Večírek (2017)

Velmi příjemná "divadelní" konverzačka, trochu ve stylu Boha masakru (formou, ne obsahem)... kdo má tohle rád, nemůže šlápnout vedle

To (2017)

Obyčejná letní spotřebka...

Wind River (2017)

Skrznaskrz obyčejná, ale poctivá kriminálka... nic co by tu už dlouho nebylo... pravda, ne každý rok, ale jednou za pět let určitě... tentokrát 3 a půl*

Mlčení (2016)

Nejsem věřící, ale soustředěné a upřímné Silence považuji ve Scorseseho filmografii za zvláštní úkaz, dokazující sílu jeho talentu víc, než jeho předchozí efektivně roztříštěný film. Navíc je příznačné, že existují takoví lidé, kteří Silence odsuzují jako křesťanskou agitku a přitom adorují nedávný Gibsonův Hacksaw Ridge, který je opravdovou agitační zhůvěřilostí, jen tam občas létají střeva vzduchem... Ano, forma je obsah a pokrytectví je názor... Mě Silence sice tématicky minul, ale filmařina je to dechberoucí.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nechtěně komický válečný film. První třetina je asi nejulítlejší náboženská agitka v dosahu, druhá třetina by se mohla jmenovat Monty Python´s Full Metal Jacket a po takové náloži už snad ani nejde brát vážně obligátní Gibsonovské násilnické porno (které se válečnou vřavou spíše opájí), o závěrečném nemístném patosu nemluvně... Opravdu "neodolatelně" směšné... A to říkám s plnou úctou k válečným hrdinům.

Příchozí (2016)

Směšný scénář zůstane i v rukou schopného režiséra směšným scénářem... U filmu, který se bere tak moc vážně, jako Arrival jsou základní logické nesmysly dost problém.

La La Land (2016)

Totéž co u Whiplash, nesnesitelnost sledovani zaručují především totálně nesympatické postavy... a když nemáte postavy, zbyde vám křečovitá kýčovitá snaha o efekt a trapně prvoplánová a průhledná snaha dojmout diváka... Na mě tohle prostě neplatí... Kromě kalkulu ten film nic nenabízí.

Lída Baarová (2016) odpad!

V podstatě je zábavné, jak ten film nefunguje vlastně v žádné složce... Stejně je zábavné vysledovávat i ty nejdrobnější chybky... všimli jste si třeba, že na portrétu hitlera v kancelářích je opravdu hitler, který není ani trochu podobný Křížovi? Že by v téhle realitě existovali hitlerová dva? A byli to bratři?