• Thriller

Uzavřený kruh (2013)

zkraje poměrně nudné, rozjíždělo se to jen pozvolna, samotný závěr mě pak už zaujal dost a konec byl asi víc ze života, než bývají filmové happyendy. Téma, které je teď docela módní, tedy teroristé a tajné služby a různé konspirační teorie, zase tak moc nemusím. Už jsem jich viděl opravdu hodně a aby nějaká osnila, musí přinášet něco navíc, ale tohle je jen jedna z řady.

Casa Grande (2014)

film mái dvě hlavní linie, jedna se týká finančním problémům, které se otec rodiny snaží před dětmi za každou cenu skrývat, i když je situace neudržitelná, stále se tváří jakoby nic. Musí to být šílený nápor na psychiku, skrývat pravdu o tom, že dluží každému, na koho se podívá a zároveň si uvědomovat, že život na vysoké noze je nenávratně pryč. V druhé linii pak film vypráví o prvních sexuálních zkušenostech mladého Jeana. Vcelku podařený film, který mě ani trochu nenudil, jen mě trochu zklamal divný nijaký konec, jinak bych hodnotil ještě výš

Znovu zamilovaná (2012)

tento film je důkazem, že kombinace francouzská komedie ještě neznamená automaticky kvalitu. Zvládnul jsem asi polovinu a vypnul jsem to, aniž bych našel důvod pro zasmání. Zápletka je vpravdě stupidní. Camille, aniž by se na ní cokoliv změnilo, zničehonic všichni začnou pokládat za šestnáctku. Tvůrci to ještě vylepšili tím, že na roli 41-leté ženy vybrali herečku, které je téměř padesát a vypadá ještě o pár let starší. Ta údajná pubertačka tedy ve filmu vypadá na 55, opravdu velmi vtipné

Sázka (1997)

vydařená komedie, která má netypický průběh, zatímco většina komedií má problém, že postupně ztrácí dech, tady to bylo téměř naopak. Zpočátku průměrná komedie s vlažným rozjezdem a poměrně stereotypním humorem, jak narůstá nervozita obou čerstvých nekuřáků, je film čím dál zábavnější a často jsem se neubránil tomu, abych se nahlas rozesmál. Nakonec se z toho vyklubala velmi vtipná komedie s dobrými dialogy

Zbav nás od zlého (2009)

zpočátku mě to nijak moc nenadchlo, ale postupně mě ta atmosféra, která postupně houstla a houstla, dostávala, až mě film zcela pohltil a přikoval k televizi. Film v závěru hezky graduje a divák se dočká i překvapení. Je to o střetu dvou světů, těch úspěšných, kteří pro to jsou ale schopni a ochotni něco udělat a na druhé straně outsiderů, kteří svou lenost a frustraci utápí v chlastu a ve vzteku vůči těm úspěšným a všem, co by jim mohli ujídat z koláče. Dobře je zde vykresleno taky, co s člověkem udělá dav v kombinaci s chlastem, že se nechá strhnout k tomu, aby se choval jako zvíře. Silný příběh, kde se dá věřit každé postavě, dialogy, které sedí, vznášející se zlověstné tušení, které se mění postupně v realitu. Mrazivý film, chvílemi až vysloveně nepříjemný, ale o to silnější má vyznění a nějak ho nemůžu jen tak z hlavy vytěsnit

Oldboy (2013)

nebylo to špatné, ale od Spike Leeho bych čekal ještě vyšší kvalitu. Především je tu otázka, proč tento remake vznikl? Aby to mělo své opodstatnění, měl by přinést něco navíc, co v původní verzi nebylo, jakousi přidanou hodnotu. Tu jsem ale marně hledal. A jenom proto, že někdo usoudil, že by se na tom dalo vydělat, vnímám jako celkem chabý důvod. Film samotný pak nebyl špatně natočen, měl své správné tempo i napětí, bohužel mu škodily akční scény, které by měly být ve filmu stěžejní. Joe nejdříve hladce vybouchá několik desítek lidí, kteří vždy poslušně čekají a dlouhý čas si krátí poskakováním, až na ně dojde řada, aby taky dostaly svou ránu. O chvíli nato se Joe nechá seřezat jednou holkou. Zkrátka, Joe má silu, jen když se to zrovna hodí, jindy je slabý jako dítě, když se to hodí. Je to až příliš okaté a to by se ve filmu, který se bere smrtelně vážně, stávat nemělo. 50%

Nevyřízený účet (2013)

jasně, je to klasická Stathamovka, takže vlastně nic nového, ale komu to vadí, tak na jeho filmy asi moc nekoukají a nebo jsou masochisti. Zkrátka, kdo hledá ztřeštěnou komedii, romantiku nebo psychologický ponor, měl by asi přepnout na jiný kanál. Já jsem spokojený, je tu řada zábavných scén a dostatek napětí, užil jsem si to

Miluji tě k smrti (1990)

lehce nadprůměrná komedie, dalo by se říct taškařice, kterou si může člověk užít, když nad dějem nepřemýšlí. Záporem jsou trochu topornější herecké výkony a trochu docházející dech filmu, kladem naopak některé povedené vtípky a scény. Přesto asi nebudu mít potřebu se na film ještě někdy dívat, jednou to stačí

Mílový běh (2014)

O klukovi, který nemá žádné přijatelné rodinné zázemí a jedině běhání ho může ochránit před tím, aby skončil ve stejných sračkách jako jeho bratr či byl podobně vyhořelý jako jeho matka. Moc hezky je zde znázorněna dřina, která provází každý trénink, který míří k nějakým vyšším metám, z toho se nelze vylhat a každá vteřina dolů stojí spoustu námahy. Film má dobrou atmosféru a bavil mě, možná i proto, že mám k atletice blízko.

Biloxi Blues (1988)

pro mě dosud neznámý a nedoceněný film, který mě mile překvapil. Herecky filmu kraluje především Walken v roli seržanta. Jako komedie to moc nevyznívá, ale jako drama je to výborné. Především střety vojáků se seržantem jsou silné scény a vůbec celkově mi to sedlo a já byl zvědavý, jak se příběh bude vyvíjet dál. Velmi doporučuju