Alibi na klíč (2017)

Tady se ukazuje, že ani známé tváře francouzských komedií, neudělají automaticky dobrý film, pokud je příběh tak ohraný a scénář tak trapně napsaný. Je to škoda, protože to šlo udělat mnohem lépe. I tak, že bych opomenul ten ohraný námět. 1 hvězda je za pár momentů, kdy scénárista překvapil a nasadil tam překvapivou scénu, ale v porovnání s filmy jako je Léto all exclusive nebo Co jsme komu udělali to výrazně zaostává. 30%

Blok 99 (2017)

Asi nejlepší role Vince Vaughna, to co tam předváděl nemá široko daleko obdoby - PAN HEREC. Škoda, že režisér přišel s takovým trochu nejistým příběhem, který logicky padá na jednu nohu. Jednu hvězdu ztrhávám taky za viditelně špatně udělané masky. Každopádně lámaní kostí bylo krutě věrohodný. Celkově mírný nadprůměr, chtělo to lepší scénář a kratší stopáž. 65%

Auta 3 (2017)

Velmi příjemné překvapení po slabé dvojce. Člověk by čekal, že celý příběh půjde do kopru, ale podařilo se navrátit ke kořenům z 1. dílu a proto se tato trilogie myslím v konkurenci nikdy neztratí. 80%

Insidious: Poslední klíč (2018)

Taková klasika, která ničím žánr duchařin neobohacuje, jenom to protahuje jednu sérii, kterou vybudoval hlavně kvalitní kamerou a střihem James Wan. Je fajn vidět starou herečku v hlavní roli, není to dnes až tak běžné, ale pro mě to je horor, který mi splyne se stovkou dalších. 40%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Pro mě spíš zklamání. Je to rozhodně první Vaughnův film, který pro mě ztratil kouzlo. Doufám, že se pustí do něčeho nového, originálního a ideálně vlastního, bez zbytečných efektů, miliard a nepotřebných herců viz Elton John. 55%

Blade Runner 2049 (2017)

Atmosféricky bomba, ale ten příběh jsem fakt nepobral a trochu jsem se nudil. Musel jsem to dokoukávat na víc zátahů. Fandům sci-fi ale doporučuju. Ti si přijdou na své. Ostatním spíš doporučuju hledat něco jiného :)

Špunti na vodě (2017)

Docela fajn filmeček s povedeným humorem, který však doplácí na několik hloupých momentů. Nevím, proč filmaři musí za každou cenu přicházet s takovými hloupými "jakože zvraty" (viz to uplavání věcí). Vidím tady hodně nevyužitý herecký i příběhový potenciál. Přitom z toho sálala fajn pozitivní letní nálada a nenudil jsem se. No nic, tak snad příště to bude lepší. 70%

Prezident Blaník (2018)

Ideální stopáž, mnoho trefných momentů a hlášek, bohužel i přesto potenciál celého projektu zůstal podle mě nevyužitý. Je to škoda, něco tomu chybělo. Podíl na tom, že dávám jen 4 hvězdy, je i to, že Blaník na můj vkus moc kurvoval a nadával. Já vím, že je to jeho styl, ale není třeba to hnát do extrému. Kdybych to chtěl pustit ve škole jako vtipnou politikou satiru, tak bych měl smůlu kvůli těm vulgaritám. 75%

Už se nebojím (2013)

Podle mě velmi povedený filmeček o dětských hrdinech. Velmi dobře zvolená hudba, neokoukané tváře, jasně směřovaná myšlenka, citlivě natočené bez nějakých zbytečných extrémů....Jen škoda, že v závěru tam trochu toho klišé uvidíme (viz ty fotky v obálce), ale nevidím důvod, proč takový nepustit dětem, aby se nebály. 75%

Tomb Raider (2018)

Musím říct, že většinou mám na filmy v kině smůlu. A to se vždycky snažím jít po nějakém hitu jako byl Interstelar, Šílený Max a další, ale odcházím zklamaný nebo spíš nasraný. Proto musím o to s větší radostí vyzdvihnout, jak Tomb Raider na plátnech kin funguje. Zaprvé Alicia Vikander byla super volba, zadruhé režisér udržel scénář celkem při zemi a příliš klišé tam taky nebylo a zatřetí film šlape od začátku do konce bez nějakých hluchých míst. Je jen trošku škoda, že v závěrečné třetině se nashromáždí víc hloupých momentů a digitálních úprav, ale není toho tolik, aby člověk odcházel z kina zklamaný. Naopak podle mě Laře kino fakt sedne a doporučuju ještě na ní vyrazit dokud je šance. 80%