Rocky62

Rocky62

okres Rakovník
film, jídlo, kytara, stalker

Skype: rocky6222

64 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nelítostný souboj (1995)

  Napsat komentář ke svému nejoblíbenějšímu filmu vůbec mi dělá obrovský problém. Nejen proto, že jsou tu tisícovky mnohem lepších komentářů, ale také proto, že nemohu najít vhodná slova pro vyjádření mé úcty k tomuto klenotu. Asi takhle: S filmy je to jako se ženskými. Některé se vám líbí nebo nelíbí, jiné vám postačí na jednu noc, ale ta pravá je jen jedna...

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Million Dollar Baby (2004)

  Nejcharakternější manager, nejkrásnější ženská duše, nejcharismatičtější uklízeč. Dokonalý film neexistuje, ale Million Dollar Baby se k dokonalosti blíží na milimetry a nejen proto, že je hvězdně obsazený nebo proto, že emocionální stránka filmu je procítěná, upřímná a natočená od srdce, ale jde tu především o nezlomnost lidské osobnosti a o touhu zachovat si čest a slávu i kdyby to znamenalo zemřít. Pokud někdo hodnotí 5*, žárlím, pokud někdo hodnotí 3* a méně, potřebuji defibrilátor :-)

 • poster

  Frajer Luke (1967)

  Frajer Luke je mou srdeční záležitostí již od dětských let. O Paulu Newmanovi jsem četl obsáhlou knihu a mohu bez nadsázky prohlásit, že vedle závodění bylo jeho euforií herectví a role Frajera Luka byla ta, kterou prožíval nejvíce a je to dost dobře znát, hlavně zde. Snímek o člověku, pro něhož má svoboda cenu lidského života mě při každé projekci dostane na 2 hodiny do ráje, z něhož nechci nikdy pryč...

 • poster

  Tanec s vlky (1990)

  Dante Alighieri řekl, že nejkrásnější věc, co kdy Bůh stvořil je žena a růže. Není to pravda, tou nejkrásnější věcí na světě je Tanec s vlky. Film jehož krása mi vhání slzy do očí. Film, který mi mnoho dal. Film, který je zkrátka natočen srdcem.

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Ke Gran Torinu mám sentimentální citový vztah. Znamená pro mě tolik, že pouhý komentář k němu ani zdaleka nestačí. Kouzlo tohoto filmu na mě působí při každé projekci čim dál víc, jeho neodolatelné charisma a šarm mě neskonale hřeje na duši, i když na něj jenom pomyslím.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Tak jako je Afrodita Bohyní lásky a Áres Bůh války je Claudia Cardinálová Bohyní krásy a Sergio Leone Bohem westernů. Tenkrát na Západě není v žádném případě "pouze" dokonalé umělecké dílo. Je to absolutní špička ve svém žánru, jejíž genialita daleko přesahuje hranice lidského chápání. Nejnádhernější, nejkouzelnější, zkrátka film, na který nedám nikdy dopustit.

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  Jestli je Hodný, zlý a ošklivý lepší než Tenkrát na západě, nebo ne já vůbec neřeším. Žiji ve světě, v němž jsou tyto 2 westerny naprostým vrcholem jedinečné geniality a režijní vyzrálosti. Tucco hledají hrob Arche Stantona je nepochybně jednou z nejpůsobivějších scén nejen v historii westernu, ale filmu vůbec. Geniální zápletka, skvělé výkony ústředního tria, nádherná kamera a hudba tak působivého charakteru, že jsem se kvůli tomu začal učit na kytaru. Srdeční záležitost, která má své místo v mé topce bezesporu navždy zapečetěné.

 • poster

  Titanic (1997)

  Mým cílem při práci na tomto filmu bylo ukázat nejen dramatický a hanebný zánik této lodi, nýbrž právě tak její krátký a slavný život. Zachytit krásu, hojnost, optimismus a naději spojovanou s Titanikem, s jeho pasažéry a posádkou, odhalit temné stránky lidské povahy, které jsou podstatou této tragedie, a zároveň oslavit neomezené možnosti lidského ducha. Titanic není jen varovným příběhem - mýtem, podobenstvím či metaforou nemoci lidského druhu. Je to také příběh víry, odvahy, obětování se - a především lásky." James Cameron

 • poster

  Dobrý Will Hunting (1997)

  Není moc filmů, z nichž sálá draze zaplacená životní zkušenost, správné emoce a síla pohnout s divákovou myslí. Good Will Hunting je však bezesporu jedním z nich. Patří podle mě mezi ty filmy, na nichž si každý divák něco najde, co si zamiluje. Uhlazená romantika, geniální dialogy, nekonvenční humor a štědrá nabídka silných cool scén, to vše podbarveno impozatní hudbou složenou od srdce. Nejvíce však filmu vděčím za myšlenku, neboť jsem jen prašivý, líný a bezvýznamný konzument života, bez potřebného úsilí na sobě pracovat. Will Hunting mě však donutil tu prašivou konzumaci omezit a to je myslím dostatečný důvod na plné hodnocení. Hlubší film neznám.