Proroctví z temnot (2002)

Shlednuto po příchodu z kina s nadějí, že bych si mohl spravit náladu.... A podařilo se. Tajemná atmosféra je plíživě dlouze budována a dokonce spěje i k předem danému cíly. Snad možná příliš odkazů na jevy budoucí působí ve filmu příliš kýčovitě - uplně každý viděl něco divného, což je trochu divné.

Černé ovce (2006)

Chybějící pointa? Opakující se děj? Asi jsem se koukal na jiný film než většina lidí co to tu hodnotí. Film, který jsem viděl já byl vtipný, měl pointu i děj, který svojí hloubkou naprosto odpovídal parodii. Obsazení ekologické aktivistky, se do filmu hodí a scéna, kdy svého přeměněného zakrváceného přítele obvidňuje z toho, že jedl maso mě opravdu rozesmála. Nevím čím to je, ale ovce mi příjde pro parodii na Zombíí horory úplně dokonalá, ty jejich útoky a akční přesuny celého stáda za cinkání zvonečků.... Luxusní hororová komedie.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Někdy se mi zdá, že fenomén odsuzování druhých dílů je až přehnaný. Být to film, který se jmenuje třeba Karate Králík tak by to třeba bylo hodnoceno lépe. Mě se film celkem líbil. Akce bylo hodně, někým hanobené flashbacky se mě velmi líbili, a záporňák je taky celkem sympaťák. Až do očí bijící snaha senilního kačera na svém adoptovaném synovi vydělat mi nepříjde vtipná nýbrž nechutná, ale to je asi jediné mínus, které bych filmu dal. Přesto tento film nesahá ani po kolena animáčům tipu Shrek1 či IceAge1.

Klub rváčů (1999)

No natož co jsem na tento film slyšel chváli, tak jsem očekával trošinku větší pecku. Tři čtvrtě filmu je koukatlně udělané nic, které sice po konci filmu zjíská trošku větší rozměr, ale na první shlédnutí jsem se u filmu nudil. Nebyla to ale ona nuda při které usínáte nebo film vypínáte, byla to celkem příjemná nuda s očekáváním toho kam film spěje. Postrádal jsem jakoukoliv myšlenku, cíl, a ve chvíli kdy se náznaky cíle začali ukazovat sem byl dokonce i mírně znechucen, očekával jsem trošinku smysluplnější poslání pro Klub rváčů. Konec je pak poměrně šokující a nutí vás podívat se na film znovu. Takže k hodnocení, podle mě to patří k filmům, které je třeba vidět víckrát aby je člověk docenil, což mám celkem rád, bohužel mám však za sebou první shlédnutí.

Alenka v říši divů (2010)

Přiznám se, že možná kuli sympatiím k Burtnovi trošilinku nadhodnocuji, ale mě se film prostě líbil. Je pravda, že Burton vytvořil pouze filmovou adaptaci něčeho co už každý zná a přeplácal to vizuálními efekty, ale mě se zdá, že to funguje. Cenu za nejlepší roli pro mě osobně vyhrál Králík. Depp by si zasloužil zase nějaký fim, kde je přes množství makeupu vidět jeho obličej, aby mohl zase něco zahrát. Rozhodně to nepatří mezi Burtonovi nejlepší filmy, ale podle mě to je celkem koukatelná pohádka.

Pontypool (2008)

Páni, s trochou tvůrčí snahy se celý film mohl odehrávat pouze v jedné místnosti čímž mohl být ještě více originální, ale i to, že se odehrává v jedné budově je celkem zvláštní, natož co vše se děje kolem. Konec je skvělý, pro mě šokující. Trochu jsem nepochopil onu pojintu té nákazy, těch slov na mě bylo opravdu mnoho. Ale co bych vynesl zcela a úplně nejvíc je hlas radiového hlasatele, podlě mě to je právě jeho hlas, který utvořil celý film. V mnoha scénách si uvědomíte, že vlastně nevidíte vůbec nic, jen skrze slova zjištujete co se kolem děje a když to vezmete do extrému, opravdu by stačilo poslouchat.

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Geniální, film točený z jedné kamery umístěne v okně domu, výhled máme před okno, kde se postupně střídají různí aktéři. Myslím si, že tento experiment by se dal rozvinout klidně i do celevečerního filmu. Bohužel konec je až moc abstraktní a nechává na vaší fantazii vlastně úplně vše. Film se skládá ze scén, které by ve většině hororů byli pravděopodobně vystřížené.

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Už jen při zaslechnutí znělky se ve mě probouzí vzpomínky na dětství, kdy jsme s rodinou tento pořad sledovali. Vzpomínky byly vesměs kladné, ale ty roky co uplynuly jsou znát. Nepamatoval jsem si přesně jak je soutěž stavěná, ale teď když ji znovu začali vysílat jsem si vzpoměl. A je to stále to, co mě na této soutěži tak bavilo. Bohužel nevzpomínám si zda dříve byl česká dabing tak odpudivý... Situace kdy jeden soutěžící plave kilometr od ostatních ve velkých vlnách a zbytek týmu mu fandí, tyto scény neměli být předabovávané. Ten dabing je asi to jediné co mi na soutěží vadí, pak už jen vysílací doba, která mi neumožní ji sledovat pravidelně.

Sauna (2008)

No jisté je, že tento film je originální, zajmavý, atmosférický. Hororovou atmosféru to určitě má, hudba, bažina, zima, to všechno funguje. Přiznám se zpočátku jsem byl dosti skeptický, ale film si mě zjískával a nakonec si mě zjískal zcela. Mám rád, když film neskončí jeho dokoukáním a divák je nucen si mnohé věci domyslet. Zde si jich však budu muset asi domyslet poměrně dosti a myslím, že ani druhé shlednutí mi film zcela neosvětlý. Proč tedy nedávám pět? Nevím, třeba protu betenovou saunu v malém blátivém jezírku... Přišlo mi to trochu odfláknuté v kontrastu s krásně ponuře budovanou atmosférou.. Stejně jako konec, který mi nedokázal dát moc odpovědí si myslím mohl být propracovanější.

Jak vycvičit draka (2010)

Děj je jednoduchý, prostý, film je koukatelný, zábavný. Takhle vypádá film vhodný na odpočinek, podle mých představ. Animace je hezká, místy až roztomilá. Nemám co vytknout, přesto však nedávám 5 hvězd, tento film mi přišel jako pohádka každým coulem, narozdíl on animáče Wall-E, který mluvil jak animací tak myšlenkou.