V jako Vendeta (2005)

Hodně rozporuplné pocity mám z tohoto snímku. Nějak jsem tomu nemohl přijít úplně na chuť, přestože svoji jistou vypovídající hodnotu to má. Poukazuje na manipulovatelnost pomocí médií, na velkou moc, kterou mají v rukách politici, na ubohost totality, akorát jsem tomu jednoduše neuvěřil. Nejen, že to bylo podáno špatně, ale člověka se to ani nedotkne a scénář pluje příliš po povrchu. Tenhle film je jako vakuum, ve kterém člověk bloudí a snaží se něčeho chopit, ale nejde to. Celkově film tedy hodnotím přísně na 2 hvězdičky, ale jednu obrovskou hvězdičku navíc si zaslouží Natalie Portman, protože jít do hola kvůli takhle špatnému snímku, to chce teda hodně velkou odvahu. To jako klobouk dolů ;-)

Past (1999)

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky.

Útěk do divočiny (2007)

Tento snímeček jsem sledoval, když jsem jel sám vlakem přes vysočinu a věřte, že mě totálně odrovnal... Pro mě je to jasně nejlepší film roku a ke všemu nejemotivnější film snad vůbec. Nejhorší však je to, že mi ´´Supertramp´´ během snímku docela přirostl k srdci a proto jsem měl co dělat, abych se vyrovnal se závěrem. Ani vynadat za to nikomu nemůžu, protože je to podle skutečné události, tak mi nezbývá, něz Penna pochválit, že se pustil do tohoto melancholického snímku a ještě víc bych pochválil samotného Hirsche, který si vlastně skoro celý film odehrál sám. Jedinou malinkou výtku bych měl k samotnému chování, protože mi přijde nelogický pálit peníze a pak dělat někde ve fast-foodu, abych si vydělal na cestu na Aljašku. Každopádně i přes drobné nesrovnalosti musím konstatovat, že po dlouhé době si zase mráz udělal z mých zad autodráhu a ještě dlouho po zhlédnutí jsem měl takový zvláštní těžko popsatelný pocit. Za ten pocit nelze hodnotit jinak než 10/10 - ÚŽASNÁ HUDBA = EDDIE VEDDER

Apocalypto (2006)

Takovéto filmy já můžu. Mel Gibson dokazuje, že divoká příroda mu velmi svědčí, že má skvělý cit pro detail a některými scénami dokáže člověka úplně dorazit. Fantastické herecké výkony podtrhla ještě prvotřídní kamera se svými plynulými a dech beroucími záběry na přírodu a hudba Jamese Hornera. K tomu si nezapomeňte přičíst slušné napětí i akci a 2 hodiny utečou jak voda. Rozhodně můžu doporučit. 9/10

Saw 6 (2009)

Skvělé, Greutert je jako svěží vítr do této série, která se ve třetím a čtvrtém díle dostala na dno a teď pomaličku roste a roste. V tomto díle nám Greutert poodhalil další kus skládačky a zodpověděl na pár dalších otázek z minulých dílů (bohužel nezodpověděl vše, ale to bych po něm chtěl příliš) a naservíroval nám další skvělý příběh s perfektní finální fází, kde napětí vygradovalo takovým způsobem, že jsem sotva popadal dech. Bohužel nebo možná i bohudík směřuje tato série do dalšího dílu, který se naštěstí zdá být poslední, tak doufejme, že si s ním dá Greutert práci a vzestupnou tendenci od patého dílu potvrdí a posadí nás doslova na prdel! Když se vrátím k tomuto dílu, tak lze zkritizovat různé chybičky nebo pasti, které už dávno překročili hranici reálnosti, ale já hodnotím film jako hororový celek, kdy má konečně příběh hlavu a patu, hudba je výborně vystavěná, kamera super a dokonce i herecké výkony jsou slušné. To vše staví tento díl SAW na bronzovou příčku hned za jedničku a dvojku. Pořadí dílů od nejlepšího k nejhoršímu: SAW 1, SAW 2, SAW 6, SAW 5, SAW 4, SAW 3 ... a jsem hodně zvědavej na SAW 3D, protože vzestupou tendenci tomu nikdo neupře!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Originální film o pornoprůmyslu. Miloš Forman se nebojí ničeho, ani kontroverzních témat a opět dokázal, že si nejen vybírá dobré náměty, ale je i velmi zdatný ve zpracování. Na maximum to ale nemá. 8/10

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuvěřitelný Hulk = neuvěřitelné překvapení v porovnání s prvním dílem. Ačkoli Ang Lee je skvělý rejža, tak Hulka docela pokazil a mě nezbylo než hodnotit 1 hvězdičkou. Ale Neuvěřitelnýho Hulka se chopil nový chlapík Leterrier, který z tohoto tématu dokázal vyždímat úplně vše a krásně to nacpat do 114 minut. Pár slabých scén, které zrovna vizuálně oku nelahodí, tam je. (plus ta trapná líbací scéna na kraji vrtulníku). Avšak oproti prvnímu dílu se vyvaroval spousty jiných chyb, zapracoval na efektech, a do hlavní role obsadil výborného Nortona. Už od začátku se spustí skvělá hudba a rychlá kamera, které člověka odzbrojí a hlavně se konečně daří navodit tu pravou atmosféru, která Hulkovi sluší. Jelikož jsem šel do toho filmu bez jakéhokoliv očekávání, protože jednička byla fakt trapná, tak o to víc se mi líbilo toto pokračování, které můžu vřele doporučit. 80%

Jackass: Film (2002)

Vyloženě věc vkusu. Chápu lidi, kteří dávaj odpad i lidi, kteří dávaj 5 hvězdiček. Prostě tohle je totální úlet, který je místama humorný a místama i dost nechutný. Záleží, kdo má kde jakou hranici. Já ji mám někde uprostřed, takže jsem se i párkrát slušně zasmál. Ale ti chlapi sou fakt kokoti na entou :-D

Dášeňka (1979) (seriál)

Jedním slovem: ´´MILÉ´´

Hlava státu (2003)

Bohužel poněkud podprůměrná komedie, ikdyž by se toho dalo dost spojit s Obamou :-) Taková malá předpověď do budoucna. Každopádně jednou se to dalo přežít.