Lucy (2014)

Nesouhlasím s názorem, že krátká stopáž tomu pomohla. Naopak takovej nápad si úplně říkal alespoň o hoďku a třičtvrtě. Já jsem na to zíral celkem s otevřenou hubou, takže jsem musel vypadat ve vlaku jak idiot, ale bavilo mě to setsakramentsky moc. Škoda převeliká, že si s tím Besson víc nevyhrál, tohle totiž mělo minimálně potenciál se zařadit mezi nej filmy tohoto roku. Na jednu stranu škoda, na druhou stranu velká spokojenost, nevěděl jsem skoro nic, nečekal jsem skoro nic a dostal jsem co proto :)

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Po závěrečném dílu přece jenom jednu hvězdičku dám. Zaprvé zcela zasloužený vítěz, zadruhé velmi povedený finálový díl (až na ty živé vstupy!!!!), zatřetí super rozhovor s kloučkem, který vymyslel několik soutěží. Nutno uznat, že soutěže jsou oproti minulým sériím skutečně podařené, drtivá většina z nich byla k vidění úplně poprvé a pokud bych na této sérii měl najít nějaké pozitivum, tak jsou to právě ony soutěže. Nejvíc mě dostal jeho komentář ve smyslu: I just wanna help. You are welcome! :D Prostě ten jeho zaseknutý obličej ve stylu, nechte to dělat mě a hned uvidíte, jakou budete mít sledovanost. :D Takže za soutěže a vcelku vydařené finále, dávám tu jednu hvězdu. Jinak casting a průběh byl naprosto děsnej a proto se bohužel tato série zařadí po bok těch nejhorších jako je Nicaragua, Caramoan či Thajsko.

Hra vlkodlaků (2011)

Sympatická hororová komedie, která musí potěšit každého fanouška tohoto podžánru. Bohužel příběh není natolik zajímavý, abych se na to chtěl dívat víckrát. Jako jednohubka to ale svůj účel plní dobře, několik momentů bylo fakt geniálních. 60%

Noční jízda (2013)

Nejvíc mě fascinovalo, že si po celou dobu vystačí jen se záběry do auta, v autě a ven z auta, takže vlastně obraz je naprosto zbytečný a člověk jen sleduje dole titulky, co všechno Tom Hardy za jednu jízdu posere a naopak zachrání. Strašně zajímavý film, ale tak na jedno zhlédnutí. Citelně chybí závěr !!!! 70%

Iluzionista (2010)

Úžasná animace, dojemný příběh, ale obrovská škoda, že se tvůrce rozhodl zvolit pouze obrazovou metodu a mluvení si jaksi musíme domýšlet sami. Je to škoda, protože film pak působí nudně, přitom by se klidně mohl vyhřívat mezi nejlepšími animáky.

Cemetery Junction (2010)

Celkem sympatická komedie o různých způsobech života a jejich naplnění. Na vysoké hodnocení to sice není, ale i tak měl tento filmeček něco do sebe. Silné 3 hvězdy.

Pečovatel (2014)

Strašně zvrácený film o spoustě zvrácených lidí. Ponurá atmosféra prostředí a skvělý kameraman neskutečně táhnou film nahoru. Naopak chování ústřední postavy a vůbec celého policejního sboru mi přišlo přinejmenším nestandartní. Co mě ale ještě víc štvalo bylo, jak každý svědek furt tutlal nějaké podstatné informace, takže detektiv přiběhl k jednomu svědkovi, z něho dostal polovičatou informaci, pak přejel na druhou stranu města, kde zjistil, že je to všechno divný, pak jel za druhým svědkem, ten mu zas řekl něco jinýho a tak to bylo až do konce. Celá ta prapodivná a poměrně složitá skládačka prostě místy nezapadala, jak bych si přál. I délka filmu měla být aspoň o 15 minut kratší. S hodnocením jsem někde na rozhraní 3 a 4 hvězd, v tomto případě asi zůstanu spíš při zemi, ale za tu neskutečně depresivní atmosféru dávám obrovský palec nahoru. To klobouk dolů před belgičanama. 69%

Chraň nás od zlého (2014)

Luxusně natočené, do detailu vymazlené, napínavé jak sviňa, herecky famózní (hlavně Sean Harris jako posedlý mariňák nemá chybu). Jen škoda, že to je místy fakt dost přehnaný a nelogický. Jinak ale pro lidi, co se rádi bojí, konečně film, který stojí za zhlédnutí. 75%

Legendární parta (2012)

Tak tenhle animák mě dostal. Neskutečně pestrý, geniálně střídající humorné a kouzelné scény s těmi děsivými, ze kterých budou mít děcka noční můry ještě 2 týdny poté. Jen to musím najít v nějaké lepší kvalitě, takový animák si musím zazálohovat pro svoje děcka :)))

Colette (2013)

Je fajn vidět, že i dnes se občas podaří natočit film, který stojí na pevných scénáristických základech. Ještě až se tu najdou i dobří režiséři, tak třeba jednou připutuje do našich luhů a hájů i nějaký ten Oskárek. Film je to bezesporu na současné české poměry velmi dobrý, v rámci zahraničních filmů by se však řadil do širokého průměru. Herecky kvalitní, scénáristicky jakbysmet, hudba taky na jedničku, snad už jen to zvládnout líp uchopit, nacpat tam víc emocí, beznaděje a méně patosu a nebylo by co řešit. Za mě 70% a zaokrouhluju směrem nahoru :)