Mazací hlava (1977)

všechno, co se kolem tohoto filmu děje, mi s prominutím přijde jako mnoho povyku pro nic... nejvíc ale asi nechápu onu "nebezpečnost", na níž odkazuje časopis PREMIER

Lov na Gluma (2009)

štáb dobrovolníku a rozpočet 3000 USD?! Tak to sakra klobouk dolů! ;-)

Svět zítřka (2004)

klady: skvělý nápad, že se sci-fi filmy nemusí odehrávat pořád jen v budoucnosti, skvělé efekty a vizualizace, už jen proto stojí za zhlédnutí zápory: slabý příběh, trapné dialogy, přehnaný heroismus hl. postav hodnotím zážitek pro oko, nikoli pro ducha ;-)

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Coby velký fanoušek Pratchetta jsem se skvěle bavil a hodně nasmál. Klára Sedláčková v roli Magráty přesně vystihuje moji představu této postavy. Více takových adaptací ;-)

Thor (2011)

Prostředí severské mytologie je mi natolik blízké, že už jenom za jeho zpracování a skloubení fantasy a svým způsobem i sci-fi musím hodnotit vysoko ;-)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

třešnička na dortu Potterovské ságy, poslední části posledního dílu dávám poprvé plných 5* v celé sérii. Škoda, že v nejlepším se musí přestat... Skvělý příběh, skvělá režie, skvělá kamera atd. Atmosféra ještě hustší a temnější než v části 1, do toho obrovské emoce (aspoň u mě ). Takový zážitek jsem opravdu nečekal... Jestliže jsem u první části zmínil jako velké plus animovanou bajku o relikviích smrti, tak tady musím vyzvednout události v myslánce a VÝTEČNÉHO Snapea (A. Rickmana) Závěrem jenom snad: byl jsem na 3D a žádné problémy s tmavými scénami jsem neměl... asi je to subjektivní

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

po pro mě vcelku průserovém princi dvojí krve, konečně vzpruha v potterovské sérii, rozdělení na 2 části mělo přijít i u předchozích dílů, které doplácejí na krátkou stopáž více než mnohé jiné filmy. Temnější atmosféra válkou zmítaného světa čar a kouzel je rozhodně zajímavější než školní turnaje ve famfrpálu, vyzrálost posledních dílů je taktéž plusem. Jinak platí to co snad u každého pottera, nečtenář nemá v ději šanci se orientovat, ale snad je to i dobře, filmy o Harrym jsou pro fanoušky a kdo nečte, ten ať neví. Co musím zvlášť vyzvednout, je zpracování bajky O třech bratřích a relikviích Smrti, u které jsem skoro vrněl blahem. Hudba skvělá a konec přesně takový, abych se nemohl dočkat pokračování, které naštěstí uvidím za cca týden, a už teď vím, že půjdu z kina s pocitem zmaru nad tím, že žádný další díl nebude ;-)

Město ztracených dětí (1995)

neuvěřitelně podmanivé dílo, které vás díky bravurnímu audiovizuálnímu zpracování vtáhne do světa té nejčistší imaginace. Postavy jsou napsány a zahrány taktéž bravurně, a přestože nemám v oblibě příběhy s dětskými hrdiny, zde jsem s nimi neměl problém a od první chvíle jsem jim všechno uvěřil. Prostředí, výprava, kostýmy, to vše si zaslouží ty nejvyšší známky. Důraz je kladen na každý detail, což je pro oko náročného diváka jistě potěšením a zážitkem, na který se hned tak nezapomíná.

Sherrybaby (2006)

Velmi přesvědčivá Maggie Gyllenhaal ;-) film stojí na jejím výkonu.