Box (2009)

Aneb jak pejsek s kočičkou vařili dort. Dali tam od všeho trochu a vznikla neuvěřitelná slátanina. Nedodívané do konce, cca 10 minut před koncem už jsem na to fakt neměl.

Světová invaze (2011)

Kdovíjaký zázrak to sice není, ale mimozemšťani tu nejsou neporazitelní, jsou jen skoro neporazitelní!! Ještě pár let a někdo fakt natočí film, kde nebudeme 3/4 doby dostávat po hubě a pak se najde zázračný způsob, jak všechny vetřelce hromadně oddělat.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Potterovská mánie je součástí i mého dětství, knihy jsem četl, některé dvakrát a některé i třikrát, filmy jsem v kině navštěvoval pravidelně a všechny mají své kouzlo. Toto velké finále není zklamáním, jako spíše nenaplněným očekáváním. Film plný nedotažených momentů, scén blížících se perfektnosti, některé na ni dokonce sice dosáhnou (myslánka) ale jako celek film absolutně nefunguje. Vyloženě špatné až násilné dějové dialogy, naprosto JALOVÁ bitva o bradavice (čekáte epickou bitvu? No žádná tu není) a především, opět a znovu příšerný klovesův scénář, podložený knihou aka nejhorší díl série. Yates je dobrý režisér, možná trochu řemeslník rutinér, ale má to v ruce a jeho filmy mají náboj, spád a je to on kdo za tento snímek zaslouží největší pochvalu, z bídné předlohy a scénáře stvořil relativně důstojné zakončení nejvýdělečnější série všech dob. Není to ovšem slibovaný epický konec (ta bitva má fakt dohromady tak 5 minut, rozdělených do několikasekundových úseků) a taky to není bůhví jak emotivní nebo napínavé drama. Je to špatně poskládané puzzle ze slušných, průměrných a sem tam dobrých scén. Oči jsem si z toho sice vyškrábat nechtěl, ale něco co by mě nadzvedlo ze sedadla, tu nebylo ani vzdáleně. Takže závěrem všechna čest Yatesovi, všechno dobré tu má na svědomí on, hanba všem ostatním (až na Rickmana a Fiennese) udělali z dlouho očekávaného závěru velmi průměrnou záležitost, která mě nechala naprosto chladným…..a nasraným, že jsem nedostal svou epickou bitvu!!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvním díle jsem se nadšením neudržel a ohodnotil pěti hvězdičkami...po devátém díle, kdybych mohl hvězdiček dám šest:) Naprostá dokonalost, pryč je můj problém, kdy fandím záporákům, protože jsou sympatičtější než kladné postavy, Joffrey a Cersei ve mě vzbuzují čistokrevnou nenávist. Na druhé straně Jon,Ned,Robb,Arya,Tyrion to je víc sympatických postav se kterými příběh naprosto prožívám, než ve všech filmech co jsem viděl za posledních pár let...Sluší se také zmínit naprosto skvělé dialogy, výpravu, perfektní příběh, který teprve začína a odvažnou drsnost a brutalitu. 110% a můj nový nejoblíbenější seriál.

Blade Runner (1982)

Skvělé! Filmy, které dokážou budovat a udržet atmosféru, to u mě mají jednodušší, protože takové filmy zbožňuju. Vizuální pojetí snímku za mě palec nahoru a Vangelis oba palce nahoru. Samotná syrovost bez příkras filmu, mě v duchu nutila řvát „To je vono!!“ A finální střešní monolog byl pohlazením pro moji poetickou duši:)

Černá labuť (2010)

Aronofsky se opakuje a opakuje a mě to pořád baví a baví. Natálka jestli nedostane plešouna, tak na tomhle světě neexistuje spravedlnost:) Mila Kunis měla dostat mnohem víc prostoru, už jen proto, že jsem se asi zamiloval. Nemám tomu vlastně co vytknou a strašně se těším, až to uvidím v kině.

Pavouci z vesmíru (2010)

Nooo, když jsem po celou dobu držel prst na přetáčení dopředu, tak to zas tak strašné nebylo. Teď ale vážně, tohle je strašný průser, herci se chovají, jak z nějakého ústavu pro choromyslné, divím se, že se tomu scénáři nevysmáli s tím, že tohle fakt nemají zapotřebí. Efekty fajn, jen mě jako vždy štve neporazitelnost mimozemšťanů. třešničkou na dortu je konec, kdy jsem si říkal jestli si tu ze mě někdo dělá prdel nebo ne...

Cesta do fantazie (2001)

úžasné, dokonalé, Jakmile film skončil, měl jsem chuť se na to okamžitě podívat znovu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První seriál v životě u kterého mi příjde, že je každým dílem lepší a lepší.