Kruh (2002)

Nadprůměrná podívaná v žánru mysteriózních hororů s hutnou atmosférou, silným napětím, dobrými hereckými výkony i pár super lekačkami. Ale víc jak na 4 hvězdičky to rozhodně nemá. Přece jenom na mě nějaké dlouhovlasaté potvory neplatí. Z fleku bych vám vyjmenoval 20 mnohem lepších hororů. Přesto solidních 75%

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House je jeden z nejlepších seriálů v poslední době. Celý seriál je postaven na neuvěřitelně protivném, ale vždy pravdomluvném Hugh Lauriem, který na nás valí vtip za vtipem, arogantní kecy, narážky atd. Dr. House je přesně ten seriál, který funguje na hraně, to znamená, že jedna skupina ho miluje a druhá ho nemůže ani vidět ani slyšet. Já patřím do skupiny, která ho miluje a hltá díl po díle. Jediné, co se dá vytknout jsou některé případy přitažené za vlasy. Na druhou stranu zase nic není nemožné a proto dám bez větších diskuzí 5 hvězdiček, všem doporučuju a mimochodem: český dabing je minimálně stejně tak dobrý jak originál. Všechna čest ;-)

Přežít! (2005) (seriál)

Po dlouhé době se konečně tenhle skvělý survival seriál vyhoupl do červeného zbarvení a jak jinak, než ZASLOUŽENĚ! Tenhle seriál je totiž moje láska, je v něm vše, co miluju: napětí, drsná příroda, nebezpečí, boj o holý život, rozhovory se samotnými účastníky, ale hlavně kruté pro obyčejného člověka nepředstavitelné situace, kdy člověk musí přepnout z konzumního života na boj o holé přežití a je jedno jestli někde na Sahaře, nebo Aljašce či v Amazonském pralese plném jedovatých pavouků, hadů atd. Neexistuje pro mě jiná varianta než plný počet hvězdiček.

Godzilla (1998)

Solidní sci-fi akční jízda, která je opět výrazně podhodnocena. Vyzdvihl bych tady Jeana Reno, to je prostě borec, jak má být. Efekty a záběry na vrtulníky jsou až neuvěřitelně zdařené. Díky těmto skvělým efektům a slušnýmu náboji, který drží človéka celých 133minut ve střehu, dávám 4 zasloužené hvězdičky.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Obyčejný průměr. Precizní kamera, skvělý Hopkins, dobře prkenej smrťák Pitt, ale zbytěčně natahované a s příliš srdceryvným koncem. Bohužel film mě moc neztrhl, děj byl pomaloučký, bylo to spíš takové milé povídání před spaním, až na začátek je film vlastně bez výrazných zvratů a nemá ani napětí. Škoda, nevidím to jinak než na 3 hvězdičky. A je mi to o to víc líto, protože soundtrack Thomase Newmana je opět geniální!

Jurský park 3 (2001)

Já teda osobně jsem spokojenější tady s tímto pokusem o něco více než s dvojkou. Ale na jedničku to nemá, takže maximum to nebude.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Jen o něco málo slabší pokračování, které se bohužel musí obejít bez mého oblíbence Sam Neilla, ale nevadí. Jeff Goldblum taky umí zahrát. Bohužel děj filmu a scénář už není to co bylo v jedničce. Takže musím hvězdičku ubrat.

Jurský park (1993)

Jurský park je prostě FILM. Steven Spielberg se rozhodl natočit neuvěřitelný film o dinosaurech a to se mu setsakramentsky povedlo. Tenhle film šlape po všech směrech. Úžasná hudba mistra Williamse, neuvěřitelná vizuální stránka, dobrý napětí, má to zvraty, šokuje a na co nesmím zapomenout jsou herci v čele s mým oblíbencem Sam Neillem. Prostě Spielberg si koupil kvalitní dirigentskou hůlku, sehnal pěkně drahou aparaturu, nejlepší světové herce, naplnil sály miliony nadšených diváků a pak spustil koncert, který nemá v dějinách kinematografie obdoby.

Hory mají oči 2 (2007)

Slabota. Bohužel producenti začali sázet na temná místa ve skalách a jeskyních a to mě vadilo. Celkově se to dost propadlo. Jediné plus je nápad s vojáky. To je docela originální, jinak ´´hrůza a děs´´ ...Škoda :-/