Oko bere (2008)

Jelikož jsem v black - jacku zběhlý asi jako lesbička v kouření péra, tak jsem při ochcávačkách v casinu netušil která beží, ale Oko bere jsem nakonec statečně dodíval. Kdysi jsem četl rozhovor se Selmou Hayek, která výstižně řekla, že za špatné filmy se dostává hromada peněz, ale ty dobré aby člověk točil skoro zadarmo a taková Kate Bosworth se mi jeví jako nechutně komerční děvka, co za svůj krátký život nehrála v jediném dobrém filmu a to se tímhle (21) rozhodně nemění. Zato Jim Sturgess se každou rolí lepší, má budoucnost a takový Kevin Spacey a Laurence Fishburne tu jsou vyloženě omylem. On je tenhle film docela zábavný, ale nakonec doplácí na stupiditu a předvídatelnost. Nicméně ty dvě hoďky mi utekly rychle, zasmál jsem se nad touhle ptákovinou a teď bych prosil nějaký dobrý film.

Umění lhát (2009)

Ricky Gervais je zřejmě fascinován posmrtným životem a když mu bylo při natáčení Města Duchů striktně zakázáno kecat rejžovi do řemesla, tak si neodpustil aspoň sáhodlouhý dialog na toto téma ve svém (filmovém) režijním debutu. Mně se hodně líbil námět - svět ve kterém všichni mluví pravdu, teda kromě Rickyho a kam až to může takový prolhaný parchant dotáhnout. Jenomže Umění lhát je ve výsledku hrozně plytké, chybí tomu spád, romantická vsuvka je otravná a těch 99 minut se příšerně vleče, ten chlap má halt talent udělat z tak zajímavého námětu extrémně nudnou podívanou, snad jeho další film bude lepší. A taky že je.

Batman vs. Red Hood (2010)

Akce střídá akci, výborná animace, inteligentní scénář... Co víc si přát?

Superhvězda Superman (2011)

Superman zrovna nepatří mezi mé oblíbence. Filmy s ním obvykle přetékají patosem, pořád zachraňuje tu svou uječenou holku, když mu někdo před ksichtem zamává kryptonitem, tak padne na hubu a je to hlavně klaďas k zblití. To samozřejmě neplatí, když spojí síly s Batmanem (Superman/Batman: Public Enemies) nebo rovnou přizve celou bandu sekáčů (Justice League: The New Frontier a Justice League: Crisis on Two Earths). Hlavní klad tohoto dílu je pro změnu animace. On už tu Superman není ten frajírek s extrémně velkými rameny a malýma očima, animace je propracovanější a všechno vypadá tak nějak líp, od Superman: Doomsday skok k lepšímu. To je bohužel asi taky jediný klad. Děj je sice neobvyklý, Superman umírá a Lex Luthor se na konci polepší, ale o to víc je nezáživný a sentimentální. Akce je pomálu, Superman nemá žádného důstojného protivníka a pořád jenom fňuká a lítá s holkou. Snímek je to koukatelný, ale když ho neuvidíte, tak vážně o moc nepřijdete.

Hulk na neznámé planetě (2010)

V tomhle dílu Hulka vysadí na jisté planetě, domorodci ho zajmou, strčí do arény a on tam všem rozbije hubu. Díky jakémusi svítícímu disku se Hulk naučí mluvit a je tu vlastně vykreslený jako inteligentní a obětavý chlapík, který má občas své chvilky. Většinu filmu v aréně masakruje roboty, šutrové chlápky a sem tam se mu pod pěst připlete obří červ, takže to je ve výsledku jakási sci-fi napodobenina Spartaka/Gladiátora. Už to prostě není Hulk jak ho známe, ono se v něm na konci dokonce probudí svědomí, nicméně tento film je nadmíru zábavný, má ucházející animaci i akci, děj neurazí, akorát ten konec brutálně sráží celkové hodnocení, nad ním se připobleje snad každý. Kurva drát SPOILER.

Hulk Vs. (2009)

Hulk vs. Wolverine je znatelně lepší. Akce je hodně a je neobvykle brutální. První půlku to do sebe nasraný a nasranější rubou a sekaj, pak ale přijde na scénu nahláškavaný showman v červeném a to začíná ta snad ještě zábavnější část. O useknuté ruce tu není nouze. Je to jistě ten nejlepší animák, kterým nás Hulk poctil. Hulk vs. Thor je hovadina. Je to teda méně zábavné, méně akční a méně cool. Já osobně mám tak trochu averzi vůči celému tomu Thorovu světu, přitepleným maníkem s kladivem začínaje a zeleným smolařem konče. Všechny ty rádoby ušlechtilé žvásty mě hrozně vytáčí a celý tenhle díl mě ničím nezaujal.

Všechno musí pryč (2010)

Will Ferrell dostane padáka, žena se na něj nasere, vyhodí mu věci před dům a zmrazí účet. Protože utratil všechny prachy za pivo a nemá na odtahovku, tak mu nezbývá než se zabydlet na předzahrádce svého domu. Během netradičního pobytu šmíruje sousedy, skámoší se s těhotnou ženskou co se přistěhovala naproti přes ulici, zaměstná znuděného negra a nakonec se rozhodne rozprodat své věci. Will Ferrell ve vážné roli není špatný, ostatně už bylo na čase si nějakou střihnout, akorát je to celé tak nějak o ničem. Nechápu účel točení takovýchto filmů, koho zajímá jak si nějaký zdeptaný looser zpytuje svědomí a rovná sračky uprostřed Arizony. Druhá polovina byla nuda a bylo mi to stejně všechno u prdele. Nečejte nějaké duševní obohacení, dokonce ani zábavu nebo odreagování, prostě jenom zabití necelých dvou hodin, které se dají využít mnohem produktivněji.

Země mrtvých (2005)

Všiml jsem si, že IQ zombíků v Romerovo filmech má vzestupnou tendenci. V Noci Oživlých Mrtvol se zombík naučil rozbíjet šutrem okno, ve Dni Mrtvých se naučil salutovat a střílet a tady zombík už umí střílet, sekat sekáčkem na maso, plavat, používat sbíječku a v neposlední řadě se jakž takž dorozumívat. Inu došli to zombíci za těch pár let dlouhou cestu, příště už budou řídit auto a pořádat orgie. Romero si vzal ze zombíků příklad a taky zvolil pokrokovou cestu, takže se 80tkové šplouchance krve, střev a končetin střídají s hnusně počítačovými headshoty, ale překvapivě mě to moc nesralo, dokonce mě ani nesrala ta všudypřítomná béčkovitost a odporně kladný Simon Baker, asi to bude počasím. Takže téměř žádné lekačky (až teda na jednu, kterou si rejža odpustit nemohl a já si u ní tradičně málem ukousl prst), sympatičtí hlavní hrdinové, chytrý zombie negr a pak samozřejmě ty úchylné megabrutální scény typu - Zombík sekáčkem usekne vojákovi ruku s granátem, voják spadne na granát, granát vybuchne a voják se rozprskne na sračky, nejen tady jsem se přistihl, jak se řehtám jako hovado. Všechno je zkrátka jak má být.

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Film ukazující poměry v jedné Brazilské věznici z pohledu naivního doktůrka. A že jsou tu poměry mizerné. Tady se nad deset let se stává doživotí, poněvadž koho nezapíchnou, ten umře na AIDS. Po prvních několika minutách přejde šok z prosté skutečnosti, že oni tam kurva fakt žili a nezbývá než přetrpět nezáživnou story, zpestřenou občasnými flashbacky z civilního života zločinců, ve kterých nechybí ustřelené makovice. To nejvíc šokující ale přijde na závěr, kdy se vězni stávají lovnou zvěři. Vězni jsou tu vykresleni příliš kladně, takže jako záporáci tu jsou vlastně jenom ty chlapci od policie. A jak na konci říká doktor - zná se jenom ta verze od vězňů, takže kdo ví jak to ve skutečnosti bylo. No prostě je to hrozná nuda.

Hells Angels on Wheels (1967)

Když pomineme laciný look, průměrné bitky a málo Jacka Nicholsona, tak je to celkem dobrý film, akorát posledních pár minut je ubíjejících.