• Thriller

Prameny života (2013)

není to špatný film, jeho kladem je, že i přes hodně dlouhou stopáž, dokáže udržet pozornost a nenudí, pořád se děje něco zajímavého. Záporem jsou některé momenty, hlavně v první polovině, kdy film působí útržkovitě a nesourodě. Vadí mi taky nevěrohodnost v charakterových posunech některých postav, protože to nejsou ani tak posuny jako spíše přemety. Docela hloupý je závěr, na internát nejsou peníze, ale dovolená v Itálii - žádný problém, možná by nebylo marné trochu zapracovat na logice scénáře, než se začne točit. Jinak je zajímavé je, že se tu těžko hledá vysloveně kladná postava, až na čestné výjimky jsou to buď chvíli hajzlové a chvíli andílci a nebo jsou to hovada po celou dobu. Proti mému očekávání se v osudech rodiny politika nakonec odráží minimálně, drtivá většina děje s ní nikterak nesouvisí. Vcelku zajímavý a působivý snímek, který má ovšem své mouchy.

Prodloužený víkend (2013)

na jednu stranu precizně natočený film s nápaditou kamerou a kvalitními hereckými výkony. Na druhou stranu ten příběh, který je na filmu to nejdůležitější, poněkud skřípal. Atraktivní ženská musí počkat až na uprchlého vězně, aby poznala za 3 dny pravou lásku, která přetrvá věky - červená knihovna jak vyšitá. Vadily mi i drobné nelogičnosti jako málo uvěřitelná extrémní starost o Adele a Henryho. Pěkná byla taky scéna z porodnice, podle které si zřejmě Reitman myslí, že pokud vyjde z těla matky dítě, které se nehýbe, že to funguje tak, že chvíli doktor čumí jak idiot, aby pak konstatoval, že je dítě mrtvé a vůbec ho nenapadne, že by se třeba mohl aspoň pokusit dítě zachránit. Abych to shrnul, některé střípky jsou pěkné, ale jako celek to moc nefunguje. Čekal jsem od toho víc. 50%

Z terasy (1960)

roztahaný a docela nudný film ze světa, který mě nijak zvlášť nezajímá. A Newman, jakkoliv je výborný, to sám nezachrání. Nemohu si pomoct, ale tohle je jeden z filmů, na kterém je vidět datum výroby a až příliš zestárnul. Leckteré velmi vážně míněné dialogy, jsou dneska nechtěně směšné. Musel jsem se přemáhat, abych to vůbec dokoukal

Hon (2012)

velmi silný film, který na jednu stranu bylo těžké vydýchat, na druhou stranu od něho ale nešlo odtrhnout zrak. Výborná režie Vinterberga a jako vždy vynikající výkon Mikkelsena v hlavní roli. Snímek ukazuje, jak málo někdy stačí k tomu, aby se něčí pohodový život, člověka naprosto nevinného, změnil v peklo a jak funguje presumpce viny u společensky neakceptovatelných činů. Vylíčení takového osudu bylo strhující a normálně by to bylo jasně za plný počet. Problémem pro mě ovšem byly jisté díry ve scénáři. Za prvé, pokud by někdo něco takového nahlásil policii, tak by už ten samý den byla na místě policie, jistě ne jenom u nás, ale i v Dánsku. Hlavním problémem ovšem byla malá Klára. I laik by na ní poznal, že je značně nedůvěryhodná a nemohu se zbavit pocitu, že odhalení toho, že holka lže, by byla pro dětského psychologa práce maximálně na jedno odpoledne. Jenže to by potom nemohl vzniknout tento film, který se právě zaměřuje na to, co může jedna taková malá lež způsobit a jak to může zacloumat míněním a chováním lidí v malé komunitě, která byla vůči Lucasovi dosud velmi přátelská.

Wataha (2014) (seriál)

uměle natahované a pro mě dost nudné, v tomto případě by bohatě stačil film, látky na seriál bylo hodně málo. Nebavilo mě to natolik, že už jsem poslední díl vynechal. Je mnoho lepších seriálů, tento jsem vyhodnotil jako ztrátu času

Pašerák (2014)

vydařený film, pro mě spíš komedie, než drama. Otroubený týpek, který je kvůli své blbosti chycen policajty, je nakonec pro ně nečekaně tvrdým oříškem. Dost originální příběh, plný zácpy, bolení břicha a heroinu. A o nějaké ty mrtvolky je také postaráno. Bavil jsem se nad očekávání dobře.

Skleněný zvěřinec (1987)

celé je to postavené na dialozích mezi čtyřmi lidmi. Nutno říct, že se jedná o povedené dialogy, výborně herecky zvládnuté. Matka je opravdu nesnesitelná, Laura je taky případ. Normální je pouze Tom, skvěle podaný Malkovichem, který ale logicky hledá nějaký únik, aby mohl dýchat. Výborný film

Submarino (2010)

tento film se zaměřuje na outsidery, na dno společnosti. O dvou bratrech, kteří vyrůstali s věčně nalitou matkou, co se nestará ani o ně, ani o jejich malého bratříčka, ještě kojence. Z takto neuspokojivých poměrů je velmi těžké vyklouznout a nedopustit, aby to člověka nepoznamenalo. A i oba bratři si své mizerné dětství přenáší i do svých dospělých životů, které taky nestojí za nic. Dost bezútěšné, až depresivní drama, které plyne v dost pomalém tempu, nicméně filmu to nijak neubírá na působivosti. Silný příběh, který jsem si velmi užil

Tajné hrátky (2013)

dost nenápadný snímek, který mě zpočátku nijak nenadchnul, ale s přibývajícím časem si mě získával svou realističností a civilními hereckými výkony, takže celkový můj pocit je velmi kladný. Rachel má psychické problémy a chodí k psychoanalytičce ( která je jak z filmu Woodyho Allena ) , ale vlastně hlavně jde o to, že nemá prakticky nic na práci, nudí se a zároveň neví sama, co se sebou, neví , co chce. A aby to zjistila, musí dojít ke krizi v jejím vztahu. Hezky odpozorované jsou životné dialogy, přesné je vylíčení, jak to funguje v "babském kolektivu". Pěkné

Nikdo nepřežije (2012)

tak tohle mi tedy parádně sedlo, už dlouho se mi nějaký horor takhle nelíbil. Banda kriminálníků, která má tu smůlu, že zkříží cestu tomu nepravému. A najednou jsou to oni, kdo mají stažené zadky, když zjistí, že ten venku je masový vrah a inteligentní psychopat, který si s nimi jen hraje. Skvělá atmosféra příběhu, který vůbec není dementní, jak tu někdo píše, ale pokud někdo očekává realitu, ať si pustí dokument a nepouští se do tohoto žánru. Film mi nabídnul přesně to, co jsem od něj očekával a možná ještě něco navíc. Dobře jsem se pobavil