Troja (2004)

Sice na popáté, ale konečně jsem jí viděl celou :o) Až na to že jsme si s bráchou dělali z každé druhé scény srandu (třeba když Achiles volal Hektora a... "už idu, už idu" alias Bolek Polívka). Ale fakt se mi to moc líbilo. Herecké obsazení bylo úchvatné a ty monstrózní záběry celého vojska, všech lodí a podobně. Radost pohledět. A smrt Achilea alias Breda Pitky mě vážně málem dojala :o) (Komentář ze září 2009)

Dokonalý trik (2006)

Tohle je, jak říkají američané "the real must see twice film". A já ho teď viděl podruhé a je to zcela nový zážitek. Podobný fim s tímto americkým označením je 6.smysl s Brucem Willisem. Ale vraťme se ke kouzelníkům ;o) Je to prostě parádní film, na CSFD momentálně hodnocený jako 124. nejlepší film. Herecké obsazení opravdu hvězdné a celá atmosféra filmu monstrózní. Stejně jako představení mágů a iluzionistů. A tak to má být!!! (Komentář ze září 2009)

Rivalové (1996)

Asi jedna z prvních "sandlerovek" co jsem kdy viděl. Kdybych chtěl, určitě bych jí našel i někde na staré VHSce. I po tolika letech se u téhle komedie zasměju. Při prvním shlednutí jsem se ale trhal smíchy na kusy!!! A pro ty, co už mají dost Adama Sandlera jako idiota s dobrým srdcem, ať si pustí "Volání o pomoc". (Komentář ze září 2009).

Distrikt! (2004)

Viděli jste někdy "3D plochou" animaci? Nebo nějaký maďarský film? A co takhle sprostý film, kde vulgarismy mají svůj význam a smysl a nejedná se o South Park? Že ne? Tak můžete zabít tři mouchy jednou ranou!!! Ta animace je prostě úžasná, chtěl bych ten film vidět minimálně ještě jednou. Občas jsem kašlal na titulky a kochal se pohledem (nejen u vnadných lehkých žen) ;oD A ta maďarština... nikdy jsem jí neslyšel tak dlouho v kuse a je super. Navíc je ten film úplně totálně ze života a nejednou jsem v něm viděl svět okolo sebe (až na to "cestování"). To se prostě musí vidět... Ukrajinky, cikáni, úplatní fízli a mnoho dalších velmi barvitých postav. (Komentář z října 2009).

Kyselý dech (2016) (amatérský film)

Tuž ja to asi nechapu. Ale tak aspoň jednu hvězdu za kolegu a za ten naš kraj razovity.

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

Neskutečně zdlouhavé, v průměru jeden den roztahaný na tři díly, aby se mohly neustále řešit nepodstatné věci, které člověk vidět ani vědět nepotřebuje. Oproti americké verzi, kde jeden díl rovná se jedna až dvě výzvy a jeden vyloučený, nemá česká verze žádný drajv a když už se jde na kmenovou radu (která občas probíhá přes den a ztrácí velkou část svého kouzla), tak marně vzpomínáte, kdo to před třemi týdny vlastně vyhrál imunitu a nemá se čeho obávat... no, vlastně podle všech nelogických a překombinovaných "vylepšení" na radě, bych se nedivil, kdyby mohl být vyloučen i člověk s imunitou (dvojité hlasy, společné hlasy, vyslovování důvěry...). Já osobně bych asi vyloučil i moderátora, který je prkenný a neempatický a jedná, jako by mu bylo všechno tak nějak jedno. A to jsme se narodili ve stejném městě. Ostrov vyloučení je pak katastrofa sama o sobě, nehledě na návrat účastníků, kteří byli vyloučeni z kmene a následně i z ostrova vyloučení. WTF? Welcome To Fantazmagoristán! Návrat hráče z nemocnice zpátky do hry po několika dnech je už jen taková malá shnilá třešnička na zkaženém dortu, která kazí jak hru, veškeré její principy a hráčské taktiky, tak i divácký zážitek a dokonce ani samotný navrácenec neskáče radostí, že může vyhrát. Ono taky co dnes koupíte za dva a půl mega. Jo a střihače, nebo toho, kdo si nevšiml, či rozhodl, že se do konečného sestřihu dostanou i záběry ze psaní hlasů, kde jde vidět koho daná osoba píše (a vyzradí tak následné "dramatické" a nekonečné čtecí pauzy moderátora, bych vyloučil taky.

Zhasni a zemřeš (2016)

Fuj! Fuj fuj fuj!!! Hnusné a odporné od prvních minut. Žádné zbytečné zdržování a odbočky, ale rovnou na věc. Bu bu bu, baf baf baf. Fuj fuj fuj.

Hardcore Henry (2015)

Připomíná mi to mé pupertální časy, kdy jsem si na video nahrával hry, co jsem hrál na PC. A tahle akční řežba má vše, co taková hra má mít. Nepřetržitou akci, napínavý příběh, ale ne moc složitý, nějaké to malé překvapení, plno stejných lidí, aut a dalších detailů, které hráči ocení, ale hlavně střílení z hlavně. A to od těch malých, až po těžké kulomety a bazuku. Práce s nožem a beze zbraně samozřejmostí. A když navíc můžete i řídit nějaké to vozidlo a nebo si za jízdy pěkně postřílet a převahu klonů kosit granáty, tak máte o zábavu postaráno. První film z prvního pohledu stojí rozhodně za to. Jen ta stopáž by mohla být o nějakých 10-20 minut kratší. "Half cyborg, half pussy" :D

Nerve: Hra o život (2016)

Začátek super, prostředek pohoda, ale ke konci to nabralo takový divný směr a spád. Jako by byl vystříhán každý druhý záběr a věta. Nebo to možná bylo hodně zjednodušené pro dnešní internetovou mládež.

Iluzionista (2006)

Něco takového jsem od toho filmu čekal. Moc mě nepřekvapil, ale konec, který jsem tušil už od začátku trval tak dlouho, že jsem se bál, že se ho nedočkám. Dočkal jsem se :o) Jinak by ten film stál za hodně málo nebýt uhrančivého Edwarda Nortona. V této roli se mi opravdu hodně líbil. Škoda snad jen, že kráska Jessica Biel nedostala více prostoru. A Paul Giamatti... to je dobrák od kosti :o) (Komentář z 26.9.2009)