Vanilkové nebe (2001)

Neříkám to často, ale soundtrack zde byl úplně mimo mísu a nekorespondoval ani s dějem ani napětím! Jestli se dá mluvit o nějakým příběhu, tak Cameron Crowe to mrvil, jak jen šlo. Nejdřív chtěl točit romantiku, pak si to rozmyslel, že z toho chce mít radši drama a nakonec mu nepřišlo špatný to ukončit sci-fi rozuzlením. :-D Tenhle film by si rozhodně zasloužil jasné a konkrétní kontury. I závěr by pak působil drtivěji a příměji, takhle to vyznělo všechno dost rozplizle. Dá se říct, že celý tento snímek drží trochu nad vodou snad jen herecké výkony překrásné Penélopé (špatný nebyl ani Cruise s Russellem). Ve filmu mě překvapilo bohužel jen pár scén - některé ty romantické a některé ty schizofrení, nejvíce ale asi ta havárka, ta byla dobře provedená. Malinkým potěšením mi bylo vidět na začátku i Spielberga, který se tam sice jen mihnul, ale i tak :-))) No takže když to shrnu závěrem, tak moc spokojený nejsem. Námět je sice zajímavý, ale Crowe ho evidentně překombinoval a příběh nebyl schopen kvalitně uchopit a zpracovat. 4/10

Smrtihlav (1998)

Tak tohle jsem fakt nečekal!!! Já nejsem moc velký fanoušek sci-fi, ale tohle mělo neskutečnou šťávu. Film začal někde na 90% a stupňoval se až do konce, kde děj vygradoval snad do 200%. Neuvěřitelný! Famózní herecké výkony, skvělá hudba, hbitá kamera i excelentní efekty. Samozřejmě je jasné, že film má různé chyby, je místama nesmyslný až trapný, ale to napětí bylo tak silné, že na ty drobné zápory konkrétně tady u tohoto filmu opravdu kašlu a dávám 5 hvězdiček!

Svědkem zločinu (2008)

Některé scény super, některé dost slabé. Základní výbava se v autě prostě vždycky vyplatí, nejen, že vám neseberou bod, může se hodit i na jiné věci ;-) I díky krátkosti film neztrácel na napětí, takže 3 hvězdičky.

Cesta do pravěku (1955)

Na tu dobu boží, tím jsem si jistý, ale dnes už tento film působí trochu divně a někdy dokonce nechtěně komediálně. Každopádně si myslím, že i dnes by se pomocí tohoto filmečku dalu učit na školách malé děti, protože nás krásně provádí časem nazpět, jsme svědky doby ledové, doby pralidí a mamutů, dinosaurů i trilobitů. Takže jako jednohubka to ještě funguje, ale abych tenhle snímek vyhledával a vyloženě si ho užíval, to určitě né.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Bohužel jsem se nudil a to mám Jackieho docela rád. Jedna hvězdička je za vizuální stránku a druhá za pár humorných scén.

Robinson Crusoe (1997)

Film průměrný, ale teď mě tu nadchnul hlavně ten filmový plakát, ten nemá chybu :-D Brosnan tam vypadá jako...vopičák :-D

Po přečtení spalte (2008)

What the fuck?!? Tak tuhle frázi zde uslyšíte hodněkrát. :-D Jde o hodně zvláštní snímek, který balancuje mezi vážností a úplnou parodií. Jak se říká, za vším hledej ženskou, tak tady to sedí. :-D Tento snímeček je někdy vtipný a někdy zase směšný. Mě osobně se nejvíc líbila role Brada Pitta a taky konec měl docela šťávu. Přesto však musím konstatovat, že jde o typ snímku, který bych si asi vícekrát nepustil. 5/10

Jen přes její mrtvolu (2008)

Normální romantická komedie, která výrazně nepřekvapí, ale ani neurazí. Eva Longoria hraje super. Příběh je jasný a v zásadě kopíruje motivy z jiných romantických filmů a dává jim trochu svěžejší kabát, ale záměr je jasný. Trochu pobavit lidi a především vydělat hodně peněz. No ale co, já jsem přijel unavený a zapadl jsem do postele a tenhle film si docela užil. 4/10

Černá kniha (2006)

Poněkud nepřesvědčivý film od kterého jsem čekal o hodně víc než se mi dostalo. Ano - jisté silné scény to má to je neoddiskutovatelné, ale jako celek to nepůsobí uceleně a nemá to dostatečný důraz a spád jakou já od filmů z období nacismu prostě vyžaduju. Krom toho jsem se místy nudil. Takže malinko zklamaný dávám 3 hvězdičky, ale fanouškovi těchto filmů myslím můžu doporučit. 6/10