Adamova jablka (2005) odpad!

Takúta sr*čku som už dávno nevidel a dúfam, že tak dlho ani neuvidím. Keď to konečne začínalo dávať aký taký zmysel, stratilo to akýkoľvek zmysel. Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl. Ak by mne mal radiť takýto pošahaný farár, žijúci vo vlastnom imaginárnom svete, asi by som mu hneď ukázal kde sú dvere. Otázka, ale znie prečo sa tento film páči toľkým ľuďom. Odpoveď je jednoduchá. Lebo žijete v rovnakých bludoch o Bohu a sebe samom.

Správci osudu (2011)

No jasne. To by sa nám tak páčilo. Hrať sa na Pána Boha. Vidieť budúcnosť, riadiť ju, aj iných ľudí, diktovať im ako majú žiť. Všetko v tomto filme je absolutne priemerné. Až na ten námet, ktorý mi je proti srsti. Ak by v tejto sníme nehrala Emily Blunt, hodnotil by som to len 1 *. PS: Kariéra senátora a kariéra baletky vs. rodičovská kariéra. Škoda, že mnoho ľudí zabúda na to, že najvyššia hodnosť ženy je matka...

Auta 2 (2011)

Čo nové priniesol tento film? Začiatok z Jamesa Bonda, už sto krát riešenú dilema s rozhodovaním, hlúpeho kamaráta, ktorý nakoniec všetko zachráni, snahu o moralizovanie, ktorá vyznie ako mlátenie prázdnej slamy. To všetko tu už bolo. Ak sa k tomu pridá priamočiara dejová línia, ktorá je ľahko predvídateľná, vznikne snímka, ktorú si určite druhý krát nezapnem.

Drive (2011)

Aj keď sme skôr zvyknutý na tučné scenáre, mĺkve scény tejto snímky nepôsobia vôbec nudne. Práve naopak. Divák má možnosť pochopiť čo všetko sa dá povedať tichom. Posledných dvadsať minút som strávil rozmýšľaním nad tým, či sa dočkám aj pokračovania tak jedinečného diela. Na konci filmu som si ale kládol otázku, či je to vôbec nutné. Verím, že milovníci tohto žánru hudby si určite prišli na svoje, ale mne vadila monotónnosť.

V Bruggách (2008)

Čo sa vám na tomto filme páči? Kamera, ktorá je buď príliš roztrasená, alebo miestami až príliš statická? Hlúpa dvojica idiotov, ktorá sa k sebe vôbec nehodí? Nereálne scény? (rozhovor po páde z veže, záverečná prestrelka) Keď sa po úvodných minútach zmenil žáner z bláznivej krimikomédie na drámu, začalo ma to nudiť. Filmu chýba poriadna hudba a niečo pútavé. 1* za sympatickú Clémence Poésy.

Maléna (2000)

Malena – film, ktorý sa mi hlboko vryl do pamäte. A to nie len kvôli krásnej Monice Bellucci. Táto snímka dokazuje, že tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Intrigy a klamstvá urobili z Maleny, to čo si menej krásne ženy istej talianskej dediny z nej želali mať. Malena dokázala umlčať celé mesto svojou krásou a na konci filmu aj nezlomnou voľou žiť. Tento krát už iný život.

Muž na Měsíci (1999)

Pred zhliadnutím tohto filmu som Jima Carreyho považoval za šaška. Ale ukázal, že je pán herec. Film núti premýšľať a miestami sa vynárajú otázky, na ktoré nie je nutné odpovedať. (Tony Clifton) Bez ohľadu na to, či človek už niečo počul o Andy Kaufmanovi alebo nie, réžii Miloša Formana nie je čo vytknúť.

Město bohů (2002)

Jedna dych vyrážajúca scéna za druhou, robia z Mesta Bohov skutočne majstrovské dielo. Mladý gangstri sa svojej úlohy zmocnili tak vierohodne, že občas má človek pocit, že to ani hrať nemusia. Zábery sú tak realistické, že miestami pripomínajú dokumentárny film. Ak sa spoja drogy, zbrane, kriminalita, realistická kamera a vynikajúci rozprávač, vznikne z toho film, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Nehynoucí láska (1994)

Film začína smutne – pohrebom. Táto melancholická nálada sa nesie celým filmom. Je pochopiteľné, že zdravotný stav Beethovena sa odzrkadlil na jeho povahe, ale spôsob akým to bolo podané, mi bol „proti srsti“. Miestami som sa strácala a čakal na vytrhnutie z nudy.

Štěstí na dosah (2006)

Výborná dráma podľa skutočnej udalosti. Neúspešný obchodník s medicínskym prístrojom, ktorý sa nevzdá ani keď ho opustí žena, vykopnú ho z bytu a so synom prespáva medzi úplnou spodinou, alebo na stanici metra, staví na jednu kartu a urobí všetko preto, aby získal vysnívanú prácu. Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Film o človeku, ktorý nestratil vlastnú tvar a nevzdal sa. A aj napriek tomu, že sa mu smola lepí na päty, má jasný cieľ. Dostať sa z toho. Päť hviezdičiek za Willa Smitha, dobrú hudbu a možno aj to, že som sa v tomto filme našiel aj ja.

Časové pásmo bylo změněno