Dying in Abundance (2009) odpad!

Ekofeministka odpoví každou otázku aneb jak to dopadá, když se chceme zbavit odpovědnosti za své rozhodování.

Einsteinova velká myšlenka (2005) (TV film)

Hraný populárně naučný dokument, který dává přednost formě před obsahem. Většina diváků se pravděpodobně z fyziky nic nového nedozví, ale netradiční podání si mě dostalo svým silným příběhem.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Třetí série Fargo má velmi silný začátek, který začíná jako thriller a ve druhé části série se pomalu mění v mysteriózní thriller. Tato změna nemusí každému sedět, já považuji první část za lepší, přesto opět noví nepříliš známí herci hrají výborně, děj má spád, je nepředvídatelný a často je velice zábavný až vtipný. Při hodnocení neváhám dát plný počet, i když první série byla lepší (a druhá série zase slabší).

Fimfárum 2 (2006) odpad!

Po dvou příbězích jsem se rozhodl sledování ukončit a šetřit svůj čas. První příběh je čistá socialistická propaganda a druhý je naprosto nesmyslná slátanina.

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Toto nic v šesti hodinách se pro mě postupem času stalo nedokoukatelné... ** dávám za pokus vykreslit důležité historické události, které změnily celou Evropu.

Frontline - Pro Samu (2019) (epizoda)

Vzácný pohled drsných záběrů ze skutečné války? Spíše kýč plný největších dnešních stereotypů, jak správně vylíčit v médiích škaredé věci. Pokud je získání jednoho kusu ovoce svátkem pro celou rodinu, pak vlastnictví mobilního telefonu povinností, stejně tak mobilní data. Trpí lidé ve válce? Předně děti, proto se utrpení ukazuje zásadně na dětech - na ostatních až zase tak nezáleží. Bojovali v Aleppu různé strany? Ne, jasně se zde dozvíte, že to byly pouze chudáci běžní lidé proti vládě s podporou Ruska. Rusové samozřejmě byly tak zlý, že pokud jste potřebovali jet navštívit přátele v Turecku (kteří ačkoliv to nebylo zmíněno, tak podporovali opačnou stranu), Vás pustili oběma směry. A nakonec Vás ti zlý agresoři nechají jen tak odjet... Bohužel drastické záběry s komentářem vyprávějí příběh, který Vám říká co si máte myslet, nikoliv co se opravdu stalo. Běžně bych hodnotil odpadem, zde jsem kvůli některým věcem hodnocení upravil, aby bylo jasně vidět, že jsou přínosné.

Gepard (1963)

Čím delší doba uplynula od prvního zhlédnutí Geparda, tím více oceňuji jeho kvalitu a kulturní přínos. Děj po celou dobu filmu ubýhá jen velmi pomalu, přesto Gerpard není zdlouhavý a ani nenudí. Přibližně o 20 let později natočené Vzpomínky na afriku přinesly úchvatnou podívanou plnou záběrů z afriky, které časem zevšedněly. Narozdíl od nich v Gepardovi se divák kochá krajinou slunné Itálie, zdejších zámků, vesniček a společenské zábavy pro horní vrstvu, které mají dnes stejné kouzlo jako v době vzniku. Kromě toho Burt Lancaster v roli hlavy rodu Salinů předvedl vynikající výkon. Velkou poklony si také zaslouží závěrečný 50-ti minutový bál, který je nejen pastvou pro oči.

Goyovy přízraky (2006)

Celý film vyniká především vhodnými kostými a kulisami spolu s výborným hereckým obsazením. První polovina filmu je naprosto vynikající drama zobrazující hlavně poměry v katolické církvi a jak se žilo ve Španělsku v době před velkou francouzkou revolucí. Přibližně v polovině filmu proběhne zmíněná velká francouzká revoluce a na řadu přijde "záchrana" v podobě Napoleona. V této části se změní celé pojetí filmu a pokládám ji spíše za méně zdařilý "druhý díl". Skutečné milovníky dramat čeká čas od času i pekelně černý humor v podobě pár vtípků.

Himicu no hanazono (2007) (seriál)

Tajemství paní Hanazono jsem v podstatě shlédl omylem. Od první chvíle bylo jasné, že celý seriál míří na široké masy a kvůli tomu některé scény zbytečné sráží celkový dojem. Pro mě se jednalo o první japonský seriál, jehož netradiční prostředí a kulturní hodnoty tvůrců posunují zážitek výše, než je běžné u podobných děl. V průběhu času se mění žánry mezi komedií a dramatem, kvalita kolísá od 70 % do 90 % a z tohoto důvodu dávám zasloužené ****.

History of Britain, A (2000) (seriál)

Historie Británie je „suchá“ lekce dějepisu ovlivněná osobními názory autora. Moje hodnocení je 70 %.