• Thriller

Před půlnocí (2013)

film zdařile navázal na předchozí dva díly trilogie. První polovina byla nejvtipnější částí celé trilogie, potom se výrazně zvážnělo a atmosféra zhoustla. Ale posun ve vztahu Jesse a Celine byl moc zajímavě a realisticky zachycen. Samozřejmě, film je založen na dialozích, které je ale radost sledovat. Je to pro mě dost srdeční záležitost a nelze hodnotit jinak než za plný počet

Temple Grandinová (2010) (TV film)

pěkný, ve výsledku dost dojemný snímek s pozoruhodným výkonem herečky v hlavní roli. Zpočátku se mi film moc nezdál, ale postupně mě to začalo bavit a to čím dál víc. Nevím, ale zdálo se, že byla snaha co nejvěrněji ztvárnit chování skutečné Temple Grandinové

Nejlepší věci na světě (2010)

takový nenápadný film, který mě mile překvapil. Je natočen moderním, jakoby evropským stylem, což vnímám jako plus, protože některé manýry jihoamerické filmařské školy jsou pro mě dost nestravitelné. Pěkným způsobem jsou zde vylíčeny vztahy ve škole i milostné tápání, tak typické pro náctileté. Působí to nenuceně a přirozeně. Snímek si udržuje dobrou atmosféru a nenudí, naopak s přibývajícím časem baví čím dál víc. 70%

Pozdní sňatek (2001)

nevím, jako komedie mi to ale moc nepřijde, pro mě je to drama jak vyšité. To ale neznamená, že mě film nezaujal. Opravdu zajímavě jsou zde vylíčeny zvyklosti v jiné kultuře, kde jsou rodinné vazby a slovo rodičů mnohem důležitější než v našich končinách. Muž je i v 31 letech pořád synem, který respektuje vůli svých rodičů. Hodnotil bych ještě výš, nebýt dost nepovedeného finále 70%

Sedm (1995)

asi nejlepší krimi, jakou jsem kdy viděl. Skvělý příběh s dokonale budovanou atmosférou. To vše umocňuje prvotřídní herecké obsazení. Ani po dvaceti letech film nijak nezestárnul. Film, který nenechá nikoho chladným, zaujme od prvních minut a už člověka nepustí. Není zde nouze o překvapení

Celeste a Jesse navždy (2012)

tenhle film mě mile překvapil. Je to spíš takový úsměvný film s pár vtípky o tom, že ne vždy člověk dostane to, co chce. A že někdy stačí málo, abychom prováhali svou šanci. Přišlo mi to jako dost ze života, jak tím, že se v tom oba dost plácají a nejsou si jistí, co vlastně přesně chtějí, i tím nehollywoodským koncem. Snímek mě potěšil a pobavil

Bratrstvo (2009)

tohle asi není příliš film pro mě. Dívat se na dva nácky, jak po sobě lezou, to mě tedy fakt nebere. Ale i jinak mi to přijde herecky i dějově nevýrazné a nezajímavé. Na téma neonacismus už jsem viděl silnější snímky. Tady je navíc tohle téma spíš jen kulisou pro homo vztah

Manžel (2013)

zajímavý film. Za normálních okolností bych asi řešil Henryho nesmyslné chování, ale když dostal takovou dardu od manželky, tak mám pro něj celkem pochopení, kdo ví, co bych v podobné situaci dělal sám. Každopádně je to na pořádnou depku a přestěhování se někam hodně daleko. Na druhou stranu si myslím, že ta jeho manželka na tom taky nebyla psychicky úplně nejlíp a tuhle chybu už patrně nikdy v životě neudělá. V tomhle smyslu by tedy mohl mít Henry manželku do budoucna pojištěnou. Film ovšem není pro každého. To ostatně naznačuje i komentátor Enšpígl, který hodnotí pravděpodobnost toho, že by Alyssu mohl Henry zaujmout podle toho, jak se choval poté, čímž je mimo spíš on, než Henry. Ostatně ve flashbacku ze "světa postelí" bylo vidět, že se dříve choval naprosto jinak a až manželčin úlet s ním takto zamával. Já jsem s filmem spokojený a bavil mě, i když jsem tušil, jak to asi může skončit. Snímku prospěla i kratší stopáž, bez zbytečné vaty

Před soumrakem (2004)

tento film je zdařilým pokračováním po devíti letech. Mám pro tuhle sérii slabost. Konverzačka, plná chytrých a vtipných dialogů, vyjadřování vlastních pocitů a zážitků. Velmi mi sedí i herecká dvojice Ethan Hawke a Julie Delpy. Užíval jsem si každou minutu filmu s hezkým koncem

Láska a bolest a celá ta zatracená věc (1973)

nic tak extra to zase nebylo. V podstatě šlo hlavně o propagaci krás Španělska a na to byl naroubovaný příběh, s kterým si autor nelámal moc hlavu. Nepravděpodobný byl nejen ten vztah, ale i některé další momenty ( setkání s cyklistickou skupinou )- Nebylo ani moc jasné, co tam vlastně v tom Španělsku dělali, stejně tak není jasné, proč z celé cestující skupiny od samého začátku existovali jen oni dva a nikdo další se kolem nich nevyskytoval. Nic moc, trochu to zachraňovali některé úsměvné scény, ale podruhé bych to vidět už nechtěl