Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Občas otravný, ale po většinu času geniální seriál. Alespoň do určitého počtu sérií, čert ví, jak se zvrtlo po roce 2010. Sem tam si vzpomenu na ten film, kde Jason Bateman motivuje své nadřízené historkou o jeptišce, která se zarputile odmítá nechat ošukat, přitom je nadržená jak negr v base a s každým nepřesvědčivým NE!! co vykřikne, myslí "strč mi ho tam!!". Nějakým způsobem to souvisí s tímhle seriálem.

G. I. Joe (2009)

Všechno se samozřejmě odvíjí od očekávání, já chtěl prostě a jednoduše jako každý nějakou tu miloučkou akcičku na vybílení čelního laloku, abych zabil jeden podělaný večer ve vydýchaném sále, jenomže, světe div se, i ta sračkovitost má své meze.

Strážci - Watchmen (2009)

Snyder se chopil nejlepšího komiksu všech dob, opsal ho do každého druhého písmene, přihodil dokonalý vizuál a vznikl jeden z nejinteligentnějších a nejúchvatnějších filmů všech dob. Mimo geniálního scénáře, výborných hereckých výkonů a dechberoucí vizuální stránky musím pochválit perfektně sestavený soundtrack. Watchmen zkrátka vládne nejen na poli komiksových adaptací a osobně ho považuji za nejpreciznější film desetiletí a Ultimate Cut je přinejmenším ultimátní.

Quantum of Solace (2008)

Málo Bondovské, přesto fenomenální. Dravé, agresivní, dynamické, agent 007 nekompromisně ženoucí se za vrahy své jediné. Forster jde cestičkou, kterou mu Cambell našlápl, přerod na člověka ve vší zranitelnosti a zuřivosti je dotažen do kýženého závěru a já jsem s tímto návratem k počátků (From Russia With Love) nadmíru spokojen.