Lítám v tom (2009)

Bez pochýb najlepší film Georga Clooneyho, keď dostal Oscara za Syrianu tak za toto ho soška určite neminie. Pre mňa asi najlepší film za uplynulý rok. Všetko ladí a George je pre túto rolu ako ušitý. Prežil som to naplno a neľutujem:)

Loudilové (2009)

Energická ale gýčová (aj keď námet bol fajn..) americká komédia.

Michael Jackson: Pohřeb (2009) (pořad)

Keď už sa to hodnotí tak zabudli pridať k "hercom" Michaela Jacksona za stvárnenie mŕtvoly....

Muži, co zírají na kozy (2009)

Môžem pokojne povedať že tento film je úplne o ničom, ale konečne som sa poriadne zasmial. Žiadna z tohtoročných komédii(Hangover, Zombieland...) ma tak nebavila. Veľa vtipných situácii dodáva kvalitu a dať filmu také meno pritiahne do kina takmer každého jedinca(kto vie pod akou zámienkou :D). Kozy boli skvelé tak ako boli skvelý aj herci. Spacey mi ako záporák moc nesedel ale zahral to výborne. No a čo sa týka veteránov Clooneyho a Bridgesa, jednoducho boli na mieste. Na koniec Jedi, Obi-wan Kenobi ktorý podal sympatický výkon a filmu dodal takú nostalgickú príchuť, ďalšia Star-Wars sa síce nekonala no mohla to byť celkom slušná zábava keby sa pridajú Neeson s Jacksnom :)

Nanking! Nanking! (2009)

Nanjing! Nanjing! je film na jednej strane skvelý a na druhej zas strašný. S takýmito filmami sa v poslednej dobe stretávam dosť často, či už chcene alebo nie. Väčšinou neviem čo si mám myslieť pretože film je naozaj skvelo natočený, no jeho obsah je veľmi krutý a viem že osudy týchto ľudí boli naozaj skutočné... Páčilo sa mi tu hlavne, že film poukazuje na príbehy ako čínskych tak aj japonských ľudí/vojakov. Ich osudy sú rovnako mizerné, vo vojne sú si všetci rovní. Neviem či zámerne, ale tento film diváka núti nenávidieť a zároveň aj ľutovať armádu Impéria a to hlavne prostredníctvom kapitána Kadokawu. Ďalšia zaujímavá vec je, že film zosobňuje dokonca aj nacistov ako dobrých, starajúcich sa ľudí, ktorí sú však len bábkami svojho vodcu... Rozhodne je film veľmi zaujímavý a určite ho odporúčam zhliadnuť.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Od Fuqua bolo trochu pokrytecké dať Hawkovi takúto rolu vzhľadom na Training Day. Tešil som sa Wesleymu, konečne si zahral v nadpriemernom filme... Koniec ma celkom zmiatol, snáď by bolo zaujímavejšie prepojiť všetky tie príbehy a dať tomu nejakú hlavnú myšlienku, pretože ja osobne som bol z toho celého v rozpakoch. Niekde film prekvapil inde zas nie, ale u mňa prevláda pozitívny dojem :) Fuquove filmy mám veľmi rád, páči sa mi jeho štýl a tak podobne...Mrzí ma však, že mu musím dať len 4*.

Nezvratný osud 4 (2009)

Film ťaží hlavne z predchádzajúcich dielov, je venovaný tým ktorím nevadí že je to úplna sračka ale chcú sa pobaviť(zomrieť od nudy). Žiadne napätie, herci nula bodov jediné čo sa mi páčilo bola posledná scéna s kamiónom inak dosť slabé a nevýrazné. P.S.: Lepšie efekty majú aj filmy z 80tych rokov.

Njan koi! (2009) (seriál)

Meoooow. Mačky miluje predsa každý, obzvlášť naši rómsky spoluobčania, to však odbočujem od témy. Nyan Koi! je fantasy háremovka, ktorá nás zoznámi ako s problémami stredoškolákov, tak aj s problémami ich domácich miláčikov. Mačky sú internetová senzácia, takže je logické použiť ich v anime a nalákať tak zainteresovanú skupinu divákov. Čo sa týka anime, približne od piatej epizódy sa všetko poserie a príbeh nahradí stará známa šablóna boy-meets-girl. Aspoň že čičiny sa starajú o zábavu, keď už ju Junpei a spol. tak radostne kazia. Anime si aj tak žiada o pokračovanie, buď o druhú sezónu alebo o krátke OVA.

Oči války (2009)

Hneď zo začiatku je vidieť že film nemá kolosálny rozpočet, napriek tomu sa mu darí dosť dobre. Nemám moc rád tieto anglické scenérie, filmu by skôr prospelo keby sa jedná o Američanov(ako inak). Ak si to rozložím nájdem len jednú slabú pasáž, bohužiaľ je to jadro v ktorom sa nedeje absolútne nič. To dokáže diváka dosť odradiť, kto si počkal na koniec určite pridal aspoň *(tak ako ja). Môjho obľúbenca Farrella som videl po dlhej dobe, ak nerátam jeho 3 minúty v Crazy Heart a možno preto sa mi film nezdal taký otupujúci. Čo však nesmiem zabudnúť pochváliť je úvodná scéna s kurdským doktorom v ktorej --Spoiler-- ušetrí vojakov trápenia a zastrelí ich...