Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Zas tak zoufalý to není. Jen v česku chybí kvalitní scénáristi a režiséři. Bolek občas vykouzlí skvělý monolog, ale je to málo, celý to neutáhne a ostatní se jaksi nechytají. Výstřih Čvančarové mě občas udržel v pozoru, ale prostě chtělo to víc. Jinak ta Polívkova farma je dost úděsná a nedivím se, že neprosperuje. Bolek nemá moc vkus a s penězma to v reálu moc neumí. 40%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Princ a pruďas ve westernovým provedení. Jako proč ne, že? Ale pro příště by si mohli odpustil fekální humor (sraní, močení atd.). Není to vtipný a nikdy to vtipný nebylo! Jinak ale obrovská pochvala za svěží scénář, překrásnou lokaci severní Arizony a Charlize Theron, která jaksi zapomněla stárnout, je úžasná. Takže jako jo, bavil jsem se, ale mohlo to být rozhodně lepší. 60%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Až na tu odpudivou Scarlett to bylo celkem fajn. Nééé dělám si prču. Efekty luxusní, palec nahoru za Redforda a Jacksona, ale scénář děsnej a příběh průměrný. Prostě klasický přepálený blocbuster se stamilionovým rozpočtem, který neurazí ani nenadchne. 50%

Hvězdy nám nepřály (2014)

Ani jsem si nevšiml, že má tenhle film přes 2 hodiny. Tak nějak plynul...plynul...a stále víc a víc se mi zarýval pod kůži...cítil jsem každou bolest i radost tohoto páru. Téma je sice ohrané, ale musím říct, že pokud se podá takovým způsobem, tak nemám nic proti. Jen škoda, že jsem se díval sám, s přítelkyní by to bylo lepší. 90%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

No bylo mi tak trochu jasný, že předchozí díl od geniálního Vaughna nepřekoná ani nevyrovná, přesto Singer dokázal udržet X meny na velmi kvalitní úrovni, což ho šlechtí. Hvězdu dolů dávám za ty klišovité fráze a občas dost primitivní dialogy. Ale jinak velká spokojenost, uvidím s čím přijdou v roce 2016. Snad to bude už opravdu konec. Nemám rád, když se dobrý náměť ždíme, ždíme a ždíme do nekonečna. 80%

Mafiánovi (2013)

Dost průměrný film, který nemít tak hvězdné obsazení, tak se sotva vyškrábe nad 50%. Přemýšlel jsem, jestli dát 2 nebo 3 hvězdy a spíš jsem se rozhodl jít dolů, protože mám takový pocit, že si z tohoto filmu za 2 dny nevybavím ani hlavní děj. 45%

Hlas moře (2004)

Nejdřív jsem byl dost skeptický ohledně tématu, ale ti Španělé tomu dali takovou zvláštní atmosféru a několika scénami mě celkem vyrazili dech (např. jak vstane a odletí k moři). Škoda jen, že v určitých pasážích se to vleče a to zpracování trošičku připomíná Rosamundu. Ale je to kvalitní film, minimálně svým obsahem. 75%

Vinaři (2014) (seriál)

To je tak, když si pražáci myslí, že zahrát moraváka je snadný. Kdepak, kdepak! Když se k tomu přidá poměrně nesympatické obsazení a scénář srovnatelný s Ordinací v růžové zahradě, tak nemůže vyjít nic jiného než další zbytečný seriál. Škoda převeliká, protože Pálavsko je krásný kraj a takovou reklamu si fakt nezaslouží. 1 hvězda pro Chinaski, díky chlapci za ten song, ten nemá chybičku :)

Divergence (2014)

Viděl jsem tam velký potenciál, který byl naplněn asi jen z poloviny. Ke konci už se to moc vleklo, nicméně oči a pusa Sheilene Woodley se mnou děsně manipulovaly. No nic, suma sumárum 3 hvězdy. Na vyšší level to prostě nemá.

Křídla Vánoc (2013)

Vzhledem k tomu, jak dementní filmy se v ČR poslední roky točí, je velmi příjemná změna sledovat film, který je inteligentní a dá se o něm přemýšlet déle než by člověk vůbec chtěl. Herecky naprosto v pořádku, scénáristicky i režijně dobře uchopené, akorát uřvaný soundtrack místy přehlušuje mluvené slovo, ale jinak palec nahoru. Navíc Cesta je jedna z nejkrásnějších ústředních filmových písní. 75%