• Thriller

Mosty přes Ibar (2012)

pro mě to bylo tak někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Válečné filmy jsou vždy vděčným tématem filmů a generují silné příběhy, protože tu vždy jde o život. Je tu velmi dobře podáno, co s lidmi dělá válka, bohužel v mnoha lidech probouzí jejioch temnou stránku a jen někdo zůstane i dál člověkem. Je to velmi podařený film, jen mi tak nějak přišlo, že vývoj příběhu se dal docela dobře předvidat, víc, než by bylo zdrávo. Rozhodně ale stojí za vidění

Láska s vůní čokolády (2010)

velmi povedená komedie, řekl bych typická francouzská nezávislá produkce. O dvou lidech, které to k sobě nezastavitelně táhne, ale jejich extrémní nesmělost je jim velkou překážkou, aby se spolu opravdu více sblížili. Z jejich nesmělosti těží tento film svůj humor a musím říct, že jsem se několikrát s chutí nahlas zasmál, speciálně scéna v restauraci stojí za to. Svěží a vtipné dílko, které si rád někdy zopakuju

V jeho očích (2014)

není to špatný film, ale zase zároveň ani žádná bomba, takový průměrný film po všech stránkách. O klukovi, který i přes svůj handicap, chce žít plnohodnotný život stejně jako ostatní. Oceňuji, že nešlo o citové vydírání, i když by se to v tomto tématu dost nabízelo, potud všechno v pořádku. Ale nějak mi v tom chybělo ještě něco navíc.

Galaxy Quest (1999)

mě to tedy moc nenadchlo, míst pro zasmání jsem tu našel jako šafránu. Asi ale nebudu ta správná cílová skupina, protože Star Trek mě vysloveně nudil a tak je možné, že leckteré narážky šly mimo mě. Dá se říct, že jsem se většinu času nudil.

Pod kůží (2013) odpad!

už dlouho jsem neviděl něco tak pitomého, to je odpad, jak vyšitý. I s malým rozpočtem se dá udělat dobré sci-fi, tohle ale rozhodně není ten případ. Myslím, že režisér se nakazil od Scarlett v tápání, ani on zjevně nevěděl, co že to vlastně točí a co tím chce říct, patrně nic. Kdybych neměl možnost použít rychloposuv v některých pasážích, určitě bych to vypnul před koncem. Tento film je především pozoruhodný svou pitomostí

Lidský kapitál (2013)

filmů, kde se přehrávají stejné situace postupně z pohledu různých postav a tím se vynořují nové a nové informace o tom, co jsme to vlastně viděli a co nám zůstalo na první pokus skryto, jsem viděl už víc, taková novinka to zase není. Nicméně tohle bylo velmi podařené zpracování, jednotlivé části na sebe důmyslně navazovaly a poodkrývaly právě tolik, aby udržovaly zvědavost a chuť dozvědět se, jak to celé skončí. Bylo to svěží a zábavné, dopředu ne úplně odhadnutelné

Nebraska (2013)

nenápadný film z nezávislé dílny. Cesta syna a jeho starého otce, postiženého demencí, za domnělou výhrou. Film plyne v pomalejším tempu, není moc ukecaný, ale přitom je milý, lidský a zábavný. Není to nějaká rozjuchaná taškařice, ale čemu se zasmát určitě je. K vidění je pár pěkných figurek, černobílost snímku v tomto případě není samoúčelná póza, ale naopak to dokonale ladí s celkovou atmosférou a vyzněním snímku. Velká spokojenost

Rozbouřené vody (2008)

velmi zajímavé drama o vině, trestu a odpuštění za zvuků varhan. Silné téma, kvalitně zpracované, zajímavé pohledy kamery. Chytlo mě to od samého začátku

Philomena (2013)

velké zklamání!!! Asi nejnudnější road movie, co jsem kdy viděl. Herci, alespoň v rámci dabingu, mají dikci jak z červené knihovny, dialogy jsou mdlé a nezajímavé, většinu času se řeší homosexualita, náboženství a etika. Odebrání syna ve mě vzbudily nulové emoce, protože za 10 vteřin jsem si nějak nestihl vytvořit k dítěti vztah a tak mi bylo jedno, co se s ním děje. Stejně tak mi bylo jedno, jak cesta za poznáním dopadne. Velký omyl a ztráta času

Zátah 2 (2014)

co se týče děje, tak mi to přišlo dost překombinované a chvílema jsem se v tom ztrácel. Další výhradou pak je většina bitek, které trpí známou bolestí. Jeden týpek hladce drtí zástup soupeřů, kteří vždy poslušně čekají, až budou na řadě. Na druhou stranu je film nadprůměrně a vynalézavě brutální, zlatým hřebem pak je finálový souboj, možná nejlepší, jaký jsem viděl. Za to si film ty tři hvězdy zaslouží, jinak jako příběh je to pitomost