kolodej1

kolodej1

Luděk Nerad

okres Kladno
Byla to láska, protože mi bylo nevolno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 7.1.2019  21:07
    La La Land (2016)

nechápu nadšení některých pisatelů, zřejmě ve stínu oscarových ocenění. Já ale vidím velmi plytký příběh, jehož banalita těžko může být větší. Sice by se dalo říct- zajímavá vizuální stránka, ale té škodila přecolorovanost snímku (jak když člověk kouká na animák ). Dvě hvězdy jsou za Goslinga v hlavní roli a za snahu popularizovat jazz u mainstreamového diváka. JInak bída a oscarový omyl, který jsem stěží dokoukal

• 28.11.2017  18:40

dávám vysoké hodnocení, přesto, že hlavní dějová linka je vlastně nesmyslná. Nemyslím si, že ten, kdo si jako český občan chce osvojit dítě (u kterého je od začátku navíc předpoklad, že je jeho ), musí podstoupit stejnou proceduru jako imigrant, který se chce dostat do Anglie sňatkem. A že by hrozili podobné sankce za předstírání vztahu, to mi taky nepřijde věrohodné. Vše ostatní je ovšem v tomto filmu skvělé, herecké výkony, dialogy, celková atmosféra. Stačí vypnout mozek a sledovat tento film coby pohádku, jako rodinný film má tohle zaděláno na vánoční klasiku. Závěr pak dojme i takového cynika jako jsem já a přitom nemám podivný pocit jak to často bývá, že jde o citové vydírání

• 9.10.2017  19:53
    Trapný padesátky - Bůh sexu (E03) (epizoda) (2017)

vydrzel jsme tri dily, aniz bych se alespon jednou zasmal. Je to velice lacine, jak co se tyce pokusu o humor, tak investici do nataceni. Je zajimave, jak v nove otevrenem podniku lze spatrit vzdy pouze lidi, kteri se podileji na dialogu, jinak tam nikdo jiny neni. Cisi z toho naprosta bezradnost a obycejna lidska hloupost. Troufam si tvrdit, ze kdyby podobny serial vymysleli nahodni lidi z ulice, hur by to nedopadlo

• 19.1.2017  00:54

uf, to tedy byla pitomost. Nebýt to Amoldovar, tak by hodnocení bylo ještě o dost nižší. Spíš než že by to bylo vtipné, jsem spíš měl pocit, že si režisér dělá legraci z diváků. Velmi slabá gay komedie a hlavně vysloveně slátanina. Celkem krátký film, ale je tak nudný, že jsem měl problém to dokoukat

• 26.12.2016  12:45
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

čirá zoufalost, splácanina bez špetky pohádkové atmosféry. Není náhoda, že většině diváků připomínala atmosféra v zámku a okolí spíše bordel. Když Radost prohlásí hlasem a dikcí vysloužilé kurtizány: a kdopak je tohle?, tak jsem měl fakt dost. Něco tak špatného jsem hodně dlouho neviděl. Že film vznikl, to mě nepřekvapuje, sraček vzniká dost a proč si neudělat hezký výlet k moři, že? Co mi ale není jasné, že takovou zhovadilost byl někdo schopný dát do vysílacího plánu ČT? To snad o něm rozhodují jen samí dementi?

• 17.3.2016  23:45
    Fénix (2014)

to tedy byla síla, tohle, že je film s hodnocením kolem 70%? Takováhle slátanina? Kam jste dali mozky, přátelé? Hlavní problém je v naprosté nevěrohodnosti klíčové zápletky filmu. Johnny by musel být dementní, aby manželku nepoznal. A vůbec celé chování postav postrádá logiku a zaujetí, je to pekelná porce nudy. Když k tomu přičtu podprůměrné herecké výkony, považuju za své osobní vítězství, že jsem tuhle pitomost dokoukal až do konce. Před tímto filmem varuji, je to ztráta času.

• 29.2.2016  19:47

zpočátku to ještě šlo, ale postupně mě to bavilo stále méně a méně. Záběry ruční kamerou už v X-tém filmu ztrácejí své kouzlo a spíš otravují, taky si nešlo nevšimnout, že ty tzv. poruchy na kameře zorvna vždy zapadly do nějaké scény, která by se složitěji točila, tak si autor pomohl tím, že tyhle místa prostě vyrušil. Příběh se nemůže příliš opřít ani o děj, dost jednoduchý až slaboduchý. Nebavilo mě to ani mě to nevystrašilo. Dvě hvězdy je myslím víc než si film zaslouží. 30%

• 28.2.2016  00:09

film se odehrává v pomalém tempu, trochu je na něm cítit doba, ve které vzniknul, dneska se takové film už netočí. Dost netypický Delon, nicméně on kvalitu snímku jednoznačně drží, ta dívka je krásná. Jinak příběh to není zase kdovíjak impozantní, spíš průměrný a samotný závěr není příliš povedený. Ale zase je to řemeslně moc dobře natočené, důmyslná kamera, takže lze říct, že jistě film stojí za vidění

• 27.2.2016  01:44
    Dvojkrok (2014)

vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat a jestli to bude za něco stát, ale byl jsme velmi příjemně překvapen. Tenhle film s jednoduchým příběhem, ale důmyslným zpracováním, mě velmi zaujal. Je zde krásně vykreslený hlavní padouch. To, co se ve filmu děje, vypadá uvěřitelně, jak dialogy, tak akce, zkrátka nic mi tu nevadilo. Nechybí napětí a hlavně zvědavost, která člověka provází filmem s touhou dozvědět se, jak to skončí. Moc se mi tenhle nenápadný film líbil a přesto, že toto téma už bylo mockrát zpracováno, tahle verze podle mého patří k těm nejlepším

• 26.2.2016  23:21
    Kodaň (2014)

tady pro mě není co řešit, to je jasně film za plný počet. Je to dáno především atmosférou tohoto filmu, o té to především je. A ta je tak výborná, že mě film zcela dostal. Přitom k ústřední dvojici jsem si musel hledat cestu, ale postupem času si mě získala. Samotný děj, tedy cesta po stopách dědy, byl spíš jen záminkou pro vykreslení rodícího se vztahu mezi Williamem a Effou. Přirozené dialogy i chování postav, krásné lokace, příjemná muzika - to je dohromady super koktejl, který jsem si s chutí vypil

• 26.2.2016  23:05
    Pečovatel (2014)

je to takový ten thriller, ve kterém není ani chvilka vydechnutí. Vše je to z pohledu policejního inspektora, který je prakticky stále v záběru. Hlavní předností snímku je sevřená temná atmosféra, která jen podtrhuje už tak velmi depresivní téma příběhu. Trochu mi tam akorát neseděla ta finálová scéna s nelogickým sólovým zásahem inspektora. I tak velmi kvalitní film, který stojí za vidění

• 26.2.2016  22:03

vlastně velmi prostý a jednoduchý příběh, který dost působí na city, ale přitom není vlezlý. To je důvod, proč se mi na to dobře koukalo. A moc jsem držel tomu smutnému chlapci palce, aby mu ten závod vyšel. Moc pekne a doporucuju i tem, co maji proti tvorbe z tohoto regionu predsudky

• 7.2.2016  02:17

takový malý velký film, jehož téma mě dopředu nijak moc nenadchlo. Jenže jsme byl mile překvapen. Není to film nabitý hvězdami, ani není plný dynamického děje, ten je vlastně velmi prostý. Ale o to tu nejde, jde spíš o formu, jakou je film vyroben. Je to o zachycení atmosféry, nálady, pocitů, to všechno se děje nenásilně a uvěřitelně, prostřednictvím dialogů mladé holky a ještě malého, i když mimořádně inteligentního kluka. I díky výborné hudbě se film strašně dobře sleduje, ani na chvíli jsem se nenudil, pro mě to byl zážitek, kterému nemůžu vlastně nic vytknout. 90% a doporučuju všem vnímavým filmovým fanouškům

• 2.2.2016  23:43
    Ten třetí (2013)

velmi mě to zaujalo, jediné, co bych tomu mohl vyčíst, že je film složen ze tři příběhů, které toho až tolik zase nespojuje. Ještě lepší by bylo vzít jeden z těch příběhů (nejspíš ten s Brodym) a věnovat se mu celý film. Je to samozřejmě těžší jeden námět rozpracovat na délku celovečerního filmu, aby to neztratilo ten potřebný náboj. Že si to autor usnadnil třemi vlastně izolovanými příběhy v jednom filmu, je pro mě důvodem, že nedávám plný počet. Jinak to ale byl pro mě pozoruhodný film

• 2.2.2016  23:28
    Ghadi (2013)

prijemny film, na ktery se dobre diva, ale na muj vkus byl prece jen az prilis naivisticky na to, abych ho hodnotil vys. Jinak filmy z tohoto regionu to maji u nas trochu jednodussi, lidi uz oceni jen ten samotny fakt, ze se jedna vlastne o civilni snimek, ktery je snadno stravitelny i pro evropskeho divaka. Kazdopadne je to mily, lidsky pribeh, ktery stoji za to videt

• 1.2.2016  23:44

pro me osobně to byla především dost nuda, zase tak strhující děj to nemělo, ten byl spíš dost řídký. A kdo úplně neujíždí na alžísrkých reáliích, tak si to dle mého příliš neužije. Možná, že je problém i u mě, že tohle téma pro mě bylo tak odtažité, až to bylo na škodu. Navíc dějový vývoj a postupné sbližování hlavních hrdinů bylo tak učebnicové, až to chvílemi šustilo papírem. A pu mě dost těžko může fungovat film, který má pracovat mimo jiné s napětím a vykalkulované vyústění filmu už je dopředu zřejmé

• 1.2.2016  16:38

tak v tomhle případě mám zcela jasno, to nemůžu hodnotit jinak než za plný počet. Nenápadný film, který je ale natočen s velkým citem. Je protkán dobrým humorem, přitom vůbec netlačí na pilu, působí to nenásilně a přirozeně. Přitom je to ten z filmů, které mají tu moc lidem zlepšit náladu a do duší zanést pohodu. A přesto všechno se sem vešla i kritika tehdejší španělské diktatury. Výborná a docela originální náladovka

• 29.1.2016  21:09
    Láska pod hvězdami (TV film) (2015)

co k tomu říct? Červená knihovna jak vyšitá. A to po všech stránkách, jak co se děje týče, tak hereckými výkony. Kdo tenhle specifický žánr nemusí, měl by se tomuhle TV dílku širokým obloukem vyhnout

• 25.1.2016  23:13
    Rozervaná duše (TV film) (2014)

zase tak mimořádné to dle mého nebylo. Ano, dobré zachycení narušené psychiky v podání Davida, na druhé straně film nepřinesl už nic víc dalšího. Že hlavní a vlastně jediný hrdina není v pořádku, bylo jasné po pár minutách i jaká je realita, co se jeho matky týče. A zbytek filmu už se jen člověk utvrzoval v tom, co už věděl. A tak i přesto, že se jednalo o přesvědčivý herecký výkon, chvílemi jsem se docela nudil

• 17.1.2016  00:03
    Slon (2003)

o tomhle filmu se dá říct, že zde bylo všechno špatně. Být to od jiného režiséra, měl by tu maximálně 40%. Nejdřív jsme svědky mimořádně nezáživného představování jednotlivých postav, které navíc nevede k tomu, aby si k nim divák vytvořil jakýkoliv vztah. Potom máme tu čest seznámit se s pozdějšími útočníky, jejichž motivace a uvažování působí nevěrohodně, už jen to, aby se našli dva takoví magoři na jedné škole nebývá asi typické. Korunu tomu pak nasadilo samotné finále, kdy lze těžko uvěřit, že si útočníků do té doby než začali střílet nikdo nevšímal a všichni byli v klidu,přesto, že se se zbraněmi nijak netajili. I reakce obětí byla nesmyslná a nevím, proč bylo takové nevěrohodné vyznění schválně zvoleno. Buhví proč se po škole dávno po začátku masakru stále motala spousta lidí, někteří šli i střelbě naproti. Nelze se tedy divit, že mě masakr nijak nezasáhl, přesto, že určitě nejsem bezcitný, jde zkrátka o selhání režiséra, že to neuměl natočit. A někdo by mu měl vysvětlit, že dlouhý dialog o fotkách je dobré ve filmu doprovodit alespoň jedním záběrem na některou z nich místo snímání nic nevyjadřujících obličejů. Špatný film po všech stránkách

• 6.11.2015  14:19

tak tohle musím hodnotit rozhodně pozitivně. Jako příběh samozžejmě žádný skvost, v kterém by se dala snadno najít různá klišé, v tomhle případě je ovšem podstatné, jak film fungoval coby komedie. A v tomto směru snímek v žádném případě nezklamal, míst pro zasmání tu bylo opravdu dost, špičková pak byla figura řidiče. Nenáročná podívaná, která ale všem se smyslem pro humor zvedne náladu. Mohu jen doporučit

• 6.11.2015  14:15

upřímně vzato mi film přišel tak trochu zbytečný, osudy účastníků příběhu mě nijak zvlášť neoslovily, asi to více zaujme dětského diváka. Jestliže to měla být komedie, tak jsem nepostřehl nic, čemu by se dalo zasmát. V tomto smyslu tedy film selhává. Ani dramatická linka není ničím vyjímečná. Šedý průměr, který bych dospělému diváku nedoporučoval

• 6.11.2015  14:12
    Dealer 2 (2004)

tak dvojka je pro mě ještě lepším filmem než jednička. Ta sice taky nebyla špatná, ale byl to film jedním z řady, jakých jsem viděl X. Tento film už tak typický průběh neměl, výborný byl Mads, ostatně jako obvykle. Oproti prvnímu dílu se taky film více soustředil na vykreslení postav na úkor dynamického děje. Snímku to ale jenom prospělo. Moc dobrý film, který jsem si užil. 90%

• 6.11.2015  14:05

celkem zajímavý film s dobrou atmosférou, který člověka zaujme nejen příběhem, ale i velkou koncentrací exotů. Představitelka Leny moc hezká nebyla, ale možná, že lesbickým holkám se často takovéto klučičí typy líbí, nevím. Mě to ale osobně rušilo při scénách, kde se řešil jejich vztah a sbližování. Jinak je to dobrý film, který i když často řeší závažná témata, tak jeho sledování je pohodové a příjemné. 70%

• 20.10.2015  22:46

velmi nepodařený film, který, kdyby nebyl o Margaret a kdyby jí nehrála Meryl Streep, asi by o něm nikdo nevěděl. Nemá totiž, čím by publikum zaujal. Jedná se o scénáristicky i režisérsky nezvládnuté dílko. Chybí tomu atmosféra, emoce, napětí, jediný důvod, proč by si měl člověk pět minut po skončení filmu na něj vzpomenout, je výkon Meryl Streep. Sama ale nemůže film, který stojí na hliněných nohách, zachránit. FIlm těká mezi výjevy senilní stařeny, která není schopná rozlišit realitu od bludů a fragmenty z její dřívější politické kariéry. Přitom nejde o znázornění jejího vzestupu v politice, jedná se jen o několim zastávek v její kariéře. I kvůli tomu se prakticky vůbec nedá mluvit o nějakém příběhu. Mimochodem, snímek není zrovna pro bývalou premiéerku dvakrát lichotivý, buď jí představuje jako senilní bábu nebo jako nelítostnou mrchu.

• 20.10.2015  21:20
    Whiplash (2014)

skutečně hodně zajímavý film, přitom z prostředí, které by mě nemuselo příliš oslovit. Přesto si mě film získal, především přesvědčivým hereckým výkonem Simmonse, kterému jsem jeho roli totálně sežral. Hezké bylo, že i mladý muzikant nebyl úplně jednoznačnou postavou a od svého učitele se lišil především tím, že byl v podřízené pozici. Film nemám na pěti hvězdách kvůli několika skulinám. Až na úvodní scénu učitel tvrdě péroval pouze bubeníky, ostatní nástroje v orchestru asi pro něj byli dokonalí, což poněkud postrádá logiku. Taky není úplně jasné, proč snášel Andrew šikanu svého učitele, když jistě šlo jít i jinou cestou, prosadit se přes jiný soubor, který nemá v čele takového despotu. Když si tohle člověk ovšem odmyslí, tak mu zbyde zajímavý střet mezi učitelem a žákem, který se čím dál víc mění v souboj

• 18.10.2015  01:59

příjemný film s dobře hrajícím Nicolasem, na který jsem se s chutí podíval už podruhé. Vyšší hodnocení jsem nedal jen proto, že coby komedie to moc nefunguje, spíš je to takové romantické drama.

• 17.10.2015  23:56

já nevím, ale já to věeobecné nadšení z filmu nesdílím, především mi vadí, že si autor ani v rámci žánru nijak nelámal hlavu se základní logikou a jen tak vrstvil příběh, jak se mu zamanulo. Z toho jsme byl jednoznačně zklamán, v samotném závěru to gradovalo, ten byl zoufale pitomoučký. A třeba takové znázornění transformace do minulosti, to bylo velmi úsměvné, jak vystřižené ze sci-fi šedesátých let. Slabé

• 13.10.2015  15:19

dobře obsazená, ale veskrze průměrná komedie pro nenáročné spočinutí u televize. Najde se tu pár opravdu vydařených vtípků, ale taky slabších, spíše trapných. A i celkově je film dost nevyrovnaný a bohužel se neubrání různým klišé, viz milenecký vztah Novotný - Čvančarová. Spíš byl lepší začátek filmu, nejhorší pak závěr na Slovensku, který oponěkud postrádal logiku. Taky mi nebylo jasné, proč s výjimkou paní Divišové, všechny ostatní ženy, využívající hodinových manželů, tvořily jednu nerozlučnou partu a nenašly se ve městě další ženy, které by s nimi neměly nic společného. S bídou 50%

• 13.10.2015  15:06
    Godzilla (2014)

upřímně nechápu, jak někdo mohl být s tímto paskvilem spokojený. Vyplývá z toho, že mu stačí hodně málo. Já osobně jsem už dlouho neviděl nic tak špatného. I když přistoupíme na hru, že se objevila taková mostra na naší planetě, tak stále máme před sebou naprosto nesmyslný děj, kdy se všichni zúčastnění chovají jako idioti, nejvíce pak armáda, která buhvíproč nepoužije moderní vojenskou techniku, i když je film zjevně zasazen do současnosti. Místo, abych cítil zájem a vzrůstající napětí, se mě stále víc zmocňovala nuda. Paradoxně nejnudnější to bylo v době, kdy měl film gradovat. Viděl jsem chaotické potácení oblud, špatně nasnímané záběry, emoce na nule a bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. Stupidní béčkový film, kde je všechno špatně, přiom má neuvěřitelně vysoký rating.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29