Terminator Genisys (2015)

Trošku guláš s těmi časovými linkami, dobré odkazy na předchozí díly. Emilia je na zahrání Sarah až příliš milé děvče, chtělo to nějakou drsnější herečku :-)

Humr (2015)

brilantní, absurdní, některé záběry jak barokní obrazy ... škoda, že jsem tenhle kousek viděl až teď, ve Varech by to vyznělo lépe.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Kéž by někdy takhle vypadal nějaký český retro-seriál .... :-)

Z for Zachariah (2015)

A to je právě to peklo v zahradě Eden ... jako fanouškovi post-apo se mi to líbilo. Jasně kdyby to bylo o zabíjení zmutovaných potvor tak by to bylo lepší o tom žádná, ale i pohled do zázemí je zajímavý :-)

Marťan (2015)

možná až moc nalinkované, film prostě celou dobu směřuje k tomu co už víme, že se musí stát. sice se v průběhu děje mění to jak se to konkrétně má stát, ale výsledek je očekávaný a vždy stejný. lepší ***. Když chcete postavit bombu nechte to udělat Němčoura :)

Výchozí bod (2014)

Dobrý soundtrack... Díky skupině The Do jsem vlastně objevil tenhle film. Pár hodně dobrý replik, hudba, a hipstersky filmový look.

Jiná země (2011)

nízkorozpočťák se vším šudy ... třesoucí se amatérská kamera s jediným efektem a to zoomováním zde zřejmě není tak úplně záměr jako znouzecnost a "instagranová" barevnost je v roce 2010 dost vizionářská :-). celkově na mně film ale působí docela dobře, hlavní postava možná ještě měla v jisté části filmu dostat nějaký další rozměr, protože někde ve dvou třetinách filmu mi přišlo, že už je to příliš rozvleklé. lepší***

Franny (2015)

dej mi připadal jako absolutní klišé. skoro jsem u toho usnul a proto nehodnotím :-)

Navždy pannou (2015)

Zajímavé drama o tom jak těžké je být v dané Albánské vesnici ženou, které zde má opravdu hodně podřadnou úroveň a žádná práva.Proto je zde pravidlo že se můžou stát mužem za podmínky dodržení sexuální abstinence. A jak těžké je se proměnit zpátky v ženu., když už nemusí i nechce býti mužem. Občas mě vadilo trošku nereálné chování některých postav, které hned nepoznali, že hlavní postava je žena. Z filmů co jsem na 50.kviff by toto spadalo do té lepší poloviny.