• Krátkometrážní

Usměvavá zem (1952)

Masáž vemene soudružky Malininové je kult, ale jinak se to skoro nedá.

Stínu neutečeš (2009)

Babička je senilní a zlá, takže zabývat se jejími nápady = nic víc než mít záminku pro natočení tohoto filmu. Podobných vychytávek je ve scénáři víc a bohužel k nim musím připočíst i závěr, od kterého jsem si bůhvíproč dovolila něco očekávat. Určitě se ale dají najít i klady, především depresivní atmosféra venkovské samoty (kameraman Diviš Marek se nezapře) a Pavel Landovský (jeho postava je jako jediná vyšinutá správným způsobem). Během projekce jsem cítila spíš nervozitu než napětí, ale i to se počítá; na nudu si stěžovat nemůžu. Co mě ale rušilo, byly zbytečné a směšné scény. Z toho, jak se vždycky tvářili osudově, když pluli na tom voru, jsem málem mlátila hlavou o zem. Navíc všichni divně mluví a ta holka je divná celá. Ještě otázečku: Proč krájela ten dort?

Lille soldat (2008)

Ale vlastně docela chápu, že člověk, kterého napadne natočit film o vysloužilé vojandě, která pracuje jako šoférka otcovy děvky, pak zapomene, co tím chtěl říct.

Themroc (1973)

Když jsem o tomto filmu poprvé slyšela a viděla z něj pár ukázek, nemohla jsem uvěřit, že je tak málo známý. Natěšená na originální surrealisticko-anarchistickou podívanou se skvělými herci jsem si na Themroc brzy našla čas. A už chápu, proč se na něj zapomíná. Ona je to totiž dost zdlouhavá a vyšeptalá rádoby avantgarda. Úporně se snaží strašit obrázkem přecivilizované společnosti a anonymního davu, a přitom nechává komparzisty, aby civěli do kamery. Nicméně živočišnost buřiče Michela Piccoliho je velmi přesvědčivá.

2012 (2009)

Digitální svět se řítí do digitální záhuby a já mám fandit bandě trotlů, aby to přežila. To jsou dneska filmy...

Junior Bonner (1972)

Zatím nejnudnější a nejméně peckinpahovský Peckinpah, co jsem viděla. Má to takovou tu atmosféru vesnických slavností, kterou tolik nenávidím - samé tlampače, pitomé písničky, spousta špíny a zpocených lidí, kteří se baví těmi největšími možnými nesmysly. (Ovšem jak praví klasik, "Sam to tak asi chtěl".)

Bolest (2006)

(2,5 *) V některých momentech se mi to dost líbilo, ale výhrady rozhodně mám, a holt docela závažné. Předně mi připadalo, že ti duchové se nás bojí víc než my jich. Postavy filmu naštěstí byly natolik hloupé, že si užily dost zla i tak. (Posílat holku těsně před porodem do hořícího domu, aby tam hledala pošahanou sousedku... No já nevim...)

The Devil in Miss Jones (1973)

Neříkejte pořád, že je to lepší než Deep Throat. Není. Je to jen nudné a odpudivé porno, které nabralo těžší myšlenku, než při svém žánru unese.

Billy Elliot (2000)

Všichni jste na mě zlí a pak ze sebe ždímete slzy u takových kýčů, abych si myslela, že já jsem ta bez srdce. Kašlu na vás, neřádi, a jdu si radši pustit starou dobrou Kes, ze které je mimochodem minimálně polovina Billyho Elliota (špatně) obšlehnutá.