Conner.s

Miroslav Šírek

okres Praha

• 26.12.2012  14:13
    V peřině (2011)

Nedokoukal jsem, ale přesto hodnotím. Jestli jsem někoho urazil nebo pohoršil, nechť se koukne na tento film.

• 11.12.2012  01:23

Jedno z nejkrásnějších a hlavně nejlépe vyznívajících životopisných děl v historii. Pochopit osobnost Andyho Kaufmana není snadné, ale film se ji nesnaží vysvětlovat. Je natočen tak, abyste si vztah k Andymu budovali sami podle jeho činů, stylu humoru atp. Využívá vtipy Andyho Kaufmana a celkovou nejistotu o pravdách a nepravdách jeho života. Formanovi se skutečně povedlo dokonale splnit úlohu režiséra, který monitoruje výjimečný život, při čemž mýty i fakta o Kaufmanově smrti předkládá tak, aby vás zanechali v ještě větší nejistotě, čímž vytváří dojem, že celý život je pouhý trik. A nebo možná vůbec ne. 90%

• 5.12.2012  14:37
    Argo (2012)

Velmi chytrý film, který si svým, mnohými nepochopeným, echt americkým koncem a snaze napínat zadělal na hromadu nepříznivých ohlasů, které slýchám mezi lidmi. Akademici však oceňují filmový kousek, ve kterém je vážné americké téma řešeno nefalšovaným hollywoodským hrdinstvím. Koncepčně takřka dokonalý film. Affleck jako režisér znovu dokázal, že má své právoplatné místo na slunci a jeho Argo je po dlouhé době zase jednou dospělá oscarová záležitost. 80%

• 14.11.2012  10:35

Nápaditý a fakt dost vtipný, ale že bych se z toho měl snad posrat? Kdepak. 60% P.S.: S poslední větou, kterou do svého komentáře napsal POMO absolutně souhlasím. Kéž by.

• 31.10.2012  17:30
    Plán 9 (1959)

Tak špatné, že si to budu navždy pamatovat. Tak chybné, že se tomu budu ještě dlouho smát. Zkrátka opravdu jeden z nejhorších filmů všech dob, ale zároveň jeden z těch nejlépe špatných, natočen s velkou láskou ke kinematografii a co je hlavní - myšlený upřímně a vážně.

• 26.10.2012  05:17
    Skyfall (2012)

Skyfall není klasická bondovka, je to film, který může fungovat sám o sobě, ale s universem kolem kultu 007 je snad nesmrtelnou součástí série, kterou do jisté míry redefinuje. Věřím, že pro mnoho fanoušků původních filmů může být Skyfall vlastně zklamáním, ale za mě je to konečně Bond, který mě nepokrytě bavil. 80%

• 13.10.2012  01:34

Tak dokonale propracovaný děj, navíc podpořený excelentními výkony se vidí jen málokde. Michael Mann byl v roce 95 rozhodně na jednom z vrcholů své kariéry a De Niro vs. Pacino je nejvysněnější dvojice, která proti sobě může stát. Dnes už klasický film plný napětí, akce, dramatu i velmi silných emocí, kde mistrům svého oboru sekundují tehdy ještě ne tak známé hvězdy, patří rozhodně ke klenotům tohoto žánru i filmu jako takového. Právoplatně opěvovaná klasika světové kinematografie. 100%

• 10.9.2012  14:44
    Pan Nikdo (2009)

Chytře nechytrý film. Snaha vypadat nadčasově je až přehnaná, díky čemuž žádný převrat nepřichází. Chtělo by více zapracovat na příběhu a nebo spíše na jeho ukotvení a propojení. Takhle to bylo až zbytečně klipový. 50%

• 10.9.2012  14:23
    Četa (1986)

Myslím, že Platoon je slušný film, ale rozhodně není tím nejlepším co jsme mohli o Vietnamu vidět. Když si vzpomenu na Kubrickův skvost jménem Full Metal Jacket nebo na Malickův epos The Thin Red Line, nemůžu dát ani náhodou plný počet. Oba zmiňované filmy jsou scénáristicky daleko před Četou. Stone hodně moralizuje a to na důvěře nepřidá, navíc má hodně WTF obrazových míst, ale tady se asi jedná spíše o osobní názor. Poslední stížnost je mířená na doslovné rozdělení kladných a záporných hrdinů, to je taky trochu průhledný problém. Zbytek filmu je totální kino ráj, ale stejně si vždycky vzpomenu i na ty zásadní chyby. Proto nemůžu hodnotit pěti. 70%

• 10.9.2012  13:47
    The Doors (1991)

Je to jen mapování skandálů, kterých se Morrison dopustil, podkreslené výtečnou hudbou, kterou po sobě zanechal. Životopisný film by měl dle mého vypadat jinak, ale tohle je tak šíleně natočený a hlavně zahraný, že si to ten nadprůměr zaslouží. 70%

• 30.8.2012  15:41
    Insomnie (2002)

Nolan ustupuje od akce z Mementa a přichází s temným thrillerem, kde dává přednost atmosféře. Sází na skvělé herecké výkony, soustředí se na Dormerovu psychiku a rozjíždí neuvěřitelnou hru na kočku a myš, soustředěnou převážně do jedné hlavy. P.S.: Al Pacino je sázka na jistotu. 80%

• 19.6.2012  15:05
    Proposition (2005)

Proposition je jedním z těch filmů, které experimentují se zajetým žánrem a snaží se ho rozvinout. Cave je člověk jehož myšlenky stojí za pozornost a soustředění, proto je snímek s jeho scénářem velkým lákadlem, ale vkládané naděje splňuje jen z části. Hodně lidí si určitě vzpomene na film Dead Man a ne náhodou. Proposition je svým způsobem také určitá forma existencionálního westernu a charaktery v tomto filmu jsou propracované, motivované a zajímavé. Jenže v těch místech kde má působit až psychedelicky mu trochu dochází šťáva. Prostě vás to nestrhne tak jak by mělo, což je věčná škoda. I tak je to nadprůměrný kousek. Ještě chci vychválit hudební kulisu a herecké výkony, zejména Johna Hurta, který ač se na plátně objeví jen na chvíli, krade si velký kus filmu pro sebe. 80%

• 19.6.2012  00:32
    Mafiáni (1990)

Jeden z nejlepších Scorseseho filmů. Vše je naprosto skvěle dotaženo, ať už mluvíme o scénáři, režii, hereckých výkonech... zkrátka nic není zanedbáno a vše dokonale funguje. Průchod Henryho a Karen do klubu zadním vchodem, kde jsou bez jediného střihu pozorováni kamerou nebo Pesciho projevy agrese jsou nezapomenutelnými momenty, které se ani v širší retrospektivě neztratí. Opravdu je z toho cítit Scorseseho génius a tím, že byl scénář napsán za pomoci výpovědí samotného Hilla zároveň zaznamenává součást novodobých amerických dějin a demonstruje absurditu možností jedné "krysy". Nepřekonatelný film z prostředí mafie. 100%

• 18.6.2012  18:48

Patří to mezi ty lepší akční filmy, ale k dokonalosti tomu chybí mnoho. Vizuální stránka ucházející, rozhodně však žádná závratná pecka. Velmi dobré a zasloužené tři. 60%

• 12.6.2012  01:57

To je taková píčovina až mě to rozesmálo a nemohl jsem přestat. 60%

• 12.6.2012  00:56

No Country for Old Men je jedním z těch filmů, které překonali svou předlohu. Viděl jsem ho šestkrát a jedná se o jedno z nejlepších děl moderní kinematografie. Do detailu vysoustružená podívaná bez jediného zaváhání. 100%

• 24.5.2012  19:08
    Na odstřel (2009)

Thriller plný napětí. Nic víc jsem nečekal a odcházel jsem poměrně spokojen. S obrazem se dělalo co se dalo a nakonec z toho vylezl docela slušný film. Solidních 60%

• 19.3.2012  15:08

Jeden z mála muzikálů, který mě opravdu bavil, hlavně tím jak skvěle byl natočen. To je opravdu nevídané. Fantazie Wise a Robbinse je obrovská a mohou se odpoutat od jakéhokoliv klasického vyprávění, na místo kterého nastolují precizní choreografii tanců a pohybů, díky kterým je film tak snadno přístupný a koukatelný. Samozřejmě, snaží se dojmout maximální počet diváků, ale celkově to výborně funguje. Oscar za režii je rozhodně zasloužený. 70%

• 12.2.2012  22:23

Nudný, Nevtipný, překombinovaný, dlouhý, dlouhý, dlouhý, dlouhý. Prostě opravdu nepovedené pokračování, které je až na pár scén, za které dávám hvězdu, téměř nekoukatelné. Vše stojí na bedrech Johnnyho Deppa, který už se v pirátských hadrech promenáduje moc dlouho. 20%

• 11.2.2012  00:03

Klasický hollywoodský film, který jsem opravdu sežral. Vtáhlo mě to, překvapilo, oslovilo a neskutečným herectvím absolutně odrovnalo. 90%

• 30.1.2012  04:12
    Počátek (2010)

Všechny zvraty mají nějaké řešení. Když se něco podělá, někdo hned vymyslí jak to napravit a proto vás to tolik neznervózňuje. Nolan nám už v Dark Knight dokázal, že jeho pojetí mainstreamu neznamená bezmyšlenkovitou megalománii, v Inception však mohl v několika místech zapracovat na příběhu, aby alespoň někdy ten průser vůbec průserem byl. Všechny zvraty, kterých je tu přehršle, by byly uvěřitelnější. 60%

• 25.1.2012  11:10

Patetické dílo jednoho zkušeného režiséra, který NEnatočil vizionářský film ani film oslavující zlatou éru kinematografie, ale snímek, se kterým by zapůsobil možná někdy ve třicátých letech, v dobách filmů jako Jih proti Severu, ale ne dnes. Věřím, že kdyby se War Horse nehonosil značkou Spielberg, těžko by se mu dostalo takového uznání. Jediné, čeho si na filmu cením je práce s koňmi a asi dvě nebo tři vypiplané scény, nejzajímavější je vystřihávání koně z ostnatých drátů, jinak slabota. 40% P.S.: Jeremy Irvine je neskutečný dřevo a ten kůň hraje nepochybně lépe než on.

• 10.1.2012  03:55

Smál jsem se od začátku až do konce, nic jiného jsem ani nečekal a nejspíš ani nechtěl. Stačilo. 20%

• 1.1.2012  22:37

Kuky je poměrně sympatická hračka a ostatní postavy vás také rozhodně nezklamou. Obrazově je film na úrovni. Záběry lesa, přibývajícího sněhu, snového procházení / prolétávání po chodbě a další. Velké mínus byl však konec příběhu. Film měl skončit ve chvíli, kdy Ondřej vytáhne z Kukyho pírko, to byl nejsilnější a nejpohádkovější moment. Pak už to byla jen kaše navíc což kazilo dojem. Svěrák má rozhodně na víc. 60%

• 2.12.2011  02:38

Působivý kýč. Karty jsou rozdané od začátku, ale všechno zapadá, funguje a hlavně to pobaví. Příjemný vánoční film pro nenáročné sledování. Téměř jediný svého druhu, který jsem s úsměvem dokoukal. 60%

• 22.11.2011  00:12
    Lovci hlav (2011)

Temná atmosféra thrilleru, komediální prvky, alespoň z mého úhlu pohledu se nedají popřít, a zábavná podívaná od začátku do konce. Má to nápad a několik vysloveně bestiálních momentů vás lehce zarazí i rozesměje zároveň. Asi to nesedne vyloženě každému, ale mě to relativně uspokojilo. Neobejde se to bez výtek, například vysvětlování na konci kriminálky aneb jak to vlastně bylo je téměř vždy šíleně otravné. I přesto však postačující záležitost. 70%

• 21.11.2011  14:45
    Red (2010)

Musím uznat, že jsem se skvěle bavil, moc se mi líbil Malkovich a některé akční scény mi přišli dokonalé i díky tomu, že samy sebe rázem schodili. Např.: Urbanův skok přes dvě auta a následný sjezd tváří po zadním skle. Nejlepší scéna je však jednoznačně Willisův pohodlný výstup z auta hned po nárazu. Oddechovka s dobrým obsazením, u které se pobavíte. 60%

• 27.10.2011  23:57
    Vetřelec ³ (1992)

Třetí Alien je temnější, obsahuje výtečné záběry a hodně slušivý příběh. Až jsem překvapen, jak moc je to povedené. Jediné s čím mám trochu problém je závěrečná scéna. Příběhově sice skvělá, ale už nevypadá tak dobře jako zbytek filmu, tam tvůrcům trochu ujela ruka. 70%

• 25.10.2011  02:54

Jako sci-fi poměrně kvalitní, jako pokračování Kubrickova klenotu nedostatečné. Samozřejmě, že prvnímu dílu se 2010 nevyrovná, ale některé scény jsou povedené a příběh mě zaujal. Skladba z předchozího snímku už nefunguje tak, jak by měla, stále je skvělá, ale pokud ji chcete umístit jako podkres obrazu, musíte vytvořit vhodný vizuál. To se Hyamsovi nepodařilo, nicméně nechci jen kritizovat, vše mohlo dopadnout mnohem hůř. Tvůrci se za toto pokračování rozhodně nemusí stydět a fakt, že Kubrickových kvalit nedosáhli není ostudou. To snad ani nikdo nečekal. 60%

• 20.9.2011  22:00
    Mrtvý muž (1995)

Snová jízda někde mezi nebem a zemí nebo mnoha dalšími vesmíry. Existencionální western, jehož kouzlo vyzdvihl Neil Young svou dokonalou hudební kulisou. 100%