Přežijí jen milenci (2013)

Nebýt tam postava sympaticky nadržené Mii Wasikowské, tak dám odpad. Jinak ultimátní nuda bez kapičky krvavého napětí a to fakt neberu!

Štěstí na dosah (2006)

Miluju tyhle životní příběhy a miluju, když se podají naprosto přirozeně a nenásilně jako se to povedlo Muccinovi. Ač v reálném světě převažují lidské osudy s tím smutným mnohdy až tragickým koncem, tak tenhle působí jako dobrý protipól a dává jistou naději. A naděje, jak říká Andy Dufresne, je dobrá věc, možná ta nejlepší ze všech. 100% (PS: mrkněte na zajímavosti filmu)

Jonesovi (2009)

Ten dabing tomu dává na frak, jinak ale velmi příjemná změna na poli romantických filmů s lehce dramatickými prvky. Nejvíc oceňuji tu sebekritiku a vůbec pohled pod pokličku bohatých američanů a jejich závislosti na kapitalistickém konzumu. Na maximum to není, ale dobrý film to rozhodně je. 75%

Trabantem až na konec světa (2014)

No je to už asi rok, co jsem byl naposledy v kině, ale nemohl jsem si po tak dlouhé době vybrat lepší film než mé oblíbené trabantíky, jak si to peláší napříč Jižní Amerikou. Kdybych měl být objektivní, tak Afrika byla přece jen o maličký chloupek lepší, především díky úžasné hudbě a divočejší přírodě. Také bych se nebál do filmu přidat ještě nějakých 15 - 20 minut záběrů z amazonských pralesů, pouští a hlavně setkání s místními lidmi. Takto skvělý projekt by klidně utáhl stopáž 110 - 120 minut. Nicméně v tomto sestřihu je zase větší sranda, takže pokud má člověk chmury, tak tohle mu jednoznačně zvedne náladu. Co se týče hodnocení, tak určitě zde bude klesat, přece jenom je to fanouškovská záležitost, každopádně jsem rád, že jsem si zpříjemnil večer a alespoň zas trochu podpořil Dana a ty ostatní blázny v tom, aby nic nebalili a co nevidět vyrazili pokořit třeba Austrálii a Nový Zéland. My fanoušci se nechme překvapit a vy ostatní radši sledujte Ordinaci v Růžové zahradě. :-D 90% ___ (Africe jsem dal 100%)

Kopačky (2008)

První půli Segel probrečí, druhou půli randí s Kunis. Nevím no, od romantické komedie s hodnocením 72% bych čekal víc, a to o hodně víc. Na druhou stranu chápu, že Hawai vždycky táhne hodnocení nahoru. Na mě to však nezabralo.

Kdo přežije - Cagayan (2014) (série)

Od začátku do konce napínavá podívaná bez zbytečného patosu, bulení, ale jen agresivní hra, podrazy, dobré soutěže a krásná příroda Filipín. Finálový díl sice srazil moje nadšení trochu dolů svým zpracováním, přesto se celá série bez problému udržela na 5 hvězdách. PS: Vítěz naprosto zasloužený, ikdyž Spencer byl taky sympaťák :)))

Špinavý trik (2013)

Nevím proč je David O. Russell tak vyzdvihovaný americkou filmovou akademií. Terapie láskou ani Špinavý trik nejsou žádné filmové bomby. Přitom nasbíraly nominací jako kráva. No nic, ale teď k věci. Špinavý trik zdaleka není tak zoufalý film, jak jsem podle očekávání myslel. Naopak má několik velkých pozitiv. Zaprvé geniální herecké výkony a to hlavně Christiana Balea a Jennifer Lawrence (ta holka je neskutečná). Bradley Cooper s Amy Adams taktéž byli dobří. Dobrý byl i příběh. Sice trochu nejistě uchopený, takže jsem tak do poloviny filmu tápal o co tam vlastně jde, ale rozhodně to nebyla taková nuda, jak zde všichni píší. Samozřejmě ta stopáž se měla vejít do 2 hodin, o tom žádná. Ale celkově zklamaný nejsem, čekal jsem totální propadák - něco jako loňský Válečný kůň od Spielberga - to se však nestalo a své fanoušky si American Hustle rozhodně najde. 65%

12 podmínek k dědictví (2006)

Jen škoda, že ten film chtěl ukázat všechno a tak některé úkoly / podmínky docela ošidil a místy prapodivně sestříhal. Nejvíc však kazí dojem celému filmu ta pasáž odehrávající se kdesi v džungli. To byl na můj vkus až moc velký úlet. Jinak ale rozhodně film, nad kterým se dá dlouze přemýšlet a takové já mám rád. Kéž bych mohl dát maximum... 75%

Trestná lavice (2005)

Podle mě asi nejlepší film s Adamem Sandlerem. Žádný fekální humor, naopak fajn příběh, sympatická sestava herců, slušné zpracování. Prostě sportovní film jak se sluší a patří. Chvíli jsem rozmýšlel mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec jsem se přiklonil k té vyšší variantě. Fakt jsem si to užil.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis utáhne svým charismatem lecjakou krávovinu, ale tohle vytáhl jen na ty 2 hvězdičky. Bohužel pro mě jedno z největších zklamání, co jsem za poslední měsíce viděl. Neříkám, že je to úplný propadák, ale atmosféra prvních 3 dílů se v tomto úplně vytratila a předimenzovaná akce + stereotypní scénář vyhrály nad realističností.