Strážci Galaxie (2014)

Parodie na všechny ostatní marvelovky, ale svěží, vtipná i dobře akční. Ta banda loserů zvaná Avengers se může jít bodnout i s jejich primitivními filmy. Ať žijí Strážci galaxie! :D :D

Tělo (2012)

Tak tohle jsem fakt nečekal a kdo jo, tak ten dělá machra. Skvěle zamotaný detektivní příběh s dobře zvolenými herci odehrávající se skoro celou dobu v jedné španělské márnici. Navíc když se tam občas mihne Aura Garrido, která je neskutečně sexy, tak si není nač stěžovat. Opravdu velmi povedený film, který nemá daleko do maximálního hodnocení. 80%

Odpojit (2012)

Výborný film po všech stránkách, navíc za pár korun a od úplnýho režisérskýho zajíčka. O málokterém filmu za poslední roky můžu říct, že si zcela oprávněně zaslouží maximální hodnocení jako Disconnect.

Colombiana (2011)

Parádní svižný akčňák. Párkrát sice dost přehnaný, ale jinak dobrá žánrovka s jednou mladou pěkně nasranou holčinou v ústřední roli. :) 70%

Interstellar (2014)

Nolan je bez pochyb jedním z největších režisérů současnosti, ale tady poprvé z mého pohledu selhal. Někdo by mohl oponovat, že udělal jen krok do neznáma. Nevím, každopádně si myslím, že se nechal nějakým způsobem unést a přišel se strašně ujetým příběhem, který během filmu několikrát graduje, aby na konci vyšuměl úplně do prázdna. Nemluvě o nepochopové motivaci jednotlivých postav, především Matta Damona. Takové zvraty mu fakt nezbaštím. Asi budu jeden z mála, ale na rozdíl od geniálního Dokonalého triku, Počátku či Batmanovské série, na mě působil Interstellar hrozně povrchně, sterilně a hloupě. 45%

Nejhledanější muž (2014)

Pro mě zklamání. Nemůžu si pomoc, ale čekal jsem napínavou investigativní pecku z prostředí zamlženého Hamburku, ale bohužel očekávání zůstala těžce nenaplněna. Bylo to pomalé, místy nudné a hlavně se špatným koncem. Hoffman je jedinej, kdo tento film pozvedl na snesitelnou průměrnou úroveň kriminálních filmů. Škoda, doufal jsem ve víc. 60%

Království lesních strážců (2013)

Příběhem velmi jednoduchý, přesto účinný a milý animáček s kouzelnou atmosférou ideální i pro ty nejmenší dítka. 75%

47 róninů (2013)

Kamera i výprava na dost vysoké úrovni, ale příběh si mě nezískal. Buď to mělo být pouze fantasmagorický a nebo si ty draky, kouzla a blázniviny měl rejža odpustit a udělat z toho čistě válečný-samurajský film. Mám z toho docela rozporuplné pocity, nicméně nuda to vyloženě nebyla a některé ty záběry opravdu braly dech. 40%

Zpráva o Europě (2013)

Rozhodně zajímavý nápad, skvělá atmosféra, ale velmi špatné zpracování. Ten neustálý třes kamery a radiační zrnění mi dost kazilo dobrý pocit z dívání. Každopádně režisér na to jak je nezkušený, ukázal, že má potenciál. 60%

22 Jump Street (2014)

Stejně boží jako jednička. V některých ohledech možná ještě lepší. :D Fakt jsem se bavil. 80%