Rocky IV (1985)

Tak když nebudu brát v potaz katastrofický páty díl, tak tento čtvrtý má snad nejslabší záminku k boji. Nebojuje se o titul, nebojuje se o peníze, ale bojuje se z pomsty. Naprosto nevhodně volený motiv pro fyzické násilí. Nakonec mě doopravdy dorazilo, když Rocky říká aréně plné Rusů, že je lepší, když se mlátěj dva než několik milionů. Přesto je film dobře natočený a krajina a atmosféra během Rockyho pobytu v Rusku je perfektní. Rockyho tréning a jeho povoha v kontrastu s dopingem a bezcitností... :-)

Rambo: První krev (1982)

Krásná krajina a v ní po prázdné silnici kráčí člověk. Voják, který již zapoměl jaké to je na svobodě. Voják, který viděl ve válce mnoho špatného. Jde navštívit svého kamaráda. Jak idilický začátek. To co nás během filmu čeká je, ale nastíněno již v prvních slovech tohoto filmu. Rambo se dozví, že jeho kamarád je mrtev. Pak už příjde jen naprostý idiot na postu šerifa města a je zaděláno na pěkný malér. Válečný stroj se opět rozběsnil a není lehké ho zastavit. Pěkně idilická pohádka o tom jak by mohl být jeden člověk nebezpečný, kdyby se mu všechny kulky vyhíbali. Jako malý jsem to hltal, teď už to beru spíše jako pohádku, která je ale přesto skvělá.

Rocky III (1982)

Třetí pokračování? Proč ne... Mnohým by se třeba zdálo, že Rocky už je na svém vrcholu. Ti kteří ovšem psali třetí díl vybrali soupeře pro Rockyho naprosto geniálně. Položili si totiž otázku: Co se stane, když sport (jakožto výdělečná činnost) přeroste v zběsilé supeření, ne o čest, ale o titul! Clubber je dokonalým ztvárněním člověka, který má naprosto špatně uspořádané životní hodnoty a jediným jeho snem je zničit Rockyho Balboa. Atmosféra ve třetím díle je již od začátku mnohem temnější. Za to může ta zvířeckost vložená do Clubbera. A nakonec film leč opět podle stejného metru jako jednička a dvojka... (začátek, záminka, tréning, box a Rocky vítěz).. není vůbec nudný. Tréning s Apollem je příjemnou změnou po Mikových old praktikách a to, že Rocky na začátku dostane na budku z něj dělá člověka a ne jen hrdinu pro mladé usmrkance. Dokazuje to, že je i on porazitelný. V tomto dílu nesoupeří jen s boxerem, ale i sám se sebou a se svým strachem.

Rocky II (1979)

Pokračování, ve kterém nedovolí Apollova zlomená hrdost, aby šampion pokračoval dál ve své cestě slávy. Apollo nesnese diskuze na téma, že první zápas byl prodaný a opět se zaplétá s "Jižní tlapou." To je však ohromná chyba. Rocky zamaká a závěr je jednoznačný... Novým mistrem světa v těžké váze v boxu je.... 5 hvězdiček už jen za to, že jsem v rozmezí 10-15let chtěl být jako Rocky.

Rocky (1976)

JHak někteří z těch, kteří psali komentáře, jsem vyvodil, že někteří nechápou smysl filmu Rocky. Absolutně nejde o závěrečný boj. Copak někdy koukáte na film s tím, že se těšíte jen na konečnou bitvu? NE! Jde o to si film užít. Musí mít nějaký smysl. Rockyho nelze brát jako nezávyslé díly. Celé čtyři díly (5 díl je omyl) jsou o vývoji člověka, který se z naprostého bahna, dokázal vypracovat díky takové hlouposti, jako je tvrdá hlava, tvrdá rána, a tvrdá vůle. v prvním díle je postava Rockyho obtloustlým exemplářem znuděného američana, kterou nemohl ztvárnit lépe nikdo jiný než Sylvester Stallone, který byl v době natáčení filmu asi na takové mentální úrovni jako postava Rocky. Jako malý kluk jsem viděl Rockyho snad stokrát a nyní se na něj občas také rád podívám.

V přístavu (1954)

Již rok po natočení filmu Divoch, Marlon Brando pochopil k čemu jsou na obličeji mimické svaly a začal jich dost hojně používat. Nebo to je možná tím, že role vyžadovala více emocí. Každopadně se Marlon naučil bohužel i žvýkat žvýkačky a to na mnoho různých způsobu. Nemluvě o tom jak moc se za rok zlepšíl v milostných scénách. Brando hraje v tomto filmu hlavního "záporňáka." Muže kolem třiceti let, který není vděčný za své jakžtakž dobré postavení v místní mafii, není vděčný za privilegia, kterých se mu dostává. Naopak i v jeho třiceti letech, což už je na vzpouru dost, se začíná bouřit. V jedné scéně říká mafíánskému bosovi, že bez pistolí a svých pomocníků je nula. Ano, je to tak každý článek v mafii je sám o sobě nula, ale dohromady to kupodivu funguje, mafie byly a jsou schopné ovládat ulice, čtvrtě, města. Tomu kdo byl k mafii hodný a byl přínosný, mafie zajistila pokojný život. Pokud se někdo protivý, musí být odstraněn. Bohužel se vždycky našel někdo, kdo se rozhodl risknout to a mafii nabonzoval policii. Terry se v tomto filmu zachová jako práskač a nečeká ho nic jiného než ztráta přátel, ztáta postavení. Po jeho svědectví je mafie zničena a vše končí svým způsobem happy endem. U tohohle filmu jsem se vůbec nenudil. Jen mě mrzelo, že mafiánská rodina byla rozvrácena.

Do útoku (1987)

Perfektní film, kde takřka negramotný otec v podobě Sylvestra Stallona bojuje o svého syna. Jeho syn je bohužel naprosto špatně vychovaný snob, bez pořádného uspořádaného sloupce priorit. Během filmu však poznává u svého otce, že jsou důležitější věci než nažehlené oblečení a deset sluhů za zadkem. Na konec výhra Stallona v soutěži v páce umožní být otci a synovi zase znovu spolu.

Dítě džungle (1998)

Tak tento film jen srší černým humorem. Chlapec, který zná jen džungli a orangutany je vrhnut do velkoměsta a naráží na různé lidi, ale jeho neznalost světa mu nedovolí vše pochopit. Končí to tím, že se rozhodne zabít všechny kdo mu kdy ublížili a to třeba tak, že ho přes telefonní sluchátko zastřelí... Trapné, leč vtipné. U tohohle filmu se nudit nebudete!

Kuře melancholik (1999)

Tak tohle je doopravdy humus. Nesnáším věci kruté, protože si myslím, že jich je ve světě tolik, že už nepotřebujeme další. I když se říká, že před problémy dnešního světa a před jeho krutostí utíkáme, ale nikdo se nevyhne obrázku zmrzačeného ditěte z východu, které si šláplo na minu, v novinách nebo v televizy. Všude kolem nás vidíme kolem krutost, neštěstí. Prostě všechno to nejhorší a ještě k tomu koukat na filmy tohoto typu? Samozřejmě co je na tom, že někdo podřeže kozu, nebo že káně sežere pár kuřátek, ale když se na to všechno podíváte během filmu očima malého nechápajícího ditěte, stane se z toho věc ukrutnější než jsou filmu válečné. Když jsem se na tento film díval poprvé, nevydržel jsem to a musel jsem ho vypnout, ale dokážu pochopit, že věci které zde já kritizuji může jiný divák chválit. Podle mě nejde u filmu jen o herecké výkony, ale jde o film jako celek a myslím si že takovéto filmy nejsou za potřebí.

8. míle (2002)

Mimořádně vydařený film, kde se můj názor ztotožňuje s názorem kritiků. Všichni totiž tento film očekávali s napětím a s radostí z toho jak zkritizují slavného EM... Ten ovšem svojí roli zvládl tak perfektně, že mnohým kritikům spadla čelist tak nízko až si na ní šlápli. Atmosféra chudinské černošské čtvrti, kdesi v novém kontinentě je úžasná. Všude samé gangy ozbrojené až po uši a mezi nimi jeden mladý bílý človíček, který si snaží vydobít trochu respektu. Film je o tom jak ho všechny možné okolnosti dovedli k tomu, že musí být tvrdý a neústupný, aby dostal své. Myslím, že tento film musí ocenit i lidé, kteří zrovna HipHopu nefandí, protože jde prostě o to, že ta hudba k té atmosféře patří. Když koukáte na dokument o moravě taky se nevyhnete tonum Moravanky.