Pěst legendy (1994)

Jet Li + Kung Fu = Automaticky 5+... Táto rovnica dokonale vystihuje celý film, komu sa nepáči nech mi...

Biyeolhan geori (2006)

Gangsterka tých najväčších kvalít. Byung-doo sa vyšplhá od obyčajného bitkára, takmer až na vrchol celej organizácie. Jeho šplhanie po pomyselnom rebríku je veľmi napínavé a na každom schodíku ho čaká vždy väčšia a väčšia prekážka. Toto dáva filmu priestor krásne sa rozvíjať a na konci vás už očakáva silná katarzia.

Umělec (2011)

The Artist je vlastne moje prvé stretnutie s nemým filmom a musím povedať, že po zhliadnutí, som bol veľmi milo prekvapený. Až doteraz som netušil, aké čaro so sebou prináša práve tento žáner. V budúcnosti sa na ne určite viac zameriam... Tak, a teraz niečo k filmu. Pochváliť treba najmä Oscarového Jeana Dujardina, ktorý svoju roľu zahral veľmi presvedčivo a spolu so svojím hafanom patril k zábavným elementom filmu. Zvyšok hercov taktiež podal nadpriemerný výkon a osobne ma potešil John Goodmen... Hazanavicius si to perfektne napísal, perfektne zrežíroval a celkom jednoznačne mohol očakávať cenu akadémie. Jedným z najväčších plusov bola samozrejme hudba. Keď sa jedná o nemý film, dá sa predpokladať že hudba tu bude veľmi dôležitá na navodenie tej správnej atmosféry, to sa autorom taktiež podarilo a môj dojem z filmu je tak 5+++

Funny Games USA (2007)

Teraz mi Haneke vystrelil mozok z hlavy. Po dopozeraní Funny Games U.S. som mal chuť zaliezť si pod postel a najbližší týždeň tam len tak nehybne ležať. Je to zároveň asi najhorší i najlepší film ktorý som mal možnosť vidieť. Haneke sa tu celý čas hrá s divákovými pocitmi a jednoducho si ho dokáže omotať okolo prstu. Film je jedinečný a keď vás vtiahne do svojej atmosféry, už nieje cesty späť. Aj napriek tomu že je film tak skvelý, radšej by som ho druhý krát už vidieť nechcel..

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

REST IN PIECES. Expendables 2 je hláškami nabitý, akčný twister. Ukázalo sa že výnimka potvrdzuje pravidlo a že sequel naozaj môže prekonať pôvodný film. Dvojka je jednoducho po každej stránke lepšia, vyspelejšia! Praví fanúšikovia akčných filmov museli pri tomto filme zažívať mnohonásobné orgazmy, pretože niečo takéto sa tak často nevidí. Obsadenie je opäť nabité až to iskrí(-+), nemá zmysel písať o tom že niektorí herci nedostali veľa miesta, ak by mal mať každý svoj fair share asi by sa to výrazne odrazilo na minutáži a to by už miestami eufória upadala... Tešila ma však účasť Lone Wolf-a a aj ostatných legiend. Prekusol som aj Van Damma, ten sa však akoby narodil pre takúto rolu a naozaj som ho nenávidel(ako vždy). Aj napriek klišé príbehu a hudbe ktorá ma moc nebrala, film si zaslúži minimálne 5 hviezd, za všetky skvelé hlášky, vtípky, odkazy a veľa akčných scén ktoré budú už do smrti legendárne.

Fish Story (2009)

Fisshu sutôrî je klasicky trafený a správne šialený film, ktorý nám vie ponúknuť jedine krajina zapadajúceho slnka. Chytľavý soundtrack z filmu si púšťam ešte dlho po zhliadnutí, veď predsa zachránil svet :)

Expres (2008)

Väčšina športových drám pôsobí ako jednohubky, pozriete si ich a po týždni, dvoch človek ani nevie že niečo také aj niekedy vôbec videl. Ja však takéto filmy milujem a ak náhodou ide o skutočný príbeh, neviem povedať nie! The Express je komplexný snímok, každý si nájde niečo čo sa mu páči či už je to skvelý futbal(ktorý je tu však len v pozadí), keďže je film umiestnený do šesťdesiatych rokov nesmie chýbať rasová neznášanlivosť, ďalej tu máme veľmi dojemnú drámu a občas padne aj nejaký ten vtip. Herci zahrali presvedčivo, s takým dobrým scenárom to určite nebolo ťažké, režisér si tiež zaslúži pochvalu a takisto jedna ide aj za hudbu.

3-iron (2004)

A film of few words, but many deeds...

Jume no naka e (2005)

Shion si natočil svoje vlastné Inception, "before it was cool..." Neviem čím to je, ale Sonove filmy majú vždy obrovskú charizmu a atmosféru ktorá je úplne jedinečná. Yume no naka e určite nie je film pre každého a správne vychutnať si ho môže asi len niekto kto už má od Sona niečo nakukané. V istom smere mi film pripomenul Beatov Takeshis', surreálne prostredie v ktorom sa môžte ľahko stratiť :P... Po dopozeraní mi z filmu ostal taký ten úprimný, pocit šťastia takže je to za 5*.

Šigurui (2007) (seriál)

Hamasaki vytvoril jedno geniálne anime! Som zvedavý koľko z tých ľudí, ktorí si myslia že anime je pre deti, by doma pustilo Shigurui vlastnému dieťaťu. Ak by sa niekto taký našiel, tak by im mohol rovno rezervovať miestenku v psychiatrickej liečebni. Atmosféra Shigurui je tak temná že sa dosť približuje k Elfen Lied, no samozrejme mu nechýba ani brutalita a hektolitre krvi. Irako Seigen predstavuje nespravodlivosť a jeho postavu budete nenávidieť, naopak Fujiki Gennosuke je ten typ samuraja ktorého si obľúbite a fandíte mu až dokonca aj napriek tomu že je vopred odkázaný byť len druhým. Pomalé tempo ktorým sa vlečie celý seriál je o moc vhodnejšie ako bezhlavá akcia a preto má Shigurui tak osobitný a skvelý štýl. Genialitka, určite chcem vidieť pokračovanie !