Samotáři (2000)

Naprosto perfektní film,plný naprosto ukázkových typů charakterů lidí, jejich chování, reakcí. Proplétání osudů více rozdílných lidí, které je provedeno vtipnou cestou, která ovšem není jen o vtipu, ale i o životě. Již název Samotáři o něčem svědčí, žijeme všichni pohromadě, tisíce lidi ve městech, stovky lidí na vesnicích, velké rodiny, rodinné klany a přesto jsme ve výsledku sami, jsme malými samotáři v obrovském světě. Tento film jsem viděl již mnohokrát a určitě nebudu váhat se na něj ještě párkrát podívat. Nedá se říct, že bych v něm někdy našel něco nového, protože tento film je velmi dobře stravitelný a né moc těžce pochopitelný, ale i ta jednoduchost z něj dělá něco výjmečného. Za 5!

Jedna ruka netleská (2003)

Kdyby se o tomhle nezačalo říkat, že to je volné pokračování Samotářů, pak by to byl celkem dobrý film. Tím, že mi ho spojili se Samotáři tak se má laťka nároků pro tento film trochu zdvihla. Po skouknutí jsem byl trochu sklamán, že to nemá se Samotáři nic společného, ale přesto jsem v tom viděl mnoho zábavných a vtipných seků. Jako parodie na akční film je to velmi vydařené a určitžě se budete bavit, obvzláště na konci kdy zjistíte, že ten kdo se z počátku jevil nejpodivnější je na konci nejnormálnější! :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Trojka se od knížky rozhodně liší nejvíc. A když dodám, že jsem byl z třetího dílu knižního vydání nadšen maximalně, plyne z toho, že film se mohl knížce vyrovnat, ale nemohl jí předběhnout. Bohužel k nějakému vyrovnání ani náhodou nedošlo. Jen okolí školy nemá s knižní předlohou co dělat. Nový Brumbál? Bože kde jste vzali tak strašně vypadajícího staříka? To i můj dědečkej, který má Parkinsna a je plešatý a už pár let mrtvý by vypadal v roli Brumbála lépe. Nechápu, že se nepokusili najít aspoň někoho podobného, jako byl původní Brumbál. Black a jeho vzhled je taky naprosto odlišný od knižní předlohy, to nemluvě Lupin, z kterého film udělal něco naprosto jiného. Když tedy odhlédnu od knihy tak jako film je to celkem zajmavé, s gradujícím napětím, dobrou hudbou,... Předchozím dvou dílům se to, ale bohužel nemůže rovnat. Když se na to podívám tak, že jednička se mi líbila nejvíce, dvojka méně a trojka už skoro nejméně, děsím se příchodu dalších dílů.

Post Coitum (2004)

Jediné co se dá z této směsice překombinovaných zápletek odnést je závěr, že pokud člověk pouze souloží bez citů stane se z něj obyčejné zvíře. Bohužel tento film na závěr naprosto nevhodně končí jakýmsi Happy Endem, který je naprosto mimo mísu a film posouvá na mnohem nižší úroveň. To nemluvím o tom, že se tento film dá považova za reklamní pro Kryštofa a Krajča, neboť vás během celého filmu pronásleduje píseň Srdce mé proletí střepem.

Hook (1991)

Pokud k tomuto filmu budete přistupovat jako k pohádce, tak nemůžete dát nižší hodnocení než tři hvězdy. Naprosto klasické schéma, kdy špatný otec musí zakusit, aby pochopil svoji vinu.To jak musí zakusit je v tomto filmu zajmavější. Musí se vrátit ve svých vzpomínkách do dětství, takto film nenásilně apeluje na dnešní dospělé, kteří mnohdy již příliš brzy zapomínají na svět fantazie, svět dětí. Role malé víly je udělána tak, aby zářila jako malé světýlko, díky Julii Roberts se z malého světýlka stalo světýlko mnohem krásnější a v době kdy Petrovi vyznává lásku a on jí odmíta, mi jí byla opravdu líto. Ke konci bitva a Happy End, od kvalitní dobrodružné pohádky se nedá čekat nic víc, ani nic míň.

Pretty Woman (1990)

Bezkonkurečně nejlepší romantický film, který jsem kdy viděl. Taky asi jediný romantický film, který mě udržel u obrazovky od začátku do konce. Taky asi jediný romantický film, který jsem viděl za svůj zatím krátký život již vícekrát. Herecký výkon Julie v tomto filmu je špičkový, lepší předvedla z filmů co jsem viděl snad jen v Hookovi jako víla. Pozorovat jak se z vulgární, nevhodně (leč velice poutavě) se oblékající holky s dobrým srdcem stává dáma. Vždy když se na tenhle film koukám tak bych si přál být miliardářem a tahat takovýhle holky z problémů... Asi by to bohužel nešlo tak lehce jako ve filmu, ale určitě by to stálo za to.

Sladkých sedmnáct (2002)

Tady v tom filmu mě Wood fakt pobavil. Ten jeho dětský vzhled zasazený mezi dvě relativně atraktivní ženy dělá s filmu něco víc než jen romantický film. :) Určitě jsem se u tohodle filmu nenudil a můžu vřele doporučit.

Jump Street 21 (1987) (seriál)

Jeden z mála detektivních seriálu, který mě fakt bavil. Probléímy mladíku na školách a policajti, kteří jsou vzhledově stejně staří jako studenti.

Requiem za sen (2000)

Co k tomu dodat, snad jen, že knížka byla sice o trochu lepší, ale film je kvalitní. Žádná extra herecká hvězda a přesto je výsledek nadprůměrný. Konec film nezměnil a ponechal ho přesně podle knížky což je fajn, protože jsem očekával jisté zlehčení... Pět hvězd a není co řešit.

Divoch (1953)

Vše to začalo když jsem řekl kamarádovi ať mi půjčí nějaký zajmavý film. Půjčil mi tento film z roku raz, dva, kde už od počátku mezi herci vynikal jeden, který vypadal jako něco mezi Kapitánem Vegou ze starého Street fighteru a králem Elvisem. Tento týpek to má v hlavě buďto hodně dobře srovnaný, a nebo si spíš hraje na něco co ve skutečnosti není. Pár scén nasvědčuje spíše jeho vnitřnímu boji, než jeho vnitřní jistotě. Sám mám rád motorky a proto mě téma starodobých motorkářů doopravdy zaujalo, ale celá atmosféra a styl v jakým je film točený mě spíš dovedl k názoru, že koně by se místo motorek hodily víc. Kdyby totiž z rádoby motorkářského gangu, který kazí čest motorkářům a dělá z nich nic neuznávající alkoholická monstra pro které není nic svaté za kovbojskou partičku lotrů, z policistů šerify a sem tam nějakého indiána, měl by tenhle film dozajista větčí úspěch. Ztratili by se totiž i nedostatky typu, že rána skončí očividně o metr vedle a provedení scény kdy motorka bez řidiče srazí nebohého staříka je sice originální leč chabé. Jediná milostná scéna, kterou od filmu sice nevyžaduji, ale pokud už tam je tak ať stojí za to, je scéna kde si "božský" Marlon hraje na drsňáka, mě přišla jednoznačně nejvtipnější v celém filmu. Obličej Marlona je neustále v jakémsi pokerface a to i tehdy, když se řítí na motorce relativně velkou rychlostí. Dnes jsem to zkoušel a už při padesátikilometrové rychlosti jsem měl slzy v očích. Chápu, že z prehistrorického hlediska je tento film dozajista velkým pokladem, vždyť i plíseň na plísňovém sýru čím je starší, tím je lepší, ale bohužel i ta plíseň se musí jednou vyhodit, nemůže zrát desetiletí a já si myslím, že tento film už v dnešní době přezrál... K hodnocení, když povážím staří, motorky a milostnou scénu u které jsem se po dlouhé době doopravdy zasmál dávám tomuto filmu 4 hvězdičky...