Smrtonosná past 4.0 (2007)

On si ten John ani na stará kolena nedá pokoj a zase systematicky likviduje, co se dá. I když tentokrát to měl tak tisíckrát těžší, protože "ony ty potvory" nějak odmítali zemřít, obzvláště asijská krev má zdá se velmi tuhý kořínek... Nebudeme se příliš pozastavovat nad dějem, chápu to jako lehkou nadsázku a co naplat, John a nějací "obyčejní teroristé" to by mohlo být téma už trochu omšelé, takže proč do filmu nepřidat nějakou tu moderní parádičku a partičku hackerů jako zločince s velkým Z, aby to mělo říz, že? No nevím, nevím, říz neříz, občas jsem útrpně zvedala oči k nebesům a prosila nějaké nadpřirozeno, aby zastavilo tohle běsnění, které se sem tam nebezpečně přiklánělo k parodii. (Pronásledován v kamionu stíhačkou?!!!!?) Jo jo, akční podívaná sice docela fajn, ale upřímně nebylo to ono....Bruce Willis je sice stále dokonalý, ale pokud budu chtít potěšit svou dušičku, vrátím se raději do mrakodrapu z první Smrtonostné pasti, kde John hláškoval jako o život a já s ním přožívala každičkou minutu a podívat se na ní znovu je pro mě vždy velkým potěšením. Smrtnonostná past 4 je jen na jedno skouknutí...

Zápisky o skandálu (2006)

Judi Dench je mrazivější a hrůzostrašnější než sama paní smrtka a Cate Blanchett naopak tak andělsky čistá, že ani ten sexuální prohřešek u ní nevypadá hříšně.... Dámy nám tu herecky koncertují, drama vrcholí.... Nicméně, ač před oběma hluboce smekám, žádný vrcholný zážitek to nebyl. Takový Talentovaný pan Ripley například, by Zápisky o skandálu smetl do koše třeba jen jedním mávnutím filmového okénka:o)

Tři srdce (2007) (TV film) odpad!

Co se to jen děje s českými pohádkami?????

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Co to sakra bylo???Uznávám, že jsem sledovala jen jedním okem (právě probíhala štědrovečerní večeře), ale obávám se, že ani při plném soustředění bych se nedopracovala k ničemu jinému než k mírnému zděšení. Fiona i kocour! navlečení do směšných vánočních kostýmků, kolem sebe tu hromadu zelených mrňat (fuj, já s nima mám prostě skutečný problém) a před sebou brblajícího Shreka, který nechce slavit vánoce....tak je sakra neslav a dej nám s tím pokoj. Zbytečná a moralizující slátanina, která se mi pokoušela zkazit Štědrý večer.

Předtucha (2007)

Hmm, Předtucha se na první pohled tváří chytře a tajemně a v první fázi se jí to ještě jakž takž daří, to ve chvíli, kdy si divák ještě nezvykl na styl vyprávění a je lehce zmatený stejně jako hlavní hrdinka. Jenže pak to dojde jí, následně vám a v téhle chvíli už moc dobře víte, že topit se budete oba dva. Brzy vás začne štvát, jak hlavní hrdinka jen zoufale pobíhá kolem a vlastně se vůbec o nic nesnaží a taky vám už pomalu dochází, že zápletka, která vypadala ze začátku poměrně nadějně je nakonec jen jeden velký průšvih, až to korunuje fiaskové finále (a věřte mi, že první věc, která vás napadne, bude: dobře jí tak!).

Dannyho parťáci 3 (2007)

Na Parťáky jsem se šíleně tešila, obzvláště proto, že jsem byla navnaděna už z léta, kde jsem v letním kině shlédla dobrou polovinu a v tom nejlepším začalo najednou pršet. A že jsou kluci ve formě:o))) Na dvojku se mi doma úspěšně práší, ale myslím, že trojka se mi v přehrávači otočí ještě mockrát. Že by to bylo tím, že pro tentokrát pánové nechali ženušky doma?:o) Inu v případě mé neoblíbené Julie Roberts, žehnám režisérovi Stevenu Soderberghovi za tu velkou laskavost, kterou mi tím projevil. Ale teď vážně, já se moc bavila a ve shonu a stresu, ve kterém poslední dobou žiju mi DP výtečně zvedli náladu, což je jasný status čtyř hvězdiček.

Beowulf (2007)

V Imaxu bylo z pochopitelných důvodů narváno a dost lidí nečekaně hýkalo blahem (není se co divit, v Premiere Beowulf získal 4 hvězdičky - a poslal mě tím na dlouhých pár minut do vrtule), inu tedy zase jednou budu černou ovcí v davu, protože tenhle "příběh silnější než čas" by měl především čas co nejdřív odvát do propadliště dějin. 3D ne 3D nejsem chlap, aby mi nahá Angelina stačila ke spokojenosti a jinak není zrovna o co stát. Naopak spíš obdivuju, že se někdo do téhle látky vůbec pouštěl, ono vykřesat z jednoduchoučkého příběhu - Beowulf zabije Grendela, Beowulf zabije draka, a to je ve zkratce všechno, něco životného je velmi troufalé, navíc ještě technikou, z které pak životného nevyleze vůbec nic. Celovečeráky v Imaxu vítám, jejich dokumenty mě totiž k smrti nudí, ale bohužel si budu asi muset na něco pořádného ještě nějaký ten pátek počkat. Na druhou stranu je to, že jsem Beowulfa viděla ve 3D zpracování jediná věc, která ho v mých očích zachraňuje, jít na něj do obyčejného kina, vztekám se nejspíš ještě tak tři týdny (takhle jsem "už" po týdnu celkem klidná).

Noční můra (2006)

Tak si říkám, jestli Sarah Michelle Gellar taky nepronásledují noční můry, v nichž by jí šílení režiséři pod pohrůžkami smrti nutili hrát v béčkových slátaninách a jestli se pak chudinka Sarah neprobouzí zbrocená potem do reality s hrůznou myšlenkou, že si nikdy v ničem pořádném nezahraje....a sakra, on to nebyl až tak nepravdivej sen...

Tajnosti (2007)

Vychvalovaný "výlet do ženské duše" mě nechal překvapivě chladnou. Ač je Alice Nellis bezpochyby děvče talentované, já vám těm jejím "obyčejným příběhům ze života" zkrátka nějak nemůžu přijít na chuť. Julie se zkrátka jenom nudí a je nespokojená a trvá ji zatraceně dlouho než konečně prolomí stavidla a pořádně si popláče. Mezitím nás protáhne Prahou a po kouskách servíruje svou opuštěnost a ztracenost a sem tam se nám u toho zasní, ale je mi líto - já to společně s ní nedokážu. Jedinkrát za celou dobu jsem byla u vytržení, a to u taneční scény uprostřed křižovatky, která byla nesmírně strhující (trochu mi připomínala El tango de Roxanne z Moulin Rouge, což mě ovšem přivádí také k myšlence určitého vykradání, kterého se Alice nespočetněkrát dopouští), jinak jsem však po celou dobu nenalezla ani špetičku souznění. Nejsem snad dostatečně křehká a ženská, že jsem neobjevila to, co tolik jiných v Tajnostech nalezlo, nebo se snad Alici podařilo obelhat celé davy? Nemám zdání, ale vím zcela jistě, že výlet do mé "ženské duše" by vypadal poněkud jinak.