný film, který vám uteče jako voda. Jeho předchůdci však zůstávají nepokořeni. (P.S. ideální na podzimní deštivé dny... )

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Čtyři hvězdy s odřenýma ušima. Tohle hrané anime má originální příběh a nepřijdete ani o morální ponaučení. Při jeho sledování mi na mysl přišli filmy jako The Fountain, Hellboy II: The Golden Army a Matrix. Stylizace je úchvatná a fanouškům anime jistě udělá radost. Ale .. je tu jedno vtíravé "ale". V některých vypjatých momentech, které jsou podpořeny monumentální hudbou, jsem nepocítila žádné emoce... a nedomnívám se, že by byla chyba na mém přijímači... Navíc je děj místy nepřehledný a v druhé polovině se zbytečně táhne.

Sirotčinec (2007)

Velmi příjemný film (jestli se to o hororu dá říct). Belén Rueda by zasloužila metál, její výkon se mi moc líbil. Horor je to svižný a má hutnou atmosféru. Děj je sice občas trochu předvídatelný, ale vynahrazují to pěkné lekačky. Celkový dojem z filmu je tak pozitivní, že odpustíte i drobná klišé, která se v téhle duchařině chtě nechtě objeví... Dětská hravost, která vykukuje z plátna mě prostě sedla a můžu to všem vřele doporučit.

Zkrocená hora (2005)

Pěkně natočené, herci skvělí, některé momenty dechberoucí. Ale je to pořád "jen" romance o nenaplněné lásce a Ang Lee mě ještě nedokázal svými filmy srazit do kolen, abych dala plný počet hvězd ... edit: Psát komentář hned po shlédnutí filmu, není vždy uplně dobrý nápad. Po nějakém čase se totiž ukázalo, že Brokeback Mountain ve mě přeci jen něco zanechal a já ho nemůžu dostat z hlavy... jako kdyby dojem z filmu po čase uzrál... zvyšuji hodnocení na 4,5 a jsem zvědavá, co to se mnou udělá po dalším shlédnutí...

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Výborná atmosféra a výprava. Jako malá jsem se dost bála, ale dodnes tahle "pohádka" patří k mým nejoblíbenějším!! Doteď mě mrazí, když na to pomyslím. :)) Nádhera :)

Hancock (2008)

Tenhle film by výborně fungoval jako dechberoucí akčňák, jako drsnější komedie nebo drama ze života superhrdinů, ale tvůrci se očividně nemohli rozhodnout, kam Hancocka zařadit. "Zlatá střední cesta" tady nefunguje a film působí jako paskvil, což mě dost mrzí zvlášť proto, že má skvělý obsazení a vkládala jsem v něj nemalé naděje. První půlku nadlehčují vtípky a je to všechno celkem fajn (naděje umírá poslední... ), ale pak se to zvrtne, tak nějak rozplizne a uslzí ... chjo. U mě 3- * za těch pár vtipnejch momentů a škleby Willa Smithe.

Prime (2005)

Tenhle film mě neoslovil. I když nemůžu filmu upřít originální zápletku a celkem sympatický herce, přišlo mi to nemastný neslaný (nezachrání to ani babička s pánvičkou). Podle pozitivních reakcí a zdejšího hodnocení jsem čekala mnohem víc... Romantickým komediím se (až na výjimky) vyhýbám a nadále vyhýbat budu ...