kolodej1

kolodej1

Luděk Nerad

okres Kladno
Byla to láska, protože mi bylo nevolno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 16.5.2020  11:39

tak to je fakt pecka. Nevedel jsem moc, co od toho cekat, k filmům o vztahu v rámci jednoho pohlaví jsem dost rezervovaný. Kdyby to bylo o dvou klucích, tak bych na to koukat nevydržel, ale jako hetero chlapovi je pro mě pohled na milující se holky příjemný. Možná, že pro některé hetero holky to mohlo být nestravitelné a naopak by v pohodě daly příběh o zamilovaných klucích, nevím. Každopádně jsem nelitoval a vůbec mi nevadila ani tříhodinová stopáž. Některé věci zde byly netradiční, jednak hlavní hrdinka Adele je přítomna neustále, v jednotlivých scénách a dialozích se kamera většinou zaměřuje na obličej Adele a diváci tak mohou vnímat její pocity, radost, touhu, nejistotu, překvapení, bolest, smutek. Nutno říct, že tomu hodně pomáhá i skvělý herecký výkon, člověk se může snadno vcítit do pocitů Adele, protože z té její tváře je celá škála pocitů velmi autenticky rozpoznatelná. Díky tomu jsou pocity z filmu silnější a vše působí zcela uvěřitelně, není tam nic falešného a vykalkulovaného. Překvapila mě explicitnost sexuálních scén, ani to nebývá zvykem, zvlášť, když se v posteli jedná o lesbický pár. Na druhou stranu tam nebyly samoúčelné, protože beze slov výborně dokreslovaly hloubku vztahu, kterému Adele propadla. Byly to tři hodiny strhující podívané, i když se tam neodehrávají žádné akční scény, jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední rok viděl. Mimochodem, musím souhlasit s tím, co říkala Adele ve filmu jedna holka, že má v obličeji cosi tajemného.

• 15.5.2020  19:53

filmů s obdobným schématem jsem už viděl několik, nicméně tento patří k těm lepším, aniž by šel divákovi příliš naproti. Bylo to syrové, vypadalo to věrohodně. A vyústění příbehu v podstatě nevyhnutelné.

• 15.5.2020  00:30

chytře natočený film, jednoduché dějové schéma, zdánlivě neatraktivní téma, ale ono to přesto funguje. Strastiplnou cestu po kolezích jsem prožíval s hlavní hrdinkou, patrně i díky výborně zahrané roli hlavní představitelky. Celkem nenápadný film, který ale dokáže přinést zážitek.

• 14.5.2020  16:47

skvělá dvojice herců v hlavních rolích, těžko šlo vybrat lépe. I film samotný plynul příjemně a bavil mě, tyhle vztahovky, to je moje. Na můj vkus se ale tímto filmem až příliš prolínaly představy, což v kombinaci s jednotlivými setkáními této dvojice způsobovalo dojem jisté rozkouskovanosti. A mínusem je pak dle mého i nijaký závěr.

• 13.5.2020  14:14

tento film mi doteď unikal a myslím, že je neprávem trochu zapomenutý. Té romantiky ani komedie tam zase tolik není, žádná přeslazenost, což filmu jedině prospívá. Ve výcvikové lince to chvílemi dost připomíná Olověnou vestu, ale místo válečného pokračování se tady řeší vztahy dvou vojáků s místníma holkama. Především scény ze školy jsou pro mě velmi zajímavé, ale i jako celek film obstojí výborně, příběh mě ani chvíli nenudil a i po jeho skončení ve mě stále dozníval. To je pro mě znamení toho, že si ode mě zaslouží vysoké hodnocení. Mimochodem Richard Gere už tenkrát projevil svůj herecký talent.

• 10.5.2020  12:45

na to, o jaké téma se jednalo, tak to byl pro mě stravitelný film. Tyhle film, co řeší coming-out, ty zrovna nemusím, takže je úspěch, že jsem to vůbec dokoukal. Bylo to ovšem podáno vkusně a přijatelně sentimentálně, takže celková atmosféra snímku mě neodrazovala. Jen moc nechápu, proč je to označeno za komedii, pro mě to spíš bylo drama, chvílemi až melodrama, i když tam byly i úsměvné chvíle. A filmu i dost pomáhala přítomnost krásné NIcoly.

• 10.5.2020  01:06
    Případ SK1 (2014)

kriminálka klasického střihu s výbornou atmosférou, kde nešlo o zobrazení brutalit, ale spíš usilovné snahy policejního týmu konečně dopadnout sériového vraha, Přesto, že vrah je vlastně znám už dopředu, tak jsem se rozhodně nenudil

• 7.5.2020  18:47

dost zvláštní film, dobře vytváří náladu, jak pomalým tempem filmu, tak figurkami, které se ve filmu opakovaně objevují a také použitou muzikou. Úplně mi nesedí, že se člověk toho moc nedozví, ani jak to bylo doopravdy s jeho manželstvím ani pravdu okolo fúze. A pak mi vadila jistá nelogičnost příběhu, kdy za člověkem, který se celé dny motá parkem u školy, dochází lidi z managementu firmy a nabízejí mu lukrativní pozici, místo aby ho vyrazili. Přijde mi zkrátka poněkud zvláštní, že nikdo nemá problém s tím, že nechodí do práce. Rušivá byla i dospělácká promluva do duše od malé holky, úplně mimo realitu.

• 1.5.2020  15:08

není to špatný film, ani žádný zázrak, rozhodně tedy ne komedie, nenašel jsem zde místo, kde by byl prostor k smíchu. Ty dialogy ze hry byly dost nudné, i když chápu, že ve filmu měly svůj smysl. V jednom plánu jde o Molierovu hru a v plánu druhém o ženě mezi dvěma muži a tyto dvě roviny byly ve snímku zajímavě propojeny a směřovaly k podařenému závěru filmu

• 27.4.2020  11:26

O Frances McDormand je známo, že je skvělou herečkou, to je hlavním důvodem, proč jsem si tento film pustil. Problém ovšem byl v roli Amy Adams, která vystupovala jako přiznaná karikatura zpovykané rozmazlené husičky. To mi úplně nesedělo, ale byly tam úsměvné momenty, vzal bych tedy film na milost. To by ovšem nemohl postupně sklouzávat v naprosto nevěrohodný duševní přerod této mladé dívky, vlastně během jednoho dne. Vrcholem pak je finále, to je červená knihovna jak vyšitá.

• 26.4.2020  03:46
    U nich doma (2012)

Hodně zvláštní film. Opravdu zajímavý, originální nápad, jak posouvat děj filmu a funguje to. Nicméně v mém případě ne po celou dobu filmu a v druhé polovině snímku už jsem se chvílemi i docela nudil a dokoukával jsem to spíš ze zvědavosti, jak to celé skončí než proto, že bych byl filmem tak osloven.

• 26.4.2020  01:04

Moc příjemný film, Nebyl jsem si nejdřív jistý, jestli ho podle tématu budu chtít vidět, ale nelituju. Narozdíl od některých jiných hodnotitelů zde, nevnímám tento film jako komedii k popukání, pro mě je zde spíš řada úsměvných situací. Rozhodně jsem se ale nenudil. Závěr krásně emotivně vygradoval a písně ve francouzštině neměly chybu. Je to z té kategorie filmů, na který se člověk po čase rád podívá znovu.

• 15.10.2019  19:22
    Premiér (TV seriál) (2019)

rak tomu se říká peklo, přátelé. Alespoň teď víme, co je to absolutní dno. Takhle to dopadá, když sebestředný imbecil bez špetky talentu se pouští do vod jemu naprosto cizích. Člověk by si myslel, že něco tak strašného by bylo problém natočit, i kdyby to bylo cílem, ale jak vidno, ono to jde, lidská blbost nezná mezí. A navíc věřím, že pan Soukup je sám se sebou spokojený. Už mě ani nerozčiluje, spíš ve mě vzbuzuje pocity někde na rozhraní mezi výsměchem a lítostí.

• 7.1.2019  21:07
    La La Land (2016)

nechápu nadšení některých pisatelů, zřejmě ve stínu oscarových ocenění. Já ale vidím velmi plytký příběh, jehož banalita těžko může být větší. Sice by se dalo říct- zajímavá vizuální stránka, ale té škodila přecolorovanost snímku (jak když člověk kouká na animák ). Dvě hvězdy jsou za Goslinga v hlavní roli a za snahu popularizovat jazz u mainstreamového diváka. JInak bída a oscarový omyl, který jsem stěží dokoukal

• 28.11.2017  18:40

dávám vysoké hodnocení, přesto, že hlavní dějová linka je vlastně nesmyslná. Nemyslím si, že ten, kdo si jako český občan chce osvojit dítě (u kterého je od začátku navíc předpoklad, že je jeho ), musí podstoupit stejnou proceduru jako imigrant, který se chce dostat do Anglie sňatkem. A že by hrozili podobné sankce za předstírání vztahu, to mi taky nepřijde věrohodné. Vše ostatní je ovšem v tomto filmu skvělé, herecké výkony, dialogy, celková atmosféra. Stačí vypnout mozek a sledovat tento film coby pohádku, jako rodinný film má tohle zaděláno na vánoční klasiku. Závěr pak dojme i takového cynika jako jsem já a přitom nemám podivný pocit jak to často bývá, že jde o citové vydírání

• 9.10.2017  19:53
    Trapný padesátky - Bůh sexu (E03) (epizoda) (2017)

vydrzel jsme tri dily, aniz bych se alespon jednou zasmal. Je to velice lacine, jak co se tyce pokusu o humor, tak investici do nataceni. Je zajimave, jak v nove otevrenem podniku lze spatrit vzdy pouze lidi, kteri se podileji na dialogu, jinak tam nikdo jiny neni. Cisi z toho naprosta bezradnost a obycejna lidska hloupost. Troufam si tvrdit, ze kdyby podobny serial vymysleli nahodni lidi z ulice, hur by to nedopadlo

• 19.1.2017  00:54

uf, to tedy byla pitomost. Nebýt to Amoldovar, tak by hodnocení bylo ještě o dost nižší. Spíš než že by to bylo vtipné, jsem spíš měl pocit, že si režisér dělá legraci z diváků. Velmi slabá gay komedie a hlavně vysloveně slátanina. Celkem krátký film, ale je tak nudný, že jsem měl problém to dokoukat

• 26.12.2016  12:45
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

čirá zoufalost, splácanina bez špetky pohádkové atmosféry. Není náhoda, že většině diváků připomínala atmosféra v zámku a okolí spíše bordel. Když Radost prohlásí hlasem a dikcí vysloužilé kurtizány: a kdopak je tohle?, tak jsem měl fakt dost. Něco tak špatného jsem hodně dlouho neviděl. Že film vznikl, to mě nepřekvapuje, sraček vzniká dost a proč si neudělat hezký výlet k moři, že? Co mi ale není jasné, že takovou zhovadilost byl někdo schopný dát do vysílacího plánu ČT? To snad o něm rozhodují jen samí dementi?

• 17.3.2016  23:45
    Fénix (2014)

to tedy byla síla, tohle, že je film s hodnocením kolem 70%? Takováhle slátanina? Kam jste dali mozky, přátelé? Hlavní problém je v naprosté nevěrohodnosti klíčové zápletky filmu. Johnny by musel být dementní, aby manželku nepoznal. A vůbec celé chování postav postrádá logiku a zaujetí, je to pekelná porce nudy. Když k tomu přičtu podprůměrné herecké výkony, považuju za své osobní vítězství, že jsem tuhle pitomost dokoukal až do konce. Před tímto filmem varuji, je to ztráta času.

• 29.2.2016  19:47

zpočátku to ještě šlo, ale postupně mě to bavilo stále méně a méně. Záběry ruční kamerou už v X-tém filmu ztrácejí své kouzlo a spíš otravují, taky si nešlo nevšimnout, že ty tzv. poruchy na kameře zorvna vždy zapadly do nějaké scény, která by se složitěji točila, tak si autor pomohl tím, že tyhle místa prostě vyrušil. Příběh se nemůže příliš opřít ani o děj, dost jednoduchý až slaboduchý. Nebavilo mě to ani mě to nevystrašilo. Dvě hvězdy je myslím víc než si film zaslouží. 30%

• 28.2.2016  00:09

film se odehrává v pomalém tempu, trochu je na něm cítit doba, ve které vzniknul, dneska se takové film už netočí. Dost netypický Delon, nicméně on kvalitu snímku jednoznačně drží, ta dívka je krásná. Jinak příběh to není zase kdovíjak impozantní, spíš průměrný a samotný závěr není příliš povedený. Ale zase je to řemeslně moc dobře natočené, důmyslná kamera, takže lze říct, že jistě film stojí za vidění

• 27.2.2016  01:44
    Dvojkrok (2014)

vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat a jestli to bude za něco stát, ale byl jsme velmi příjemně překvapen. Tenhle film s jednoduchým příběhem, ale důmyslným zpracováním, mě velmi zaujal. Je zde krásně vykreslený hlavní padouch. To, co se ve filmu děje, vypadá uvěřitelně, jak dialogy, tak akce, zkrátka nic mi tu nevadilo. Nechybí napětí a hlavně zvědavost, která člověka provází filmem s touhou dozvědět se, jak to skončí. Moc se mi tenhle nenápadný film líbil a přesto, že toto téma už bylo mockrát zpracováno, tahle verze podle mého patří k těm nejlepším

• 26.2.2016  23:21
    Kodaň (2014)

tady pro mě není co řešit, to je jasně film za plný počet. Je to dáno především atmosférou tohoto filmu, o té to především je. A ta je tak výborná, že mě film zcela dostal. Přitom k ústřední dvojici jsem si musel hledat cestu, ale postupem času si mě získala. Samotný děj, tedy cesta po stopách dědy, byl spíš jen záminkou pro vykreslení rodícího se vztahu mezi Williamem a Effou. Přirozené dialogy i chování postav, krásné lokace, příjemná muzika - to je dohromady super koktejl, který jsem si s chutí vypil

• 26.2.2016  23:05
    Pečovatel (2014)

je to takový ten thriller, ve kterém není ani chvilka vydechnutí. Vše je to z pohledu policejního inspektora, který je prakticky stále v záběru. Hlavní předností snímku je sevřená temná atmosféra, která jen podtrhuje už tak velmi depresivní téma příběhu. Trochu mi tam akorát neseděla ta finálová scéna s nelogickým sólovým zásahem inspektora. I tak velmi kvalitní film, který stojí za vidění

• 26.2.2016  22:03

vlastně velmi prostý a jednoduchý příběh, který dost působí na city, ale přitom není vlezlý. To je důvod, proč se mi na to dobře koukalo. A moc jsem držel tomu smutnému chlapci palce, aby mu ten závod vyšel. Moc pekne a doporucuju i tem, co maji proti tvorbe z tohoto regionu predsudky

• 7.2.2016  02:17

takový malý velký film, jehož téma mě dopředu nijak moc nenadchlo. Jenže jsme byl mile překvapen. Není to film nabitý hvězdami, ani není plný dynamického děje, ten je vlastně velmi prostý. Ale o to tu nejde, jde spíš o formu, jakou je film vyroben. Je to o zachycení atmosféry, nálady, pocitů, to všechno se děje nenásilně a uvěřitelně, prostřednictvím dialogů mladé holky a ještě malého, i když mimořádně inteligentního kluka. I díky výborné hudbě se film strašně dobře sleduje, ani na chvíli jsem se nenudil, pro mě to byl zážitek, kterému nemůžu vlastně nic vytknout. 90% a doporučuju všem vnímavým filmovým fanouškům

• 2.2.2016  23:43
    Ten třetí (2013)

velmi mě to zaujalo, jediné, co bych tomu mohl vyčíst, že je film složen ze tři příběhů, které toho až tolik zase nespojuje. Ještě lepší by bylo vzít jeden z těch příběhů (nejspíš ten s Brodym) a věnovat se mu celý film. Je to samozřejmě těžší jeden námět rozpracovat na délku celovečerního filmu, aby to neztratilo ten potřebný náboj. Že si to autor usnadnil třemi vlastně izolovanými příběhy v jednom filmu, je pro mě důvodem, že nedávám plný počet. Jinak to ale byl pro mě pozoruhodný film

• 2.2.2016  23:28
    Ghadi (2013)

prijemny film, na ktery se dobre diva, ale na muj vkus byl prece jen az prilis naivisticky na to, abych ho hodnotil vys. Jinak filmy z tohoto regionu to maji u nas trochu jednodussi, lidi uz oceni jen ten samotny fakt, ze se jedna vlastne o civilni snimek, ktery je snadno stravitelny i pro evropskeho divaka. Kazdopadne je to mily, lidsky pribeh, ktery stoji za to videt

• 1.2.2016  23:44

pro me osobně to byla především dost nuda, zase tak strhující děj to nemělo, ten byl spíš dost řídký. A kdo úplně neujíždí na alžísrkých reáliích, tak si to dle mého příliš neužije. Možná, že je problém i u mě, že tohle téma pro mě bylo tak odtažité, až to bylo na škodu. Navíc dějový vývoj a postupné sbližování hlavních hrdinů bylo tak učebnicové, až to chvílemi šustilo papírem. A pu mě dost těžko může fungovat film, který má pracovat mimo jiné s napětím a vykalkulované vyústění filmu už je dopředu zřejmé

• 1.2.2016  16:38

tak v tomhle případě mám zcela jasno, to nemůžu hodnotit jinak než za plný počet. Nenápadný film, který je ale natočen s velkým citem. Je protkán dobrým humorem, přitom vůbec netlačí na pilu, působí to nenásilně a přirozeně. Přitom je to ten z filmů, které mají tu moc lidem zlepšit náladu a do duší zanést pohodu. A přesto všechno se sem vešla i kritika tehdejší španělské diktatury. Výborná a docela originální náladovka

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29